Domů » Bleskovky » Spotify bude dostupné v češtině. Víme také, kolik dat spotřebuje průměrný posluchač

Spotify bude dostupné v češtině. Víme také, kolik dat spotřebuje průměrný posluchač

Operátor O2 odstartoval letos v červnu spolupráci s hudební službou Spotify. Díky tomu nabízí všem svým zákazníkům více než 30 milionů skladeb a k tomu navíc možnost poslouchat oblíbené písničky bez čerpání dat z jejich tarifu.

Díky spolupráci O2 a Spotify se čeští posluchači nyní dočkají i další výhody – hudební aplikace i web budou nově dostupné v českém jazyce. Vydání české verze proběhne postupně v průběhu následujících týdnů.

O2_Spotify_infografika


Posluchačům Spotify O2 ušetří 539 MB měsíčně

Operátor O2 se pochlubil, že svým zákazníkům měsíčně v průměru 539 MB dat, což znamená asi 250 písniček. Více než 60 % lidí využívá Spotify alespoň jeden den v týdnu. Co se rozdělení podle pohlaví týče, ve všech věkových skupinách jsou o něco více zastoupeni muži. Přitom nejčastěji si aplikaci nainstalovali lidé ve věku 18 až 25 let (více než 21 % u mužů a 16 % žen). Počet posluchačů podle operačního systému víceméně kopíruje rozdělení telefonů v naší síti. Cca 60 % patří Androidu, okolo 35 % jsou uživatelé s operačním systémem iOS. Zbytek si rozdělili uživatelé Windows Phone a Blackberry.


Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Spotify je jedna z nejhorších služeb v téhle kategorii. Teda chci říct, pokud máte rádi POP, je to super služba, ale nic jiného to přehrávat neumí. Kdyby v Last.FM nebyli líní, mohli je rozdrtit jak nic.

motas
Uživatel
motas

Já si Spotify platím už několik let, poslouchám bigbít, rock a metal a na dostupnost interpretů a alb, o které mám zájem, si nemůžu absolutně stěžovat.

Marek (neregistrovaný)
Anonym
Marek (neregistrovaný)

Johny, opet placas jako vzdy, mam predplacen Spotify Premium a posloucham altrnative, rock a metal.

klingon (neregistrovaný)
Anonym
klingon (neregistrovaný)

Uz chybi jenom ten vocas s lenovem, ktery taky zacne delat marketing pro Apple Music

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Ale co vám to hraje, to je otázka… Za Alternativu považuju Balam Acab, Yonderboi, Koop, Le Tigre… Tohle to rozhodně nehraje, maximálně se dostanem tak na Teardrop od Massive Attack. V Rocku to nezahraje Mazzy Star ani Hanni El Khatib, opět může bejt člověk rád když se dostane na SOTD. V klasice nikdy nezahraje Philip Glass, v metalu se člověk taky musí spokojit s nejznámějšíma peckama. Za všechno mluví když někdo napíše, že na tom poslouchá bigbít, to mi je pak jasný co asi ta jeho výpověď má za hodnotu. A že zmiňujete Apple Music, ten třeba zaplacený mam. Last.FM… Číst vice »

tonda (neregistrovaný)
Anonym
tonda (neregistrovaný)

Johny, zkousel jsi vubec Spotify? Dal jsem si tu namahu a namatkou vyhledal prvni 3 interprety, ackoli to neni moje salka kavy, vechno tam je. Philip Glass taky, tak jake “ V klasice nikdy nezahraje“. A i kdyz posloucham radio podle zanru, nikdy se nestane ze by zacal po case hrat pop, kdyz chci rock. To si pletes s Apple Music.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

No pochybuji že jsi kdy zkusil Apple music. Za druhé, to že to tam je neznamená, že ti to někdy zahraje, když si tam například nastavíš Šavlovej tanec. Pořád nechápeš co se tu snažim říct a nepochopíš, protože za POP považuješ jen Britney Spears apod. Jenže POP mají všechny žánry. Rytmus dělá hip hop ale je to prostě POP, Aneta Langerová se může jak chce přiřazovat k folku, ale je to POP. Kabáti jsou do značné míry taky POP. Populární hudba. Nejprovařenější pecky co poslouchá každej bimbas 1000x dokola. Spotify je postavený na tom, že tyhle pecky vybírá a podsouvá… Číst vice »

kropovez
Uživatel
kropovez

Souhlasím, spotify používám jen kvůli tomu, že jsem u O2. Například Deezer je daleko lepší.

Rezza (neregistrovaný)
Anonym
Rezza (neregistrovaný)

Deezer je lepsi, ale nema zatim rodinny ucet a Spotify Connect je taky super (hlavne s PS4). Ale mobilni aplikace je neprehledna pomala hruza.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Jj, Deezer ma daleko lepší algoritmus na výběr hudby. Problém má ale kupříkladu v tom, že ve free verzi není schopnej zajistit licence, takže když si dáš třeba „Best of 90s“, přehrává ti místo originálů samý covery :D Jinak ale podstatně lepší než Spotify!

MikyWoW
Uživatel
MikyWoW

Super grafy… Počet posluchačů u iOS je dle grafu více žen ale procenta v grafu jsou naopak… U androidu poslouchá více žen, ale moc tomu nevěřím, když všude jinde vedou muži a u iOS to popletly… Nechápu taky proč neseřadily odstín modré v kruhovém grafu nejméně = nejsvětlejší a nejvíce = nejtmavší… Mají to tam na přeskáčku…

FistFucking (neregistrovaný)
Anonym
FistFucking (neregistrovaný)

Když se dívám na ty žebříčky, není to nic, co by se na mě nevalilo z kterékoliv rozhlasové stanice celý den. S tímhle vkusem je pro ty lidi Spotify úplně k ničemu. Ale když mají být in…