Domů » Bleskovky » Spotify v České republice a na Slovensku startuje už zítra, Premium verze bude stát 6 EUR

Spotify v České republice a na Slovensku startuje už zítra, Premium verze bude stát 6 EUR

Zítra po obědě (čtvrtek 12. 12.) bude v České republice a na Slovensku oficiálně spuštěna hudební služba Spotify, která zdarma prostřednictvím vašeho chytrého telefonu nebo počítače nabídne přístup k více než 20 milionům skladeb. Oblíbené skladby už nyní nemusíte kupovat ani stahovat, základní verze bude zdarma.

Bezplatná varianta Spotify Free nabídne možnost online přehrávání v telefonech, tabletech a na desktopu. Je však potřeba počítat s reklamou. Uživatel bude mít k dispozici celou hudební databázi a hlavně funkci Shuffle pro kteréhokoli interpreta. V případě, že si budete chtít hudbu stahovat offline, navíc v lepší zvukové kvalitě (320 kbps) a bez reklam, nabízí se vám placená verze Spotify Premium, která stojí 5,99 EUR/měsíc. 

Na stránce Discover naleznete každý den nová doporučení hudby na základě vašeho předchozího poslechu. Díky funkci Browse si zase můžete vybrat playlist, který odpovídá vaší aktuální náladě. Na výběr máte z vlastních seznamů skladeb, nebo nejnovějších lokálních i mezinárodních playlistů. Sdílet své hudební zážitky můžete přes Facebook, blog nebo e-mail. Můžete rovněž sledovat kamarády, oblíbené interprety nebo celebrity.

Spotify je největší hudební službou svého druhu na světě, s více než 24 miliony aktivních uživatelů, 6 miliony předplatitelů a 1,5 miliardy playlistů.

Premium účet bude možné v začátku platit buď platební kartou nebo pomocí služby PayPal. Další způsoby, například bankovní převod, jsou v přípravě. Jakmile do služby zadáte svoje platební údaje, můžete Premium verzi zkoušet 30 dní zdarma. Poté můžete pokračovat v předplatném nebo přejít na Free verzi, která zobrazuje reklamy. Spotify bude zatím v angličtině, lokalizace do českého jazyka je v přípravě.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

28 komentářů

 1. Záznam z prezentace je dostupný zde – [odkaz]

 2. služba bude dostupná aj na Slovensku: [odkaz]

 3. Jak je to s kvalitou.Předpokládám,že je to u obstarožní mp3? Dočetl jsem se něco o 320kbps, ale pokud je to stále mp3 !!!! Pokud to někde píšou,je to dobře schované.

  • Vlados (neregistrovaný)

   Je to Vorbis formát.

  • format neviem potvrdit (len viem, ze urcite nebudu nic riesit s FLACom) ale mozem z prvej ruky potvrdit, ze ako na PC tak aj v mobile (kvalita nastavena na high, este je tam extreme) je kvalita viac ako slusna. Audiofil si na svojej Marantz a McIntosch aparature asi streamovanu hudbu aj tak nepocuva :) Treba vyskusa, prvy mesiac je Premium zadara

  • Je to otázka komprese,algoritmů.Osobně jsem na velmi kvalitním zařízení nikdy nepoznal rozdíl CD versus minidisc- ztrátový formát ATRAC, ale vždy slyšel rozdíl wma-mp3-CD. Vorbis je sice ztrátový,ale je mnohem lepší než mp3,takže by to taková hnusota jako je mp3 být neměla. Navíc stárnu a sluch se mnou :-)

  • Standa (neregistrovaný)

   Nerikejte ze slysite rozdil mezi FLAC a MP3 320kbps

  • Tony (neregistrovaný)

   A ešte dokonca na mobiloch s tými príšernými slúchadlami. Proste to len pocitovo budeš „počuť“ tú FLAC kvalitu. Hlavne, že ju počúvaš.

  • Tak v mobilu ne-to vůbec nepoužívám,když už tak mám JBL bluetooth reproduktor na pláž :-),ale primárně poslouchám hudbu z domácího systému a rozhodně ne z plastových bedýnek.A pak mp3 poznám kdykoli.

  • I ve free vezi je to dobře poslouchatelné, bitrate má být údajně poloviční – 160kbps, ale zvuk je kvalitní.

  • No, do pecek v mobilu jakkoli kvalitních, proč ne, ale já zásadně když mluvím o poslechu hudby tak v křesle s whisky,nataženými nohami a přes kvalitní aparaturu, tak to jedině placená verze, vyzkouším :-)

  • Když už bych poslouchal hudbu takto „stylově“, tak si nedovedu představit, že by byla přehrávána na něčem jiném než na elektronkovém gramofonu ;)

 4. Zdeněk (neregistrovaný)

  Zajímal by mě rozdíl mezi Spotify a Deezer. Kvalita hudby, množství nabízených alb či autorů, funkčnost mobilních aplikací těchto dvou společností. Máte někdo zkušenosti s oběma platformami?

 5. Jak je to s premiem účtem.Stáhnete si offline co chcete, přestanete účet platit a máte hudbu nadále zadara? To je dost podivné ne? Ale pokud už je jednou offline staženo v PC……

  • Rezza (neregistrovaný)

   Bude tam nejaky druh DRM, nebo-li to stazene bude sifrovane a skrze prehravac se to jednou za cas overi a bez jejich prehravace to clovek neprehraje.

  • Zástupci nezmiňují, jak je toto řešeno, ale jakmile přestanete platit, hudba offline přestane fungovat. Ono ani není možné (nejspíš) přehrát ji jinak než přes Spotify a free přehrávač v sobě možnost přehrávání offline hudby nemá.

  • Tak jasně,divil bych se,kdyby to neměli ošetřeno. Ještě tedy dotaz- na WP to fungovat zatím nejspíše nebude co? A potom- když se zaregistrujete v ČR,českou platební kartu,ale připojujete se z IP ze země,kde spotify ofic.nepůsobí,tak asi smolík, bez VPN,proxy a podobně co? Teď jsem to totiž zkusil a samozřejmě to nešlo- ze zahraničí,až když jsem pozměnil IP na UK.

  • Aplikace pro WP je v přípravě. Měla by být Q1 2014.

   Ostatní je přesně tak jak píšete.

  • Spotify pro WP existuje – akorát ji zatím nepovolili pro CZ Marketplace (na instalaci si ale stačí přepnout US a pak klidně zpět):

   [odkaz]

 6. Sotva se tu služba rozkoukala a už si osvojila slovní paskvil „Česko“.

  Sorry za OT :-(

  • Česko, jako Slovensko, Rusko, Polsko atd. Zcela přirozený tvar.

  • pettr (neregistrovaný)

   přesně tak. česko (česká republika), španělsko (španělské království), monako (monacké knížectví) atd… nejedná se o žádný paskvil.

  • Miloš (neregistrovaný)

   Normální ustálený a používaný výraz. Všichni, kromě pár bláznivých „Moraváků“, s ním nemají problém! :)

  • pettr (neregistrovaný)

   nevidim duvod, proc by s tim mel mit nejaky moravan problem. myslím, že nemá :-)

   čechy, morava a slezsko – dohromady česko.

   přiznávám, že trochu matoucí je to, že obyvatel česka (státu) je čech a obyvatel čech (země) je taky čech. stejně je to s přídavným jménem „český“ – může odkazovat na čechy i česko :-\

  • pettr (neregistrovaný)

   nevidim duvod, proc by s tim mel mit nejaky moravan problem. myslím, že nemá :-)

   čechy, morava a slezsko – dohromady česko.

   přiznávám, že trochu matoucí je to, že obyvatel česka (státu) je čech a obyvatel čech (země) je taky čech. stejně je to s přídavným jménem „český“ – může odkazovat na čechy i česko :-\

 7. petrr (neregistrovaný)

  ježiš, proč to tam je dvakrát. sorry.

  no, nevím, jestli jsem to napsal srozumitelně :-)

  tak snad už jen na úplné zmatení: každý čech je čech, ale ne každý čech je čech – může to být i moravan, a nebo slezan ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).