Domů » Články » Spánek pod drobnohledem, hledání pokladu a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Spánek pod drobnohledem, hledání pokladu a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Jak je již tradicí, i dnes se podíváme na přehled zlevněných aplikací a her. Všechny uvedené tituly pro iOS i Android jsou běžně placené, ale dnes si je lze stáhnout zcela zdarma.

Doba bezplatné dostupnosti bohužel nezávisí na nás a proto v případě zájmu se stažením neváhejte. Aplikace jednou nainstalované zůstanou ve vaší knihovně označené jako „zakoupené“ i po odinstalaci, takže lze stahovat i do zásoby.

iOS

Easy Spending

‎Easy Spending Budget
Cena: 49,00 Kč+

Aplikace EasySpending má za cíl pomoci vám lépe si udržet přehled nad financemi. Zaměřena je zejména na sledování utrácení, avšak lze ji samozřejmě využít i pro plánování.

Do aplikace můžete zadávat jednorázové i opakující se platby, nastavovat jim různé tagy a kategorie a možné je dokonce pracovat i s více účty. Aplikace dokáže pravidelně vytvářet přehledné reporty a shrnutí, která vám pomohou lépe pochopit vaše ekonomické zvyklosti.

Dá se očekávat, že v průběhu používání nashromáždíte poměrně velké množství dat. Proto jistě potěší fakt, že aplikace umožňuje v kompletní historii vyhledávat, a to i s využitím různých parametrů. Zaznamenaná data lze i zálohovat a exportovat. V základu je možné vytvářet zálohou formou emailů a za drobný poplatek lze aktivovat i automatickou zálohu do cloudu. Zdarma je i export do CSV souboru, jenž poslouží nejen jako záloha. Lze ho totiž importovat do dalších programů a s daty dále pracovat.

Aplikace nabízí i další doplňkové funkce, jako jsou například notifikace opakujících se plateb. V konkrétní dobu měsíce tak může aplikace připomenout, že musíte zaplatit nějaký účet, pojištění, nebo třeba poslat peníze na spořicí účet.

Vzhledem k citlivosti ukládaných dat je jasné, že nechybí ani omezení přístupu PIN kódem.

The Hunt for the Lost Treasure

The Hunt for the Lost Treasure
The Hunt for the Lost Treasure
Autor: Syntaxity
Cena: 109,99 Kč

The Hunt for the Lost Treasure je klasická point and click adventura, v níž bude vaším úkolem objevit skrytý pirátský poklad. Spolu se svým objevitelským strýčkem Harrym se tak vydáte po stopě vedoucí z vraku lodě.

Hra vás zavede do nejrůznějších lokací, jako jsou starobylé chrámy, pirátské úkryty, opuštěná obydlí a podobně. Ve všech těchto oblastech budete muset pečlivě hledat skryté předměty a vodítka, která vám pomohou posunout se dál.

Kromě precizně ukrytých předmětů na vás ve hře budou čekat i různé logické hříčky a puzzle, jejichž vyřešení opět o něco přiblíží nalezení pokladu.

Hra se může zdát na první pohled poměrně náročná. Pokud ale nebudete vědět kudy kam, můžete využít integrovaných textových nápověd. S plněním úkolů pomůže také dynamická mapa, na níž jsou vidět všechna objevená místa. Velmi praktickou pomůckou je pak fotoaparát, pomocí něhož můžete zachycovat objevená vodítka.

Sleep Watch

Aplikace Sleep Watch potěší uživatele, kteří rádi shromažďují informace o svém životním stylu. Pomocí vašich Apple Watch totiž dokáže zaznamenávat spánková data a následně je velmi podrobně vyhodnocovat.

Po probuzení vám aplikace dá možnost upravit začátek a konec spánku, což jí umožňuje zvýšit přesnost automatické detekce. Po nasbírání určitého množství dat také získáte zajímavý náhled do souvislostí kvality spánku a vašeho životního stylu. Aplikace pomocí umělé inteligence odhadne vaše návyky a pokusí se vám dát námět na zlepšení.

Samozřejmostí je pak zaznamenávání různých fází spánku a vytváření týdenních, měsíčních a dalších statistik. Data můžete i porovnávat s ostatními uživateli, sdílet je a zálohovat.

Aplikace také umožňuje nastavit si cílovou délku spánku a pak vám bude ukazovat, jestli jste jí dosáhli. Nechybí ani propojení s Apple Health, díky němuž budete mít všechna data na jednom místě.

 

Android

TUFFS Pro

S Aplikací TUFFS Pro získáte přístup k vaším nejpoužívanějším aplikacím i kontaktům přímo z notifikační oblasti. Budete je tak mít na dosah v podstatě z opravdu jakéhokoliv místa systému.

Princip aplikace je vlastně velmi jednoduchý. Vytvoří permanentní notifikaci, jejíž obsah tvoří zástupci vámi zvolených aplikací a činností. Umisťovat do ní totiž můžete nejen aplikace, ale také například záložku webové stránky, přímé vytáčení a podobně.

Aby aplikace nepůsobila v liště rušivě, je možné její podobu poměrně široce konfigurovat. Nastavení respektují principy Material Designu, takže nejlépe splyne na „čistých“ ROM. Měnit ale můžete i tvary ikon, barvu a podobně, takže by neměl být problém najít vzhled relativně podobný snad jakékoliv nadstavbě.

Potěší též nastavení pro skrytí na zamykací obrazovce a nechybí ani automatický start po zapnutí telefonu.

Coin Princess VIP

Retro RPG Coin Princess je hra s dramatickým příběhem a líbivým grafickým kabátkem. Nostalgickou 8bitovou grafiku navíc krásně dokresluje originální soundtrack.

Příběh začíná únosem princezny do Ďábelského hradu. Z tohoto prokletého místa budete muset utéct, což ale nebude vůbec jednoduché. Do cesty se vám budou stavět zástupy nepřátel a jediným způsobem, jak je porazit, bude důsledné vylepšování vašich schopností. Za upgrady platíte body získanými v soubojích, což vás bude motivovat k lepším výkonům.

Hra však není pouze o bojování. Neustále se odhalují další části napínavého příběhu, jehož vyústění zjistíte teprve až po porážce samotného Ďábla.

GORB

GORB
Cena: 41,99 Kč

GORB je nezávislá hra dostupná nejen pro Android, ale i pro počítače na platformě Steam. Stejně jako podobné hry tohoto žánru spoléhá na fungování základních fyzikálních principů, avšak k řešení levelů přistupuje trochu jinak.

Každé kolo obsahuje určitou konstelaci geometrických útvarů. Ty jsou odlišeny barvou a vaším cílem bude, aby na konci každého tahu na obrazovce nebyl žádný oranžový ani červený. Naopak zelené a modré bloky zůstat musí.

Někdy tedy budete muset vytvořit jakýsi tobogán, někdy pomůže improvizovaný katapult a občas i pouhý pád.

Hra má 168 levelů, jejichž obtížnost vcelku rychle roste. Z rychlé oddechovky se tak poměrně brzy stane pořádná logická hádanka. Na vyřešení levelu máte ale naštěstí více pokusů, takže se můžete spolehnout i na metodu pokus-omyl.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).