TOPlist

Staňte se králem železnice! Na mobily míří legendární Sid Meier’s Railroads

sid meiers railroads
  • Legendární simulátor železnice dorazí v průběhu jara na iOS i Android
  • Konverzi má na starosti zkušené studio Feral Interactive

Společnost Feral Interactive, která se dlouhodobě specializuje na mobilní konverze počítačových her, oznámila mobilní verzi legendárního simulátoru železnice Sid Meier’s Railroads z roku 2006. Hráči se mohou těšit na 16 scénářů, 40 existujících lokomotiv či na přepracované ovládání a uživatelské rozhraní na míru dotykovým obrazovkám. Datum vydání bylo nastaveno na letošní jaro pro zařízení s operačními systémy iOS a Android.

Z hlediska hratelnosti patří Railroads do žánru ekonomických simulátorů. Kromě pokládání kolejí a kultivace okolního prostředí tak budete mít na starost zejména optimalizaci jízdních řádů ve snaze vytvořit efektivní a ziskovou železniční síť měst, průmyslových oblastí či hromadné dopravy. Postupně budete také získávat nové patenty nebo třeba navyšovat své jmění prozíravým obchodováním s akciemi.

Prodejní cenu zatím vývojáři nezveřejnili, avšak například na Steamu si hru můžete zakoupit za 10 eur, v přepočtu tedy za necelých 240 korun, přičemž v různých slevových akcích ji bylo možné sehnat až s 75% slevou. Připomeňme, že Feral Interactive má na kontě celou řadu úspěšných mobilních předělávek včetně strategií Company of Heroes či Total War nebo hororové pecky Alien: Isolation.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku