Domů » Bleskovky » Spotify bude dostupné v češtině. Víme také, kolik dat spotřebuje průměrný posluchač

Spotify bude dostupné v češtině. Víme také, kolik dat spotřebuje průměrný posluchač

Operátor O2 odstartoval letos v červnu spolupráci s hudební službou Spotify. Díky tomu nabízí všem svým zákazníkům více než 30 milionů skladeb a k tomu navíc možnost poslouchat oblíbené písničky bez čerpání dat z jejich tarifu.

Díky spolupráci O2 a Spotify se čeští posluchači nyní dočkají i další výhody – hudební aplikace i web budou nově dostupné v českém jazyce. Vydání české verze proběhne postupně v průběhu následujících týdnů.

O2_Spotify_infografika

Posluchačům Spotify O2 ušetří 539 MB měsíčně

Operátor O2 se pochlubil, že svým zákazníkům měsíčně v průměru 539 MB dat, což znamená asi 250 písniček. Více než 60 % lidí využívá Spotify alespoň jeden den v týdnu. Co se rozdělení podle pohlaví týče, ve všech věkových skupinách jsou o něco více zastoupeni muži. Přitom nejčastěji si aplikaci nainstalovali lidé ve věku 18 až 25 let (více než 21 % u mužů a 16 % žen). Počet posluchačů podle operačního systému víceméně kopíruje rozdělení telefonů v naší síti. Cca 60 % patří Androidu, okolo 35 % jsou uživatelé s operačním systémem iOS. Zbytek si rozdělili uživatelé Windows Phone a Blackberry.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.