Domů » Bleskovky » Příští rok nás čeká souboj ohebných smartphonů. Víme, s čím přijde Huawei

Příští rok nás čeká souboj ohebných smartphonů. Víme, s čím přijde Huawei

Ohebné smartphony jsou velmi očekávanou novou technologií, kterou bychom měli spatřit již poměrně brzy. Skládací přístroj Samsung nedávno ukazoval na vývojářské konferenci a podle posledních zpráv se spekuluje o tom, že by mohl být představen dokonce společně s Galaxy S10 na Mobile World Congressu v Barceloně.

Samsung ukázal světu první smartphone s ohebným displejem

Prvním zařízením tohoto typu se stal model FlexPai pro nás neznámé čínské firmy Royole. Jde však o poněkud nedotažené zařízení, které asi nebude pro velké výrobce vážnou konkurencí. Samsungu však může přidělat vrásky Huawei, který také plánuje svůj skládací smartphone. A již teď to vypadá, že minimálně v jedné oblasti ho předběhne.

Huawei už možná má finální podobu

Oblastí, v níž zřejmě Huawei Samsung překoná, je velikost displejů. Vnější displej na Huawe Mate X bude zřejmě 5″, zatímco u Samsungu se mluví o úhlopříčce 4,6″. Vnitřní ohebný displej pak bude na přístroji Huawei disponovat úhlopříčkou 8″, která opět překonává zamýšlenou 7,3″ velikost Samsungu. O dodávky displeje se postará čínský dodavatel BOE Technologies, s nímž Huawei spolupracoval již na Mate 20 Pro.

Samsung má před sebou zřejmě ještě nějakou dobu vývoje. Alespoň tak lze soudit ze zařízení, které nám jihokorejský výrobce předvedl na vývojářské konferenci. Prezentovaný prototyp měl obrovské rámečky a nevypadal jako něco, co by mohlo zamířit do prodeje.

Z prezentace Samsungu bylo více než zjevné, že nejde o finální podobu. Spíše než samotné zařízení zde výrobce prezentoval technologii ohebného displeje.

Huawei oproti tomu podle informací od korejských operátorů svůj výrobek již partnerům prezentoval. O podobě smartphonu operátoři pochopitelně nesmí mluvit, ale prý vypadal mnohem „finálněji“, než se očekávalo.

Novinka Huawei bude pravděpodobně představena na barcelonském MWC. Do prodeje pak zamíří zřejmě někdy v období od dubna do června. Vzhledem k tomu, že půjde o 5G smartphone, dostupnost bude zpočátku omezena pouze na korejský trh. Jižní Korea je totiž jediná země, která bude mít v době uvedení použitelnou 5G síť.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments