TOPlist

Sony Xperia XZ Premium: podívejte se, jak fotí a nahrává video

Jedním z nejvýraznějších smartphonů letošního Mobile World Congressu byla Xperia XZ Premium od Sony (první dojmy), která se pyšní skvělou hardwarovou výbavou v čele se Snapdragonem 835, 4 GB RAM, 4K displejem s podporou HDR a fotoaparátem, který zvládne nahrávat slow-motion videa při 960 fps.

Server GSMarena.com zveřejnil první testovací fotografie, na základě kterých si můžeme udělat obrázek o tom, jak na tom novinka v oblasti focení bude. Zatím to vypadá, že se rozhodně máme na co těšit, jelikož snímky jsou velice ostré, a to i ty pořízené v horších světelných podmínkách. Některé fotky jsou zbytečně tmavé, nicméně redaktoři ještě neměli k dispozici model s finální verzí software, proto je velice pravděpodobné, že zde ještě dojde ke zlepšení.

Sony osadilo Xperii XZ Premium novým fotočipem Exmor RS s vestavěnou pamětí, který jsme vám představili na začátku února (více informací). Snímač zajišťuje 5x vyšší rychlost snímání obrazu a přenosu dat. Díky tomu můžete nahrávat kvalitní slow-motion videa v HD rozlišení až při 960 fps.

Pokud fotoaparát zaznamená pohyb, ukládá díky funkci Predictive Capture snímky do vyrovnávací paměti ještě před stisknutím spouště. Takto uživateli nemají uniknout žádné důležité okamžiky ve chvílích, kdy spoušť zmáčkl pozdě – v paměti najde snímky pořízené před tím. Samotný snímač má rozlišení 19 Mpx a nabízí pokročilou elektronickou stabilizaci obrazu od Sony (IAIS – Intelligent Active Image Stabilization), rozlišení selfie kamerky na čelní straně je 13 Mpx.

Videa (4k s elektronickou stabilizací & slow-motion v HD rozlišení)

Tip: Kompletní parametry Xperie XZ Premium včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Přesný termín uvedení na český trh zatím výrobce nestanovil, nicméně podle našich informací bychom se mohli dočkat v průběhu června. Od 1. 6. by měl být telefon například dostupný v nabídce německého O2. Cena by měla být 19 990 Kč včetně DPH, některé e-shopy už nabízejí možnost přeobjednání.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku