Domů » Bleskovky » Sony Xperia 10 III přinese podporu 5G do střední třídy

Sony Xperia 10 III přinese podporu 5G do střední třídy

Sony vidí budoucnost v sítích páté generace. Vlajkové modely japonského výrobce již 5G konektivitou disponují a brzy by mělo dojít i na střední třídu. Ještě letos měl být údajně představen smartphone Xperia 10 II Plus čipsetem Qualcomm Snapdragon 720, ovšem právě kvůli nepodpoře sítí 5G se v Sony rozhodli vývoj tohoto modelu ukončit a pracují na jiném telefonu střední třídy.

Sony Xperia 1 Mk2 22
Sony Xperia 1 II je telefonem s velmi netypickým hranatým designem, který mu dodává na moderním a ojedinělém vzhledu

Xperia 10 III: 5G ve střední třídě

Tím telefonem má být Xperia 10 III, který patrně dorazí až počátkem příštího roku. Sony na pozici čipsetu osadí Snapdragon 690, který má poměrně slušný výkon (2 × Cortex-A77, 6 × Cortex-A55, grafika Adreno 619L), podporuje displeje s vysokou obnovovací frekvencí, a hlavně má integrovaný 5G modem. O tom, zda Xperia 10 III dorazí i ve verzi Plus, nemáme zatím žádné informace.

snapdragon
Snapdragon 690 (SM6350) potvrzen ve zdrojových kódech

Kromě tohoto modelu chystá Sony pro příští rok vlajkový model Xperia 1 III, který má dostat vlajkový čipset Snapdragon 875 a více než 4 fotoaparáty. Odhalení obou novinek by se mohlo odehrát v únoru příštího roku, společně s levným modelem Xperia L5.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).