Domů » Bleskovky » Sony Xperia 1: takto bude vypadat nová vlajková loď s tříčočkovým fotoaparátem

Sony Xperia 1: takto bude vypadat nová vlajková loď s tříčočkovým fotoaparátem

Japonská společnost Sony patrně přiveze na veletrh MWC celkem čtyři smartphony. Modely Xperia 10, 10 Plus a L3 již byly předčasně odhaleny v celé své kráse, avšak hlavní hvězdu si zatím Sony dokázalo uchovat v tajnosti. Tedy až do chvíle, než se pod roušku tajemství dostal informátor @evleaks.

Xperia 1: začátek nové éry?

Podle jeho tweetu se bude nová vlajková loď Sony jmenovat jednoduše Xperia 1. Sony tak zřejmě bude chtít navodit pocit, že se odráží ode dna a startuje novou éru svého mobilního úsilí. K návratu mezi smetánku mají Sony pomoci telefony s inovovaným designem, jehož tváří bude zejména protáhlý displej s poměrem stran 21:9. Takto širokoúhlý zobrazovač dostanou nejen smartphony Xperia 10 a 10 Plus, ale právě také vlajková Xperia 1.

Širokoúhlý displej, tři fotoaparáty a čtečka otisků na boku

Sony i tento telefon vybaví tenkými rámečky okolo displeje, výjimkou bude pouze širší čelo, do kterého se vměstnají veškeré senzory, selfie kamerka a sluchátkový reproduktor. Díky tomuto řešení nebude nutné displej narušovat otvory a výřezy. Boky telefonu budou zaoblené, na pravé straně najdeme hezky široký zástup tlačítek. Odshora to bude měnič hlasitosti, čtečka otisků prstů, zamykací tlačítko a úplně dole nebude chybět dnes už velmi raritní hardwarová spoušť fotoaparátu.

Takto budou vypadat Xperia 10 a 10 Plus

Uprostřed zad najdeme vertikálně posazený fotomodul a v něm hned tři čočky fotoaparátu, což bude pro Sony premiéra. Jejich schopnosti nám ale zatím zůstávají utajeny, stejně jako zbytek hardwarových parametrů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments