Huawei v roce 2019? Ohebný smartphone, 4čočkový fotoaparát, 10násobný zoom a 5G

Letošní rok může společnost Huawei považovat za velice úspěšný. Představila několik zajímavých smartphonů a eviduje stálý nárůst prodejů, a to i přes nepříjemné klacky pod nohama na americkém trhu. Čínská firma rozhodně neusíná na vavřínech a pro příští rok chystá spoustu novinek. Potvrzen již máme ohebný (nebo skládací) smartphone, o dalších projektech se rozpovídal evropský zástupce Huawei Walter Ji.

4 čočky a 10násobný zoom

Ten například potvrdil, že se v příštím roce dočkáme telefonu se čtyřčočkovým fotoaparátem na zadní straně. Toto prvenství si sice v letošním roce uzmul Samsung, avšak Huawei hodlá použít výrazně kvalitnější čipy a optiku, díky které má telefon zvládnout až 10násobný bezztrátový zoom.

Šéf Huawei v rozsáhlém rozhovoru: Mate 20, skládací telefony a 5G sítě

Walter Ji také potvrdil, že Huawei nebude vyrábět low-endové smartphony, neboť nemohou zaručit dobrou uživatelskou zkušenost, a tím by mohly poškodit značku. Na otázku, zda se Huawei nechystá produkovat telefony s Androidem One, odpověděl zástupce společnosti záporně; její zákazníci jsou prý více spokojení s EMUI.

5G zlevní data, ještě si ale počkáme

Ji také potvrdil, že se v příštím roce dočkáme smartphonu s podporou 5G sítí, což je technologie, která prý výrazně změní využívání telefonů. Sítě 5G prý uživatele ještě více přinutí používat cloud, neboť díky vysoké rychlosti a nízké latenci bude moci soupeřit s lokálně uloženými daty. 5G sítě by také mohly přinést nižší ceny datových tarifů. Než se ale globálně rozšíří pokrytí, budou nadále velmi důležité stávající datové sítě třetí a čtvrté generace. Kvůli tomu také Huawei vyvíjí zvlášť umělou inteligenci pro vlastní čipy, a speciální pro cloud, aby byla uživateli vždy k dispozici.

Kamenné prodejny a sázka na další hardware

Huawei se netají tím, že se chce v prodejích smartphonů dotáhnout na vedoucí Samsung, proto má v plánu budovat kamenné prodejny. Letos byla otevřena prodejna v Miláně, která byla velmi dobře přijata, proto v tomto úsilí hodlá Huawei pokračovat. V roce 2019 bude otevřeno deset až dvacet nových obchodů, první z nich bude otevřena v první polovině roku v Hamburku, poté v Düsseldorfu.

Huawei chce také šířit povědomí o značce prodejem dalších produktů, například notebooků nebo brýlí pro virtuální realitu. Většina však bude nadále určena pro čínský trh.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Mak (neregistrovaný)

  Stale mi prijde zavadejici udavat 10x nasobny zoom u pristroje vybaveneho nekolika pevnymi ohnisky. A udaj bezztratovy se da vysvetlit jedine tak, ze bude plynula opticka zmena mezni ohnisky… coz samozrejme nebude. Pujde o digitalni zoom vzdy mezi dvema pevymi ohnisky.

 2. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Dnes to jsou tři fotáky,zítra 4 fotáky,pak pět,šest,mám z toho takový pocit,aby už z toho nebyl zákazník tak trochu unaven.Ono asi není moc lidí,co si budou každý rok kupovat Nový stroj,jen aby získali snímaš navíc,ale i takových fandů je dost.Zatím jsem s Huawei Mate 20 Pro spokojen a i přes to,co jsem napsal,Huawei fandím a Těším se na věci,které v Novém roce představí.

 3. Rohlík (neregistrovaný)

  Už se těšim až tady bude článek se stejnym nadpisem, ale místo Huawei tam bude Apple a místo 2019 tam bude 2024. :D

 4. Ewo (neregistrovaný)

  Je mi jedno kolko fotakov bude mat, ked aj 300, nech to robi spickove fotky a hotovo..

 5. Karel (neregistrovaný)

  „Na otázku, zda se Huawei nechystá produkovat telefony s Androidem One, odpověděl zástupce společnosti záporně; její zákazníci jsou prý více spokojení s EMUI.“

  No já bych zase bral Huawei HW s Android One.. možná že jsem jediný, ale globální hlasovačku zda EMUI nebo One jsem nenašel. Možná není, aby nedopadla jako hlasovačka s MIUI? :)

  • Nejsi jediný. Nedávno u představení nějakého modelu jsem napsal, mít to One, je z toho ukázkový prototyp aktuálního Android („Pixel“) přístroje. Očividně nemusíme doufat.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *