Steam Deck přivítal první zásadní aktualizaci, jeho majitelé se mohou radovat

Steam deck update steamos

Handheld PC od společnosti Valve s názvem Steam Deck vzbudilo zájem nejednoho hráče, který si při pohledu na Nintendo Switch povzdechl nad jeho nízkým výkonem. Valve se podařilo vměstnat do relativně kompaktních rozměrů plnohodnotný herní stroj, který je ideálním společníkem pro hardcore hráče na dlouhých cestách. Pokud ovšem patříte mezi první majitele, musíte se potýkat také s celou řadou porodních bolestí.

steam deck 1
Steam Deck cílí na náročné hráče, kteří chtějí mít svou knihovnu her stále při sobě

S těmi nejpalčivějšími problémy zatočí aktualizace SteamOS s pořadovým číslem 3.2. Ta přináší delší výdrž na baterii, ztiší poměrně hlučný ventilátor, umožňuje přepnout výchozí obnovovací frekvenci z 60 na 40 Hz, zvyšuje maximální hlasitost reproduktoru, přidává možnost snížení vykreslovacího rozlišení pro hry i možnost rychle formátovat paměťové microSD karty a celou řadu dalších drobných vylepšení.steam deckNepřehlédněte

Steam Deck v testu odolnosti: odolá plastová konzole pokusu o zlomení?

Na zařízení Steam Deck je také nově plně dostupná funkce Remote Play Together, díky které se k vám mohou vzdáleně připojit vaši přátelé a hrát s vámi, jako kdyby seděli ve stejné místnosti. Aktualizace je už nyní ke stažení a kompletní seznam změn najdete na stránkách Steamu.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku