Domů » Bleskovky » Valve na videu ukázalo „vnitřnosti“ chystaného Steam Decku

Valve na videu ukázalo „vnitřnosti“ chystaného Steam Decku

Společnost Valve, která je známá především jako tvůrce legendární hry Half-Life či v poslední době spíše jako provozovatel herního klienta a obchodu Steam, zveřejnila nové video, ve kterém ukazuje „vnitřnosti“ chystaného herního zařízení Steam Deck.

steam deck valve
Video Valve ukazuje snadnou výměnu komponent a dává nahlédnout dovnitř zařízení

Na první pohled připomíná Steam Deck Nintendo Switch jen s tím rozdílem, že disponuje výrazně výkonnějším hardwarem. Uvnitř najdeme čipset AMD Zen 2 + RDNA 2 APU v doprovodu 16 GB RAM, přičemž vnitřní paměť může dosahovat až 512 GB. Přední straně vévodí displej o velikosti 7″ s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Pochopitelně nechybí ani Bluetooth, USB-C či 3,5mm audio konektor.

Výměna či upgrade jednotlivých částí by neměla být příliš složitá

Z videa je patrné, že Steam Deck není nikterak těžké rozebrat, nicméně Valve to nedoporučuje, především z důvodu možného poškození baterie či zničení vnitřních součástek statickým výbojem. Zajímavá je zběžná ukázka toho, jak snadno lze vyměnit joysticky – Nintendo Switch totiž nechvalně proslulo problémem Joy-Con drift, který „pohyboval“ joystickem i bez uživatelského zásahu.

Take a look inside Steam Deck™!

Technik ve videu taktéž ukázal, jak lze vyměnit M.2 SSD, přičemž nezapomněl zmínit, že Valve vybralo paměť speciálně pro Steam Deck. Případná výměna za jinou by mohla způsobit problémy například s tím, že se do slotu nevejde či rušením signálu Wi-Fi.

Steam Deck 7
Steam Deck

Steam Deck patří mezi další snahu Valve o ještě výraznější zápis do herní historie. Předchozí pokusy v podobě ovladače Steam Controller či operačního systému SteamOS společnosti příliš nevyšly. Steam Deck si lze předobjednat na stránkách Valve za cenu od 419 do 679 euro (cca 10 600–17 200 korun). Očekávané zahájení dodávek je ve 2. kvartálu 2022.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).