Spotify v České republice a na Slovensku startuje už zítra, Premium verze bude stát 6 EUR

Zítra po obědě (čtvrtek 12. 12.) bude v České republice a na Slovensku oficiálně spuštěna hudební služba Spotify, která zdarma prostřednictvím vašeho chytrého telefonu nebo počítače nabídne přístup k více než 20 milionům skladeb. Oblíbené skladby už nyní nemusíte kupovat ani stahovat, základní verze bude zdarma.

Bezplatná varianta Spotify Free nabídne možnost online přehrávání v telefonech, tabletech a na desktopu. Je však potřeba počítat s reklamou. Uživatel bude mít k dispozici celou hudební databázi a hlavně funkci Shuffle pro kteréhokoli interpreta. V případě, že si budete chtít hudbu stahovat offline, navíc v lepší zvukové kvalitě (320 kbps) a bez reklam, nabízí se vám placená verze Spotify Premium, která stojí 5,99 EUR/měsíc. 

Na stránce Discover naleznete každý den nová doporučení hudby na základě vašeho předchozího poslechu. Díky funkci Browse si zase můžete vybrat playlist, který odpovídá vaší aktuální náladě. Na výběr máte z vlastních seznamů skladeb, nebo nejnovějších lokálních i mezinárodních playlistů. Sdílet své hudební zážitky můžete přes Facebook, blog nebo e-mail. Můžete rovněž sledovat kamarády, oblíbené interprety nebo celebrity.

Spotify je největší hudební službou svého druhu na světě, s více než 24 miliony aktivních uživatelů, 6 miliony předplatitelů a 1,5 miliardy playlistů.

Premium účet bude možné v začátku platit buď platební kartou nebo pomocí služby PayPal. Další způsoby, například bankovní převod, jsou v přípravě. Jakmile do služby zadáte svoje platební údaje, můžete Premium verzi zkoušet 30 dní zdarma. Poté můžete pokračovat v předplatném nebo přejít na Free verzi, která zobrazuje reklamy. Spotify bude zatím v angličtině, lokalizace do českého jazyka je v přípravě.

Autor článku
Marek Hajn
Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné „everything Apple“ nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

Kapitoly článku