Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Sony si patentovalo telefon s průhledným displejem. Dočkáme se realizace?

Sony si patentovalo telefon s průhledným displejem. Dočkáme se realizace?

Rok 2019 bude patřit zajímavým novým technologiím. Dočkáme se 5G smartphonů, telefonů s dírou v displeji a několik výrobců zřejmě představí také skládací přístroje.

Sony však dosud zůstává potichu a nic zvláštního zatím na příští rok neoznámilo. I oni však zjevně na nových technologiích pracují, což odhalil patent z května, který nyní zveřejnil server LetsGoDigital.

Má průhledný displej potenciál?

Patent odhaluje smartphone s dvojicí displejů, které by byly schopny pracovat ve třech režimech. Klasický, poloprůhledný a průhledný. Zadní i přední displej navíc mají fungovat nezávisle, takže by vlastně k dispozici bylo šest módů provozu.

Není úplně jasné, co by průhledný displej měl přinášet z uživatelského hlediska kromě toho, že by určitě šlo o pěknou technologickou vychytávku. V dokumentaci jsou však patrné i různé senzory a je tak možné, že Sony plánuje pracovat s průhledností v závislosti na okolním prostředí a například tak optimalizovat spotřebu. Ta totiž bude u telefonů se skládacím či dvojitým displejem zřejmě kamenem úrazu.

Render možné podoby vytvořený na základě patentu webem LetsGoDigital

Kromě „běžného“ skládacího designu v patentu najdeme také výkres jakéhosi srolovatelného displeje, který by měl být taktéž průhledný.

Patent však neznamená, že přístroj uvidíme již příští rok. Sony by se sice hodilo upoutat na své smartphony něčím pozornost, nicméně ekonomické výsledky mohou být překážkou. Mobilní divize je totiž rok od roku ve větších problémech a spekuluje se o tom, jestli nezanikne úplně. Patent by tak mohl být nabízen jiným výrobcům, kterým Sony již nyní displeje ve velké míře dodává.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

8 komentářů

 1. Dragereker (neregistrovaný)

  To by bol zaujimavy telefon…

 2. Jarmila Vlhká (neregistrovaný)

  Stejně jej LG G6 přejede svými parametry na plné čáře.

 3. Carda (neregistrovaný)

  To už tu jednou bylo a nebylo to náhodou Sony potažmo SonyEricsson jestli to dobře píšu.

  • Loki (neregistrovaný)

   Byla to xperia purennes s průhledným displejem ale byl to tlačítkový telefon..tohle je trochu neco jiného..

 4. Martin (neregistrovaný)

  To by se mi líbilo, dost se mi i líbilo LG GD900 Crystal který měl průhlednou klávesnici a byla i podsvícená. https://www.gsmarena.com/lg_gd900_crystal-pictures-2788.php

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel