Domů » Bleskovky » Sony v roce 2020: čtyři vlajkové lodě a 3 telefony střední třídy

Sony v roce 2020: čtyři vlajkové lodě a 3 telefony střední třídy

Smartphonů značky Sony se rok od roku prodává stále méně, přesto se japonský gigant nevzdává a pouští na trh nová zařízení. Letošní Xperie přišly s odvážným poměrem stran displejů 21:9, v příštím roce bychom se měli dočkat jejich nástupců, a to ještě v hojnějším množství. Podle posledních zpráv se Sony bude věnovat především segmentu těch nejvybavenějších smartphonů, přičemž očekávat máme hned 4 modely poháněné dosud nepředstaveným čipsetem Qualcomm Snapdragon 865 a podporou sítí 5G. Tu mají dostat i některé modely střední třídy poháněné čipsetem Qualcomm Snapdragon 735.

Xperia 1.1 a 5.1

Letošní vlajkové modely Xperia 1 a 5 se údajně dočkají řadových nástupců s označením Xperia 1.1 a 5.1. Oba telefony mají dostat fotoaparát se čtyřmi čočkami na zádech, větší model si údajně vyslouží 4K OLED displej, menší bude mít „pouze“ Quad HD rozlišení. S těmito telefony bychom se údajně měli setkat už v únoru na veletrhu MWC v Barceloně.

Sony Xperia 5


Xperia 3

Možná ještě dříve by mohla být představena i zbrusu nová Xperia 3, která má zaujmout kompaktním tělem s netradičně prohnutými zády. Telefon má dostat displej o poměru stran 21:9 a Quad HD rozlišení, 5G konektivitu a trojici hlavních fotoaparátů.

Spekuluje se, že tento telefon bude dostupný exkluzivně pouze u japonského operátora DoCoMo.

Xperia 0

Překvapivým telefonem má být model Xperia 0 chystaný na druhou polovinu příštího roku. Údajně se bude jednat primárně o fotomobil, který údajně dostane šestičočkový fotoaparát s následující konfigurací.

xperia 0

Xperia 0 bude pravděpodobně představena příští rok v září na berlínském veletrhu IFA.

Xperia 9.1 a 10.1

Své nástupce mají dostat i modely Xperia 10 a 10 Plus, byť větší model si prý vyslouží poněkud nelogické označení Xperia 9.1. U obou telefonů se očekává podpora sítí 5G a premiéra na únorovém veletrhu MWC. Posledním chystaným modelem má být Xperia 8.1, s ní se však počítá pouze u japonských operátorů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Fbio
Anonym
Fbio

Xperia 0 se mi zdá jako marketingově špatně zvolený název. A jako fanoušek Sony (ačkoliv Sony momentálně nemám) to se Sony vidím špatně. Je to škoda, konec nepřeji ani výrobcům, které nemám rád, protože každá konkurence a jiný náhled je dobrý i pro zákazníka konkurence.

uni
Uživatel
uni

Výrobců je 600😊

Petr
Anonym
Petr

A Javůrků ze Smartmanie jeste vic.. :D

Menty
Uživatel
Menty

uni: No, ten počet beru jako nadsázku, nicméně je to už po několikáté, co se tu vyjadřuješ vzhledem ke konkurenci stylem, že výrobců je hodně (i když i hodně je možná slabé slovo). No, výrobců možná je hodně, ale těch, kteří jsou „opravdová vzájemná konkurence“ moc není: Samsung, Huawei/Honor, Apple, Xiaomi, pokud budu brát mobilní mrtvoly nebo polomrtvoly, tak LG, SONY a HTC. To člověk spočítá na prstech dvou rukou, a od 600 výrobců (konkurentů, protože on mluví o konkurentech) se to hodně liší.

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Pokud skutečně Sony uvede tento model Xperia 0,rád si na něj počkám!!!!

Carda
Anonym
Carda

To bude příští rok ultranudloidních mobilů to je jak noční můra jak se tohle šíří pomalu jak mor.

Abby
Anonym
Abby

Tak si ten displej nejdřív zkus chvíli používat a pak teprve pomlouvej. Mám 21:1 teprve 14 dnů a už bych neměnila, je to geniální poměr. Akorát z Xperia 10 přejdu na výkonnější. Displej je každopádně super.

Abby
Anonym
Abby

21:9 samozřejmě…

Carda
Anonym
Carda

Mě úplně stačilo když jsem to viděl na živo v datartu a abych to mohl pomlouvat samozřejmě jsem si to zkoušel a nic vrátil jsem zpět na stojan a šel jsem se znechutit nad Note 10 :-D

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Jakož to uživatel Xperie 5 mohu s radostí tvrdit, že je to … pěkně stupidní poměr stran.
Jasně, pokud člověk celý den scrolluje na nějaké asociální síti ve svém feedu, tak je to asi fajn, ale jinak – na hry naprd, hromada s tím neumí dobře pracovat, na youtube naprd, na psaní naprd.
Displej ujde, na Samsung nemá … což je samozřejmost.

uni
Uživatel
uni

Tak tak. Od webu přes IM po PIM a databáze, všude přínos.