Domů » Bleskovky » Sony začne aktualizovat na Android 9.0 už v září. Víme, které telefony se dočkají

Sony začne aktualizovat na Android 9.0 už v září. Víme, které telefony se dočkají

V minulém týdnu byl představen Android 9.0 Pie a výrobci smartphonů začínají rozkrývat, pro které modely update na nový Android připraví. Společnost Sony zatím odhalila plán aktualizovat 6 telefonů, začít má už začátkem příštího měsíce.

V případě Sony se jedná o modely:

 • Xperia XZ2, XZ2 Compact a XZ2 Premium
 • Xperia XZ1 a XZ1 Compact
 • Xperia XZ Premium

Žádné jiné smartphony Sony nezmiňuje, je tak možné, že tento výčet je konečný. Jako první se dostane na novější modely, starší budou následovat. Čekání ale nebude dlouhé, Sony chce mít všechny telefony aktualizované do konce listopadu letošního roku.

Android 9.0 Pie: které smartphony se mohou těšit na nový systém? (přehled)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

82 komentářů

 1. Strašně bych si přál, abych si čistý android, přímo od googlu mohl nainstalovat na svůj telefon. Nemusel dělat flash a root a já nevím, co. Prostě jako wokna, vezmu flešku a nainstaluju to a je mi jedno, intel, amd, nvidia, amd, ssd, hdd.
  Ale kdyby tohle Google udělal, tak by zase ztratil obrovskou sumu od výrobců, co mu platí za Android. Ale aspoň bych měl čistý android bez zbytečného balastu a kids by pořád nemuseli dělat hate na telefony s Androidem, že se dlouho updatují.

  • Uf, tohle téma se 100x omílalo jak diskusích, tak na webu. Android coby AOSP není nijak zpoplatněný, resp., Google z něj nemá žádný příjem. Google má příjem z certifikace a Google aplikací/služeb. To, za praktiky v souvislosti s tímto dostal od EK pokutu.
   Takže, pokud by sis dával na zařízení čistý Android (který btw. nebude umět hromadu věcí, HDMI, zvukový kodek, file systém od MS, atd.), tak jako tak s tím Google resp. peníze pro něj nesouvisí.

   Takže, opravdu chceš čistý Android?:)

  • Uf, i méně inteligentní jedinec příspěvek od „cacek“ pochopí…

  • Jako že zbytečný balast jsou Googlí aplikace (pro mnohé uživatele), proto chce jakýsi čistý systém od Google?:)

  • uni: Čistý Android není AOSP, ale systém s ovladači a gapps, to co můžeš vidět v Pixelech. Už se to řešilo asi 100x a ty pořád tápeš…

  • Tohle je jedna z uniho pochoutek, stejne jako Nokia – Foxconn, on proste musi vsem rict, ze cisty android je AOSP a vsem to hezky vysvetlit. Ano uni, my to chapeme, dekujeme.

  • shepii (neregistrovaný): Ne, to není čistý systém. Má to funkce od Google, které jinde nejsou dostupné, má to vlastní launcher, GAPPS „balast“,…

  • Já vás znám, takže na vás nebudu dále ani reagovat :)
   Každý alespoň trošku přemýšlející člověk chápe, co jsem chtěl říci, navíc, stačí umět číst. :)

   „abych si čistý android, přímo od googlu“

  • uni: Ano a to je přesně čistý Android. Všude je čistý Android definován tak, jak píšu já. Jen ty jsi klasicky úplně mimo…

  • shepii (neregistrovaný): Android narvaný Google proprietárním kódem fakt nemůže být čistý Android;) To už stovky provinčních výrobců v Číně nebo Indii mají mnohem více čistý Android.

  • uni: Přesně naopak, to je čistý Android. Stačí si zadat do Googlu „čistý Android“ a všude se dočteš, že je to Android vydaný Googlem, bez dalšího zásahu výrobcem zařízení. Zkrátka to co je v Pixelech. A už se nehodlám opakovat, prostě to přijmi, nic jiného ti stejně nezbývá ;)

  • shepii (neregistrovaný): Ještě jednou a naposledy. Android s GAPPS je jen jedna z mnoha distribucí, je určena pro některé trhy. Není to čistý Android. Víc už k tomu skutečně není co dodat a probůh, ani nic k nepochopení… Tedy to jsem si myslel až doposud. Ale zdejší borci vždy překvapí:) Zvláště jistý trvale zmatený…

  • uni: „Android s GAPPS je jen jedna z mnoha distribucí“ Ano, to je. A tahle konkrétní distribuce se označuje jako čistý Android. Prostě termín, pojem, nic co by naznačovalo stav systému, jestli jsou v něm aplikace nebo ne, jestli má launcher takový nebo makový. Zkrátka tohle je čistý Android. To je jak kdybys napsal, že MIUI není MIUI, protože existuje čistší Android. No a? Tak ať si existuje, ale to co je v Pixelech se prostě označuje jako čistý Android ať se ti to líbí nebo ne. A tvůj názor (mimochodem chybný) je irelevantní.

  • shepii (neregistrovaný): Lámu hůl, marné… Ale gratuluji, opět si dostál svého postoje k věci, zmatenost, nepřijímání informací,…:)

  • uni: Opět zmatený a trvale ignorující, co si sedí na vedení (pokud nějaké má). „Strašně bych si přál, abych si čistý android, přímo od googlu mohl nainstalovat na svůj telefon. “ – lépě a konkrétněji to snad ani popsáno být nemůže, přesto jsi tu jediný, který to opět nepochopil. Každý snad musí pochopit, že dotyčný by si rád nainstaloval Android od Google (to, co běží v Pixelech) pomocí flešky na jiný stroj. Chápu, pondělí, tak ti asi změnili medikaci, to bude dobrý.

  • „Každý snad musí pochopit, že dotyčný by si rád nainstaloval Android od Google (to, co běží v Pixelech) pomocí flešky na jiný stroj.“

   Přesně tak! Všichni to chápou, no, skoro všichni :-)

  • Proč se s tím blb€m hádáte ?

  • Menty: Potíž je, že daný pojem „čistý Android od Google“ je oxymóron:) Tak buď čistý Android (to co si nahráváme typicky z XDA coby customROM nebo např. Lineage) nebo plné „bloatware“ od Google, ROMku od Google.

   Více to vysvětlit zkrátka nejde:)

  • uni: Došly argumenty, že? :) Chápu, když nevíš o čem píšeš. No nic, další diskuse s výsledkem „já měl pravdu a uni si jde lízat rány…“, takže vlastně klasika ;)

  • uni: „Více to vysvětlit zkrátka nejde“ No to nejde, když se tady snažíš vysvětlovat hloupost, která není pravda. Naštěstí ostatní vědí a ty jsi jako vždy za blba. Že tě to ještě baví… ;)

  • uni: Chceš tvrdit, že upravený AOSP doplněný o vlastní aplikace dodávaný pod názvem Lineage OS je čistý Android?
   Uznávám, že jsi odělal pokrok od doby, kdys tu tvrdil, že Lineage OS je open source OS nezávislý na Androidu, ale pořád by sis měl udělat pořádek v tom, co vlastně Lineage OS je.

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Máš v tom zmatek. Lineage je Android, ale není to AOSP:) A ano, je to čistý Android, stáhneš si čistá img operačního systému, bez přidaného kódu jakýmkoli výrobcem zařízení. Na rozdíl např. od Google Pixel.

  • Zmatek v tom nemám, že je Lineage OS upravený Android tu na rozdíl od tebe tvrdím od začátku. To, že Lineage OS není AOSP, jen z něj vychází, je taky zřejmé. Takže podle tebe je „čistý Android“ jakkoli upravený AOSP, klidně s aplikacemi navíc, ale nesmí to být aplikace od Google a nesmí pocházet od výrobce zařízení. Tomu říkám logika houpacího koně :)

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Plácáš nesmysly. Nesmí tak být kód třetích stran. Úřední, už unavuješ…
   Lineage he OS, který někdo prgá, dělá jej kompatibilní s AOSP, co do něj daný výrobce naprogramuje, je součástí OS. To OS je čistý. Fuuurt dokola….

  • uni: Ajeje, uz je to tady zas, Lineage OS nekdo vyviji nezavisle na Androidu tak, aby byl kompatibilni s Androidem. Myslel jsem, ze tahle zivotni etapa uz je za tebou :)

   Jak mohou byt aplikace Googlu v Androidu kod tretich stran?

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Uf, i zde už unavuješ. Navíc ani kloudně nečteš…

   A o AOSP očividně mnoho nevíš…

   Asi over, fakt unaven.

  • Bazaristovi zase dosli argumenty :)

  • Koudne ctu, pokud se to da po tobe cist. O AOSP toho moc nevim, ale urcite vic nez ty :)

  • lololol (neregistrovaný): A není jedno, že daný jedinec odmítne 10 argumentů, je třeba vršit další? Někdy to prostě musíš utnout, prostší jedinci si to mohou vysvětlit jako „došli argumenty“, gratuluji ;)

  • DošlYYY argumenty samozřejmě, boha, už mi tu klesá inteligence…

  • „dosli argumenty“ je hrubka, ale věta „Úřední, už unavuješ…“ je taky poměrně zajímavý lingvistický oříšek :)

  • Čistý android je docela nuda, chybí spousta kodeků, různé softwarové vychytávky od výrobce, kromě toho Sony aktualizuje opravdu rychle a to nemá ani čistý android, pritom xperie jsou po pixelech nejrychleji aktualizované telefony po googlu.

 2. Uni: Prosím tě. Najdi si jeden jakýkoliv web o telefonech, kde by ses chtěl usídlit a vkládej komentáře pouze na tento jeden web. Já u toho daného webu přestanu číst komentáře. Veškeré české stránky které znám, týkajících se mobilních telefonů, jsou prolezlé tvými „inteligentními“ komentáři všeználka.. Už jen nick Uni mi připadá jako jednen odporný vlezlý virus! Prosím tedy, kydej ty své sra*ky jen na jednom webu a ostatní nech na pokoji, ať si v klidu mohu pročítat diskuze. Věřím, že s tvou inteligencí a rozumem, tuto připomínku chápeš a přizpůsobíš se. Vážně bych si přál, ať neotravuješ lidi všude, kamkoliv vylezou ???? Předem děkuji.

  • On se podle mne takto normálně nechová.
   Toto dělá z lidí dlouhodobá internetová diskuse.

 3. Pekna diskuze o cistem androidu a jinak okrajove se clanek tyka aktualizaci na tel. Sony, za coz Sony chvalim:) Skoda, ze jako vrobci se jim tak přestává darit

 4. Koukám, že šašek čuni zase perlí. A opět je absolutně mimo :D. Velice se těším, až použije slovo „čistý“ ve spojení s iOS. Velice rád mu pak postnu tuto diskuzi. Myslím, že o čistotě iOS jsem od něj už něco četl, takže to určitě nebude dlouho trvat ;-)

  • Máš samozřejmě pravdu. iOS je nejvíce pure OS na trhu, v podstatě máš komplet SW výbavu na jedné obrazovce (iPad) a celé hřiště naplnění aplikacemi je jen na tobě. Dobrý postřeh. Jen ten můj nick, je to uni, bacha na to, není slušné komolit jména apod:)

  • Talže pokud to dobře chápu, zatímco Android na Nexusech a Pixelech není „čistý“, protože obsahuje „bloatware“ od Googlu, iOS je „nejčistší“ OS, protože obsahuje „komplet SW výbavu“ od Apple?

  • Aha, tak jinak. To, co je v iOS nahrané jako nesmazatelné se vejde na jednu obrazovku. Pokud se pamatuji, něco přes 10 ikon. Čili max jedna obrazovka s aplikacemi. A žádné redundance, žádný 3rd party apps, apod. Jinak jak píšeš, tam pak chápeš už správně.

  • V tom případě tě mohu ujistit, že to, co je v Pixelech nesmazatelné se na 1 obrazovku v pohodě vejde také a po 3rd party SW nebo duplicitách v nich není ani památka. V čem je tedy iOS „čistý“, zatímco Android v Pixelech „plný bloatware“?

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Tvoe, tak si probůh obě ta zařízení pusť out of box:D Vyhneme se pak tak zbytečným otázkám….

  • Na rozdíl od tebe, jsem jak Nexusy a Pixely, tak iPhony a iPady jsem out of the box pouštěl a po stránce „čistoty“ SW v nich nevidím rozdíl. Jsně, do iOS jsem doinstalovával třeba Youtube nebo Google Maps, ale to je dané tím, že se jedná o Googlí služby.

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Výborně, jsi na stopě! Na zdejší poměry neuvěřitelný pokrok, že někdo umí něco vstřebat… Jen tak dál.

  • Na stopě čeho? Jakože aplikace Googlu v systému od Googlu jsou černočerné zlo, zatímco aplikace od Applu v systému od Applu jsou maximální dobro?

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Ach jo, věděl jsem, že to nebude pochopeno. Na stopě toho, že se musí u čistého OS doinstalovávat, např. aplikace od Google…

  • uni: Jasně, že pokud chci používat službu třetí strany pomocí aplikace třetí strany, musím aplikaci doinstalovat, jako např. Google Maps do iPhone.
   Ale v případě Androidu jsou Google Maps „nativní“ mapovou aplikací úplně stejně jako Apple Mapy „nativní“ mapovou aplikací iOS a jsou předinstalované v zařízeních s iOS, mezi jejich předinstalací není z hlediska „čistoty“ OS rozdíl.

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Google Maps samozřejmě nejsou „nativní“ mapovou aplikací Androidu, jsou součástí GAPSS, které si někteří výrobci do svého zařízení koupi. Vracíš diskusi na začátek, přitom to už vypadalo, že je posun…????

  • Proč se s tím blb€m bavíte. Vždyť každý ví že UNI rozdává svoje moudra napříč CZ internetem a všude z něj mají jen prd€l. Když neví jak dál tak si prostě svoji pravdu vymyslí.

  • SLOVovca: Obcas dostanu naladu si s nim popovidat :)

   uni: Jeste jednou, Android je produkt Google, ktery stejne jako MS nebo Apple dodava do sveho operacniho systemu zakladni balik aplikaci. Tento balik si vyrobci zarizeni nekupuji, ale dostavaji ho po certifikaci zarizeni.

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Je úplně jedno, jestli tomu budeš říkat (placená) certifikace nebo koupě… A nedostávají jej, ale jsou nuceni jej použít (viz poslední pokuta). Už jsem opravdu unavený, diskusemi se nějak zasekla…

  • Mjr.Motoko: Samozřejmě máš pravdu, jde o totožnou situaci. Jen s rozdílem, že v čistém Androidu jsou aplikace od Googlu sice doinstalované, ale přitom jako výrobce máš pořád možnost použít AOSP. U Applu je situace trochu jiná, protože ten iOS nenabízí jako open source, takže jeho systém bez jeho služeb získat nelze, ty tam jsou předinstalovány vždy. Takže ano, čistý Android v Pixelech je na stejné úrovni jako iOS, k AOSP Apple vlastní ekvivalent nenabízí. A z toho vlákna, co jsi vedl s tím šaškem, si nic nedělej, je jako vždy mimo…

  • Nejsou nuceni nic certifikovat ani pouzivat, jak dokazuje napr. Amazon nebo cinsti vyrobci. Klidne by mohli pouzivat Lineage OS, akorat by toho v Evrope a Americe asi moc neprodali, protoze minimalne v Evrope a Severni Americe pro uzivatele „cisty“ Android = AOSP + GAPPS (zjednodusene receno).

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Proboha! Čti nebo se v tom aspoň orientuj, tohle je fakt pakárna…:/
   Samozřejmě že nejsou nuceni k certifikaci, ale ti co certifikují jsou nuceni k instalaci.
   Tohle fakt nemá cenu, over.

  • shepii: Ani z jedne diskuse si nic nedelam. Myslim, ze kazdemu, kdo je aspon pokrocilym uzivatelem, je jasne, ze distribuce Androidu, iOS, MacOS, Windows, *BSD nebo GNU/Linuxu se sklada z vlastniho OS a aplikaci. Rozdilem je, ze u open source systemu si muze zkuseny uzivatel oddelit vlastni OS od aplikaci, u uzavrenych systemu se musi spokojit s tim, co mu doda vyrobce OS.
   To dost mate uniho, ktery nejspis neni dost zkusenym uzivatelem, takze na jednu stranu povazuje Google Maps v Androidu za bloatware, ale Garage Band v iPadu za kopletni SW vybavu.

  • uni: Ale oni tu certifikaci delaji prave proto, aby se k tomu baliku nebo jeho casti dostali. K cemu jinemu by jim certifikace od Google byla?
   Amazon o tenhle balik nestoji, resi si vsechny sluzby ve vlastni rezii, tak certifikaci neresi.

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Hele, od toho jsou ty interenty, aby sis mohl dohledat informace. Prostě se podívej po tématu pokuty pro Google od EK, nemá smysl to sem psát vše znovu. Nebo se tím tématem vůbec netrap a dál tady se sebe dělej šaška, je to jen na tobě:)

   A to o tom Bandu, OMG, to se už fakt nedá….

  • uni: Zkus si něco o pokutě přečíst ty, ať ze sebe neděláš kašpara.

   Za Band, pokud ti tak vadí, si můžeš dosadit jakýkoli jiný předisntalovaný SW v iPadu/iPhone…třeba Mapy.

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Ne:) Ty si něco o ní přečti, protože seš tu za šaška ty. Ale musíš jít k tiskové zprávě, místní servery si z toho vyzobávají jen jednolitá témata dle toho, jak to danému redaktorovi přeletí přes nos. Proto jsi pak za takhle matoucího diskutéra.

   Neřeš, téma ti očividně zcela uniklo.

  • uni: Vis co, zahrab se do tech svych tiskovych zprav, ktere pro tebe znamenaji vsechno moudro sveta a prestan tu prudit pod kazdym clankem. Az bude tema TCL s Lineage OS, muzes necim prispet, ale dalsim tematum se vyhybej. Nerozumis nicemu, iOS a MacOS zjevne znas jen z marketingovych materialu nebo z okukovani v elektru, tak kdyz se tu dospeli bavi o vecech, kterym nerozumis, drz klavesnici a soupej nohama.

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Borče, tvůj kredit klesal celou dobu diskuse, nyní jsi oštemploval. Jen pro info, TZ je značně relevantnější zdroj než vyzobané téma s komentářem nějakého redaktora někde, ale opakuji, jsou témata, kterým se prostě nezatěžuj.
   Jen mě to stálo zcela zbytečně čas dostávat do téma takového amatéra, který o to očividně ani nestál nebo není chopen vstřebávat. Ztráta času, ale vlastně jen pro tebe, relevantní informace ode mě mohou být přínosem pro jiné.

   Tedy, pa.

  • uni: :cDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Jistě, brouku, ty jsi ten nejrelevantnější zdroj informací v tomto a přilehlých vesmírech :)

  • uni: Bavím se neskutečně, medikace se neosvědčila, vycházky skončily. Trash od Apple je kompletní SW výbava, trash od Google je bloatware. Ty to musíš mít v životě strašně těžký, je mi tě až líto, jak tě tu všichni máme za šaška a všichni víme, jak to původně bylo myšleno.

  • Naopak, uni to má v životě strašně jednoduché, pouze Apple dělá všechno nejlíp, ostatní z dáli sledují jeho dokonalost. Co na tom, že uni má od Applu postarší iPad, všechno ostatní chodí okukovat ke kolegům nebo do elektry :c)

  • Chlapče, tam ten výraz „komplet“ byl ve smyslu „vše přítomné“, ne „vše existující od“ ;)
   Čili vývody jak od toho borce tak od tebe jsou mylné:)
   A mimochodem, to co je přítomné v iOS jsou aplikace od výrobce OS, tedy ať jich tam je 5 nebo 50, je to stále čistý OS, to jsou věci co:D Aneb, neplést si „čistý“ a „prázdný“…

   Mjr.Motoko (neregistrovaný): A opět chyba lávky:) Je úplně jedno, že iPad Air je starší, má aktuální OS, tedy je to stále relevantní zařízení (pravda, některé funkce…). Což ty, co možná lehce znáš Android prostě vůbec netušíš, jak je to vůbec možné:D

  • uni: „…to co je přítomné v iOS jsou aplikace od výrobce OS, tedy ať jich tam je 5 nebo 50, je to stále čistý OS“ Zatímco v Nexusech a Pixelech jsou aplikace od někoho jiného než od výrobce OS? Prosím, vyjmenovat.

   Rukama už mi pěkných pár Nexusů, Pixelů, iPadů a iPhonů prošlo, takže vím, jaké je to mít aktuální systém.

  • Mjr.Motoko (neregistrovaný): Jenže Android coby systém je oddělený od výrobce zařízení, už jsme to probírali několikrát mlho… Unaven. I zde over.

  • „Android coby systém je oddělený od výrobce zařízení“ … nádherný slint, který neříká vůbec nic, ale jednodušším jedincům zní jako moudro :)
   Ale chápu, Android, který obsahuje pouze aplikace výrobce OS je plný bloatware, zatímco iOS, který obsahuje pro změnu pouze aplikace od výrobce OS je čistý, jak slovo boží :)
   Ale chápu, že když nemáš na iPhone, tak si aspoň nějak musíš zdůvodnit, proč je to tvoje bazarovka s Lineage OS vyjímečná, obsahuje totiž na rozdíl Pixelů a zařízení Android One ten jediný pravý „čistý“ Android :)

  • Uni, děláš si srandu? GApps jsou aplikace od samotného výrobce OS, tedy androidu, tedy od Googlu. Tedy to, co najdeš v Pixelech, to je čistý android. Přestaň zase dělat ostudu všem uživatelům Applu

  • Skylark (neregistrovaný): Uf, tohle trollení…????

  • Uni, pochybuji, ze jsi někdy nahrával nějakou rom, jinak bys věděl že rom je většinou postavená na softu od výrobce nebo čistém androidu s gapps, to ze pro tebe je bloatware, třeba google play jelikož je to přesně ta aplikace od googlu, kvůli které právě výrobci certifikují svá zařízení, neznamená že to neni čistý android který je v pixelech nebo nexusech, nechápu jak někdo může v dnešní době tak neinformovaný zvlášť když se tváří že se o to zajíma…ale chápu na tcl žádná dobrá rom na xda není..

  • Český (neregistrovaný): Tak to pochybuješ velmi špatně ???? A další tvé vývody jsou také… špatně. O té neinformovanosti v tvé osobě je konečně něco dobře.

 5. Pomineme-li Pixely a HMD ktere si stejne s optimalizaci SW v Nokiich zadnou hlavu nedela a placa to tam, jak to Googlu odpadne od ruky, je Sony jediny solidni vyrobce, ktery i navzdory vlastni customizaci dokaze dodat rychle a navic skvele optimalizovany. Bravo Sony…

  PS: uni opet nezklamal

 6. Bohužiaľ tentokrát má UNI pravdu čistý Android nezmenená ten ktorý je v pixeloch. Čistý Android je niečo čo je za bežných okolností nepoužiteľné

  • „čo je za bežných okolností nepoužiteľné“ Myslíš AOSP. Ano, ten je v základu nepoužitelný. Ale není to čistý Android. Čistý Android je distribuce používaná v Pixelech a pár modelech ostatních výrobců. Myslíš si to stejně špatně jako místní BFU.

  • Shepii prepáč na zahraničných fórach znamená čistý Android AOSP. Bohužiaľ u nás sa to tak zaužívalo že čistý Android znamená ten od Google v pixeloch predtým v nexusoch. Skús ísť na xda alebo iné fóra a napísať tam čistý Android môžeš tam dostať prednášku o čistom Androide a dostaneš sa až k linuxovemu jadru.

  • Na zahraničních fórech, včetně XDA, těžko najdeš heslo „čistý Android“.

  • A to je to o čom sa bavíme. Pojem čistý Android sme si vytvorili my lebo Google vydal Android s tým predstavil G1 potom Nexus a potom pixel. Keby bola od začiatku súčasťou týchto telefónov nadstavba od Huawei xiaomi Samsungu alebo iného výrobcu bral by si ten štandard ako čistý Android?? Ale aby bola ovca celá a vlk najedený tak môžeme chápať z nášho pohľadu za najčistejšiu formu nadstavby Androidu tú v pixeloch a v telefónoch spadajúcich pod program Android one.

  • clean Android

  • :D
   Ne je to Stock Andorid

  • Súhlas Stock Android používa pixel Android one. Čistý „pure Android“ znamená AOSP

  • Prcko, mas v tom zmatek. Pls, dostuduj, at nejsi za stejneho blbce jako uni

  • Tak mi to prosím objasní aký je teda rozdiel medzi AOSP a tým čo je v pixeloch?
   Považuješ za čistý Android aj ten ktorý je súčasťou programu Android one alebo Android go?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).