Cena:

Startup Andyho Rubina získal investici 300 milionů dolarů. Jeho hodnota míří k miliardě

essential phone

Startup Essential spoluzakladatele a duchovního otce Androidu Andyho Rubina získal v nedávné době investici v objemu 300 milionů dolarů. Díky tomu odhadovaná hodnota této začínající společnosti přesáhla hranici 900 milionů dolarů, což je skutečně úctyhodné číslo vzhledem k tomu, že ještě na trhu není reálně dostupný žádný produkt jejich výroby.

Andy Rubin rozhodně má důvod se usmívat

Tato investice dává společnosti alespoň teoretickou šanci uspět na velmi přeplněném trhu s chytrými telefony, kde se pokusí se svým modelem Essential Phone (preview) prorazit již někdy v průběhu června. Telefon sází zejména na elegantní minimalistický design, modulární konstrukci a špičkové parametry. Už nyní je však jisté, že s cenou v USA nastavenou na 699 dolarů (cca 16 400 Kč) nebude mít telefon cestu k úspěchu zrovna jednoduchou a bez vysokých investicí do reklamní kampaně se tak pravděpodobně prodej neobejde.

essential phone
Essential Phone Andyho Rubina
Tip: Kompletní parametry Essentinal Phone včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Kromě telefonu firma nabídne také svou odpověď na Google Home a Amazon Echo, Essential Home. Tento chytrý domácí asistent by měl oproti svým konkurentům zaujmout zejména větším důrazem na soukromí, nicméně bližší informace zatím nejsou dostupné.

Třistamilionová investice nebyla zdaleka prvním přílivem peněz do nadějného startupu – mezi investory nechybí například ani známý výrobce Foxconn. Důležitým zdrojem financování je také Rubinův vlastní inkubátor Playground, který ve spolupráci s Redpoint Ventures dodal dalších 30 milionů amerických dolarů.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.