Domů » Bleskovky » Sony Xperia XZ3 na prvních fotkách. Známe i hardwarovou výbavu

Sony Xperia XZ3 na prvních fotkách. Známe i hardwarovou výbavu

Společnost Sony zřejmě stále hodlá uplatňovat praxi vydávání vlajkových smartphonů s pouze půlroční periodou. Loni v srpnu japonská firma uvedla smartphone Xperia XZ1, letos v únoru jej vystřídal model XZ2 a už nyní se spekuluje o blížící se Xperii XZ3. Jaký posun kupředu lze za tak krátkou dobu učinit?

Podle prvních fotografií, které mají Xperii XZ3 ukazovat, je novinek poskrovnu. Telefon se bude opět spoléhat na designový směr Ambient Flow, který se vyznačuje oblejšími tvary, vaničkovými zády a tenčími rámečky kolem displeje. Jedinou na první pohled viditelnou novinkou je duální fotoaparát, patrně se bude jednat o stejnou kombinaci (19 + 12 Mpx) viděnou u Xperie XZ2 Premium.

V případě Xperie XZ3 však nebudou čočky sdruženy od jednoho fotomodulu, ale budou osazeny zvlášť; společně se bleskem, ostřením a čtečkou otisků prstů se tak na zádech pod sebe poskládá celkem sedm „koleček“.

Xperia XZ3: vpředu a uvnitř stejná písnička

Přední stranu bude stále vyplňovat 5,7″ displej s FullHD+ rozlišením, nad kterým najdeme 13Mpx selfie kamerku. Po stránce výpočetního výkonu prakticky není co zlepšovat, na pozici čipsetu zůstane Snapdragon 845, k ruce však dostane 2 GB RAM navíc; celkem 6 GB.

Pro ukládání dat poslouží 64 nebo 128GB paměť, popřípadě paměťová karta. Kapacita baterie mírně naroste na 3 240 mAh. Chybět nebude voděodolnost s certifikací IP68 a nejnovější Android 8.1 Oreo.

Tip: Podrobné parametry Xperie XZ3 (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

S Xperií XZ3 se patrně setkáme někdy na konci letošních prázdnin, naživo pak na zářijovém veletrhu IFA v Berlíně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).