Domů » Bleskovky » Sony už příští měsíc začne aktualizovat na Android 7.0. Které modely se dočkají?

Sony už příští měsíc začne aktualizovat na Android 7.0. Které modely se dočkají?

Na tiskové konferenci společnosti Sony na Slovensku se během prezentace objevila stránka, která informovala o dostupnosti aktualizace na Android 7.0 Nougat pro vybrané modely. Tak například telefony modelové řady Xperia Z5, Z3+ a tablet Z4 se updatu dočkají v průběhu prosince v rámci třetí aktualizační vlny výrobce.

Sony_Android_N

Vůbec první vlna aktualizací od Sony proběhně už v průběhu října, kdy se Nougatu dočká Xperia X Performance & Xperia XZ. V druhé vlně naplánované na listopad přijde na řadu Xperia X a Xperia X Compact. Jako poslední se dočkají majitelé Xperie XA & Xperie Ultra, kterým má update dorazit na začátku příštího roku.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Dávid (neregistrovaný)

    A sony xperia Z3 nedostane predsa len android N ? aj ked to nepojde skrz chýbajuce api vulkan ovládače na adreno 300?

  2. Marek Studnička (neregistrovaný)

    Bylo to vysvětleno tak,že Z3 a nížší modely,přestože hardwarově na to mají,nedostanou Android 7 ,protože to neumožnuje struktura procesoru Snapdragon 801 atd,zatímco od Snapdragonu 810 není problém-tedy od Z3 PLUS nahoru Ano-ale to dělá každý výrobce,že aktualizuje jen Ty tkzv.Nejnovější řady,trochu mi to přijde donutit spotřebitele-chceš-li Nejnovější software,kup si Nový přístroj-jen věc názoru

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).