Domů » Bleskovky » Sony pracuje na novém fotočipu. V telefonech se objeví příští rok

Sony pracuje na novém fotočipu. V telefonech se objeví příští rok

Společnost Sony se na čínské sociální síti Weibo pochlubila upoutávkou na nový fotografický senzor IMX686, který navazuje na velmi populární IMX586 – ten ve své době jako jeden z prvních nabídl rozlišení 48 Mpx. Počet obrazových bodů nového senzoru sice ukázka neodhalila, ale podle dostupných informací bychom se měli dočkat 60 až 64 Mpx. V prvních telefonech se novinka objeví v následujícím roce.

sony sensor IMX686 1

Ve videu se mihne hned několik fotografií pořízených novým senzorem. Společnost Sony je nicméně nezveřejnila (alespoň zatím) v plném rozlišení, což je pochopitelně velká škoda. Snímky byly vyfoceny prototypem senzoru připojeným k počítači. Telefon, který se vyskytuje v upoutávce, je obyčejná maketa.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Carda
Anonym
Carda

Jen s tím rozdílem že v jejich ultranudloidních telefonech ne :D

Pavel
Anonym
Pavel

Nic moc,velka skoda ze nedava fujifilm do mobilu sve Xtrans cipy a software fujifilm.Ten je nejlepsi na nocni snimky,sum,barvy a efekty

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Nic moc? Je vidět, že se vyznáš.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

To vypada dobre. Skoro by stálo řict “konečně”. Výborný výbě snímků. Hodně by mi zajímala kvalita té hvězdné oblohy a tím pádem i práce s expozicí. Jinak protisvětlo, i světlo ve vnitrobloku, nebo průhled do interiéru, to vše vypadá super.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Jinak dobrý ta změna přezdívky tady :DDDD

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma

Pod e-mailem, se kterým anonymně přispíváš do diskuzí, tu máš vytvořený účet – proto se to provázalo. Účet můžeme smazat, pokud chceš.