Sony zaplaví veletrh MWC novými telefony. Jeden očekávaný model ale bude chybět

Společnost Sony loni na veletrh CES přivezla smartphony Xperia XA2, XA2 Ultra a L2, letos tak logicky byli očekáváni jejich nástupci. Japonský gigant ale žádný nový telefon na CES nepřivezl, nutno však podotknout, že tak neučinil prakticky žádný výrobce; všichni si svá želízka schovávají na barcelonský veletrhu MWC, který se odehraje na konci příštího měsíce.

Sony na MWC přiveze 5 telefonů. Nebo jenom 4?

Kromě pokračovatelů výše uvedených modelů se od Sony v souvislosti s MWC očekává zejména přestavení nového vlajkového modelu Xperia XZ4 a jeho kompaktní verze. Příchod Xperie XZ4 Compact však prý není vůbec jistý; viceprezident marketingu Sony Mobile pro Severní Ameriku Don Mesa totiž v rozhovoru pro server Digital Trends naznačil, že kompaktům nadobro odzvonilo.

„U řady Compact jsme zůstali dlouho, a to kvůli jednoduchosti jejího používání. Vždy je prý prostor pro různé velikosti, ale lidé v současné době dávají přednost větší ploše pro zobrazení obsahu.“

Zatímco o „velké“ Xperii XZ4 se v poslední době objevilo poměrně dost úniků, o menším modelu jako by se země slehla. Je tak možné, že byl plánován, ale nakonec mu v Sony vystavili stopku.

blank

Mesa potvrdil, že Sony na MWC přiveze několik produktů, které budou představovat první krok nového směřování mobilní divize společnosti, 5G telefonu se pravděpodobně na MWC nedočkáme. I když se jedná o výzvu, podle Mesy však nedává příliš smysl vymýšlet vozík před koněm.

Pokud chce mobilní divize Sony nadále žít, a ne pouze přežívat, musí zatraktivnit své portfolio telefonů. Ty příští by podle amerického manažera měly přinést mnohem lepší zážitek z fotoaparátu. I přes nově nastolený směr neočekáváme od příštích Xperií revoluční změny (až na použití protáhlejšího displeje). Potichu ale doufáme, že Xperia XZ2 Compact (recenze) nebyla posledním malým smartphonem japonského výrobce.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku