Domů » Bleskovky » Sony Xperia 2 prozrazena: shodná výbava v menším těle

Sony Xperia 2 prozrazena: shodná výbava v menším těle

Na konci tohoto týdne začíná v Berlíně veletrh spotřební elektroniky IFA, který pravděpodobně přinese i několik nových smartphonů. Jedním z nich by měl být vlajkový model Sony Xperia 2, který na pomyslném trůnu japonského výrobce vystřídá teprve půl roku starou Xperii 1. Na jaké novinky se můžeme připravit?

xperia 2 2

Sony Xperia 2: menší tělo, prakticky stejná výbava

Internetem koluje několik věrohodně vypadajících renderů, podle kterých se žádná velká designová revoluce konat nebude. Xperia 2 si má ponechat protáhlý tvar svého předchůdce, na kterém má největší podíl širokoúhlý displej s netradičním poměrem stran 21:9. Ani tentokráte nemá být displej narušen žádným výřezem či otvorem pro selfie kamerku, veškeré potřebné technologie Sony naskládá do horního rámečku.

xperia 2 4

Změny se mají odehrát zejména na zadní straně, kde dojde k přesunutí trojitého fotoparátu se středu do levého horního rohu. Čtečka otisků prstů si patrně ponechá své místo na pravé straně, a opět bude postavena zvlášť namísto logičtější integrace do zamykacího tlačítka. Jak je u Sony zvykem, ani tentokrát bychom neměli přijít o hardwarovou spoušť fotoaparátu. Spodní strana se pak stane domovem pro USB-C konektor, sluchátkový jack bychom na vlajkových Xperiích z poslední doby hledali marně.

Co se papírových specifikací týče, Xperia 2 bude údajně menší než její předchůdce. Úhlopříčka displeje má poklesnout o 0,4″ na výsledných 6,1″, díky tomu by měla rapidně poklesnout i výška telefonu; Xperia 1 má na výšku velmi výrazných 167 milimetrů.

Nepřehlédněterecenze Sony Xperia 1: jednička na japonský způsob

Bohužel menší rozměry přinesou i menší baterii, spekuluje se o kapacitě 3 330 mAh. Telefon má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 855 s 6 GB RAM, pro ukládání dat poslouží 6GB úložiště. Konfigurace fotoaparátů se měnit nemá, pravděpodobně se však dočkáme nových barev, minimálně červené.

Pokud se výše uvedené spekulace vyplní, nebude Xperia 2 brána jako přímý pokračovatel Xperie 1, ale jako její menší kopie. Což ovšem pro některé zájemce nemusí být nutně na škodu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments