Domů » Bleskovky » Start rakety SpaceX nezvykle rozzářil oblohu, lidé vinili mimozemšťany

Start rakety SpaceX nezvykle rozzářil oblohu, lidé vinili mimozemšťany

Start rakety letící do vesmíru je sám o sobě velkolepou událostí, především pokud můžete start sledovat na vlastní oči. Když se pak k člověkem postavené raketě přidá i čarování přírody, neubráníte se úžasu, ale ani mnoha poplašným zprávám o UFO a smršti na sociálních sítích.

Slova úžasu, ale i strach z mimozemšťanů

Neobvyklý úkaz se na obloze objevil v neděli 7. října, kdy raketa Falcon 9 společnosti SpaceX vynesla na oběžnou dráhu argentinský satelit SAOCOM 1A. Společně s mlhou a zážehy motorů při manévrech předcházejícím přistání se na nebi objevily dechberoucí úkazy, které na sociálních sítích vyvolaly otázky, zda byla Země navštívena mimozemšťany.

Jednalo se také o jubilejní 30. start, při kterém se první stupeň rakety úspěšně vrátil zpět na zem, aby mohl být použit znovu pro další misi. To umožňuje společnosti SpaceX výrazně snížit náklady, jelikož nemusí pokaždé stavět nový stupeň. Zároveň se jednalo o první takovéto přistání na západním pobřeží Spojených Států.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).