Sony RX0: konkurence pro kamery GoPro s optikou Zeiss a slow-motion v 960 fps

Společnost Sony na veletrhu IFA představila kromě nových smartphonů i outdoorovou kamerku RX0. Ta se může stát vážnou konkurencí pro oblíbené kamerky GoPro, které předčí v několika oblastech, ale také v ceně.

Sony RX0 je malá krabička o rozměrech 59 × 40,5 × 29,8 mm a hmotností 109 gramů, se kterou je možné potápět se do hloubky 10 metrů, v případě umístění do speciálního krytu až do 100 metrů. Zajištěna je ale i mechanická odolnost na souši, kamerka vydrží pád ze dvou metrů či tlak 200 kilogramů.

Product feature | RX0 | Sony | Cyber-shot

Čelní stranu okupuje čočka fotoaparátu, na zadní se pak nachází 1,5″ TFT displej. Ovládání je možné realizovat tlačítky, spárovaným smartphonem, počítačem nebo skrze příslušenství FA-WRC1M wireless commander, které umožňuje bezdrátově propojit až 15 kamer.

Tvoření snímků a akčních videí stojí na bedrech 1″ snímače Exmor RS s rozlišením 15,3 megapixelů, před nímž se nachází širokoúhlá čočka Zeiss (24mm, f/4.0). Díky velkému čipu by mohla tato kombinace tvořit působivé snímky a video, zvláště pak, když díky vestavěné paměti přímo v senzoru je možné pořizovat záznam s 960 snímky za vteřinu, podobně jako ve vlajkových smartphonech Sony Xperia XZs, XZ Premium, XZ1 a XZ1 Compact. Běžné slow motion video zvládá kamerka ve Full HD rozlišení a 240 snímcích za vteřinu

Sony RX0 půjde do prodeje v říjnu letošního roku za nezanedbatelnou částku 700 dolarů (asi 15 400 korun bez DPH). Stanice pro bezdrátovou kontrolu spárovaných kamerek FA-WRC1M přijde na dalších 350 dolarů (asi 7 800 korun bez DPH).

 

 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku