Domů » Bleskovky » Sony Xperia 2 prozrazena: shodná výbava v menším těle

Sony Xperia 2 prozrazena: shodná výbava v menším těle

Na konci tohoto týdne začíná v Berlíně veletrh spotřební elektroniky IFA, který pravděpodobně přinese i několik nových smartphonů. Jedním z nich by měl být vlajkový model Sony Xperia 2, který na pomyslném trůnu japonského výrobce vystřídá teprve půl roku starou Xperii 1. Na jaké novinky se můžeme připravit?

xperia 2 2

Sony Xperia 2: menší tělo, prakticky stejná výbava

Internetem koluje několik věrohodně vypadajících renderů, podle kterých se žádná velká designová revoluce konat nebude. Xperia 2 si má ponechat protáhlý tvar svého předchůdce, na kterém má největší podíl širokoúhlý displej s netradičním poměrem stran 21:9. Ani tentokráte nemá být displej narušen žádným výřezem či otvorem pro selfie kamerku, veškeré potřebné technologie Sony naskládá do horního rámečku.

xperia 2 4

Změny se mají odehrát zejména na zadní straně, kde dojde k přesunutí trojitého fotoparátu se středu do levého horního rohu. Čtečka otisků prstů si patrně ponechá své místo na pravé straně, a opět bude postavena zvlášť namísto logičtější integrace do zamykacího tlačítka. Jak je u Sony zvykem, ani tentokrát bychom neměli přijít o hardwarovou spoušť fotoaparátu. Spodní strana se pak stane domovem pro USB-C konektor, sluchátkový jack bychom na vlajkových Xperiích z poslední doby hledali marně.

Co se papírových specifikací týče, Xperia 2 bude údajně menší než její předchůdce. Úhlopříčka displeje má poklesnout o 0,4″ na výsledných 6,1″, díky tomu by měla rapidně poklesnout i výška telefonu; Xperia 1 má na výšku velmi výrazných 167 milimetrů.

Nepřehlédněterecenze Sony Xperia 1: jednička na japonský způsob

Bohužel menší rozměry přinesou i menší baterii, spekuluje se o kapacitě 3 330 mAh. Telefon má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 855 s 6 GB RAM, pro ukládání dat poslouží 6GB úložiště. Konfigurace fotoaparátů se měnit nemá, pravděpodobně se však dočkáme nových barev, minimálně červené.

Pokud se výše uvedené spekulace vyplní, nebude Xperia 2 brána jako přímý pokračovatel Xperie 1, ale jako její menší kopie. Což ovšem pro některé zájemce nemusí být nutně na škodu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Já nevím že to Sony už to s telefonama prostě nezabalí, ať si dělají televize a jinou elektroniku, ale telefony ne. Už hodně dlouho se mi u Sony nestalo abych si řekl wow to je dělo.

  • Tohle vypadá docela sympaticky, min na šířku kompaktní strojek, šikovný ultrawide displej, očekávaná sada foto, bez zářezu, dirky, zahnutí a pokud dokonce i LCD…

   • Nech si zajít chuť, není to nic pro tebe, pokud chceš náhradu za svou sérii lowend Číňanů, zkus třeba Alcatel 1

  • Spíš to zabal ty, s těmi komentáři, Sony prostě chce zůstat na trhu s telefony ať se to někomu líbí nebo ne, a rozhodně o tom nerozhoduje nějaký fracek kteremu chybí wow efekt, možná Xperie nejsou parametrove na špici (tedy co se týče foťáků) ale pořád to jsou jedny z nejkvalitnějších telefonu na trhu, které vydrží několik let a se skvělou a rychlou podporou, aktualizacemi a optimalizovaným prostředím, o kterém se může huawei, xiaomi nebo samsungu jen zdát. Kromě toho, tohle má být jen menší a dostupnější xperia 1..

 2. To bude hrozná ultranudlička tak ošklivá že to ani už nejde ani popsat umístění foťáku opět a-la Huawei a k tomu ultranudle tohle jak na to koukám bude mít baterii tak maximálně 2500 mAh :D

  • Tak u Sony je to vcelku tradiční design, např. Ray. Tohle mi ho vlastně filozofií docela připomíná:) Umístění foťáku je opravdu poněkud nešťastné, tam si člověk snadno vadí prsty.

  • Co to meleš, sony má ten foťák v rohu už od začátku jestli někdo kopíruje tak Huawei ty jantare

  • Baterie ma mít hodnotu 3200mah a rozlišení displeje má činit pravděpodobně fullhd+, bude to opravdu malý telefon na rozdíl od jiných vlajkových modelů.. A to i při velikosti displeje 6,1 palců

 3. Bude to ale Xperia 5 :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).