Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact a X1 poodhalují hardwarovou výbavu

Sony by letos v Berlíně na veletrhu IFA mělo představit minimálně tři nové smartphony. Společným jmenovatelem má být zbrusu nový typ fotoaparátu, který by měl poskytovat špičkové výsledky i v horších světelných podmínkách. Nejvybavenější Xperia XZ1 by měla být vybavena čipem Snapdragon 835 a 5,2″ Full HD displejem. Pro potřeby operačního systému Android budou dále k dispozici 4 GB RAM a 3000mAh baterie.

Chybět nebude ani zástupce kompaktních smartphonů – Xperia XZ1 Compact. I v tomto případě bychom se měli dočkat výkonného Snapdragonu 835, který doplní 4 GB RAM a 2800mAh akumulátor. Rozlišení displeje bude tradičně HD (720 x 1280 px) na úhlopříčce 4,6 palce.

Xperia XZ Premium zřejmě letos přemožitele z domácí stáje nedostane

Třetí novinkou bude Xperia X1, která bude mířit do střední třídy. Pohánět ji bude Snapdragon 660 společně se 4 GB RAM. Stejně jako vpřípadě kompaktního modelu, i zde najdeme baterii s kapacitou 2 800 mAh. Pětipalcový displej zůstane věrný Full HD rozlišení (1080 x 1920 px).

Zatím to nevypadá, že by Sony do Berlína přivezlo nějaký smartphone s Quad HD displejem. Je tedy docela možné, že jako vrcholový model pro letošní rok i po veletrhu IFA zůstane Xperia XZ Premium s 5,46palcovým displejem s jemným 4k rozlišením (2160 x 3840 px).

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku