Steam Deck v testu odolnosti: odolá plastová konzole pokusu o zlomení?

steam deck

Youtuber JerryRigEverything obvykle ve svých videích „týrá“ smartphony nebo tablety. V tom posledním však podrobil testu odolnosti mobilní herní konzoli Steam Deck. Dílčí testy zůstaly stejné jako v případě smartphonů, takže se můžeme podívat na to, jak si konzole vedla v kontaktu s ostrými předměty, ohněm a nakonec se silnými dlaněmi samotného Zacka, který svůj kanál pojmenoval po dědečkovi.

Steam Deck Durability Test! - Is the 'Upgraded Glass' Worth it?

Konzoli Steam Deck lze pořídit v několika variantách, z nichž ta nejdražší disponuje antireflexním leptaným sklem, do níž Zack také zaryl své ostré hroty s různou tvrdostí podle Mohse. První stopy se objevily už při kontaktu s hrotem o tvrdosti 3, ale jak se ukázalo, speciální úprava skla působila na hrot jako smirkový papír. Z tohoto důvodu po sobě hrot zanechával drobné částečky, přičemž k poškrábání povrchu skla došlo až při kontaktu s hrotem o tvrdosti 6, čili nic co bychom neznali ze smartphonů.steam deck valveNepřehlédněte

Valve na videu ukázalo „vnitřnosti“ chystaného Steam Decku

Do akce nastoupil i klasický nůž, který prokázal, že drtivá většina vnějších dílů jako tělo, tlačítka či kloboučky jsou vyrobeny z plastu. Z vnějšku je z kovu jen mřížka nad ventilátorem na zadní straně. Zajímavě provedena jsou tlačítka A, B, X, Y – jejich bílá písmena prostupují z hloubky, takže i když obrousíte horní vrstvu, označení na nich stále zůstane viditelné.

Kontakt s ohněm displej z provozu nevyřadil – černý flek na IPS panelu po krátké chvíli zmizel, popálená oblast pouze lehce zesvětlala. Poslední disciplínou byl pokus o ohnutí nebo zlomení, ze kterého rovněž Steam Deck vyvázl bez ztráty kytičky. Je vidět, že konzole je strukturálně velmi dobře navržena a měla by ustát i nějaké to horší zacházení. Jen si musíte dát pozor, abyste si ji nepoškrábali.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku