Sledujte nás na YouTube

Statistika: Rozložení mobilních platforem podle Twitteru

Twitter patří mezi nejpopulárnější služby na světě a proto se na něm dají sledovat různé trendy. Mezi ně patří i platformy, které uživatelé využívají k posílání tweetů. Tyto informace si můžete prohlédnout na službě Mapbox. Každá platforma má přiřazenou barvu: BlackBerry je fialové, iOS červené a Android zelený. Díky této službě se můžeme podívat na rozložení uživatelů v různých částech světa. Z dat je vidět, že systém, který užíváme, často odpovídá společenskému postavení a okolí, ve kterém se pohybujeme.

Prvně se podíváme k nám. V Česku je Twitter využíván převážně ve velkých městech a to hlavně v Praze. Data ukazují, že využívání této služby se týká především uživatelů zařízení od Apple. Převážně se “tweetuje” v centru a na letišti.

 

Západní Evropa: Ve velké části dominuje iOS, ale ve Španělsku je zřejmá převaha Androidu. V centrech velkých měst je znatelný počet uživatelů BlackBerry

 

Jižní Korea je jednou z technologicky nejrozvinutějších zemí světa a je zde zřejmá převaha Androidu, ale centra měst patří iOS.

 

New York, v obchodní oblasti města je vidět BlackBerry, bohatším oblastem dominuje iOS a zbytek patří Androidu.

Místa, která vás zajímají, si můžete prohlédnout na webu služby Mapbox. Některé mají překvapivé rozložení sil.

David Podzimek

2 komentáře

  1. JohnSaw (neregistrovaný)

    Moskva je zarazajuca

  2. milennium (neregistrovaný)

    Jó ta malá tečka, tam u Kutné Hory, to jsem já :-)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *