Domů » Bleskovky » Spotify překonává další milník. Na Androidu se pyšní 500 miliony stažení

Spotify překonává další milník. Na Androidu se pyšní 500 miliony stažení

Hudební službě Spotify se poslední dobou daří. I přes spory s Applem služba neustále roste, což potvrdily i počty stažení na nejrozšířenějším mobilním operačním systému – Androidu. Podle informací totiž populární švédská streamovací služba přesáhla počet stažení z Obchodu Play přes 500 milionů. To ovšem neznamená, že má služba takový počet uživatelů.

Spotify překonává další milník. Na Androidu má aplikace přes 500 milionů stažení
Spotify překonává další milník. Na Androidu má aplikace přes 500 milionů stažení

Ten je mnohem menší, alespoň podle čtvrtletní zprávy. Spotify má podle ní aktuálně 207 milionů aktivních uživatelů, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Počet stažení nicméně dělá ze Spotify jednu z největších služeb na streamování hudby na Androidu.

Spotify na nákupech. V košíku skončily dva podcastové startupy

Konkurenční služby v podobně Deezeru, Amazon Music či YouTube Music se honosí „pouhými“ 100-500 miliony stažení a takový Apple Music či Tidal se krčí na maximálně 10 až 50 milionech stažení.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. Hezké grats. Kdy se dostaví zisk? Už teď štvou umělce nízkým výnosem a to jsou ztrátoví…

  • uni: Tak pokud jsou umělci jako ty (tedy že se uchylují pouze k pindům a nikoliv k činům), tak je pochopitelné,. že je to štve, nicméně pokud někoho trápí nízký výnos, může uplně jednoduše svoje skladby ze Spotify stáhnout (tedy přejít od pindů k činům). Platy totiž nerostou na základně toho, jak by si kdo představoval být ohodnocen, ale na základně nabídky a poptávky. (taky bych rád chodil do práce za sto milionů dolarů měsíčně, ale tak to jaksi nefunguje). A k čemu zisk? Ten nikoho z těch 207 milionů uživatelů nezajímá.

  • Ale investory jo, a pokud se v zisk neobrati, tak to muze brzo padnout i pro ty uzivatele.

  • Zisk zajímá jen akcionáře a investory, já nejsem ani jedno, ani druhé, a uni předpokládám taky ne, tudíž nevidím důvod, aby ho to trápilo. Spotify nejen pro mě nabízí to nejlepší, pokud se ztrátovost projeví, přejdu ke konkurenci. Pořád nevidím žádný problém.

  • Ja taky ne, ale zaroven posledni vec, co bych chtel delat, je migrovat celou svoji hudebni knihovnu jinam. Zvlast jelikoz mi Spotify vyhovuje uplne maximalne.

  • Samozřejmě, že to uvědomělého uživatele zajímá. Např., zdá mám kupovat HW s cílenou podporou dané služby. Nebo, zda mám pálit svůj čas na personalizaci obsahu. Pro příklad.

   Nicméně, zde se přeci o každé věci nemusíme jen bavit pohledem BFU ne? Už na to narážím zde opakovaně a nějak jsem nepobral, kde se poslední dobou bere tenhle pohled na funkci serveru. Někteří si to tu pletou s obecným serverem. Nicméně ne, jsme na odborném serveru:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).