Domů » Bleskovky » Hry z PlayStationu 4 bude možné vzdáleně hrát také na zařízeních s Windows a OS X

Hry z PlayStationu 4 bude možné vzdáleně hrát také na zařízeních s Windows a OS X

Aktualizací na Windows 10 získala herní konzole Xbox One mnoho zajímavých funkcí, které možná tak trochu zaskočily hlavního konkurenta Sony. Ten již dříve uvedl, že se po vzoru Xboxu One nechystá přidat do PlayStationu 4 podporu her z přechozí generace, avšak v jedné věci konzoli Microsoftu napodobí – hry z PlayStationu bude možné vzdáleně hrát i na počítačích.

 

Již nyní je možné díky aplikaci Remote Play streamovat hry z PlayStationu 4 na PlayStation Vita, PlayStation TV či na vybrané smartphony Xperia. Sony se chystá tuto schopnost dále rozšířit na počítače (a tablety) s Windows a OS X, na Twitteru tuto informaci oficiálně potvrdil šéf Sony Worldwide Studios Shuhei Yoshida.

Pokud by se Sony rozhodlo jít na Windows cestou univerzální aplikace, mohli bychom se dočkat hraní her z PlayStationu i na telefonech s Windows 10 Mobile. Na tyto spekulace je však ještě brzy, o dostupnosti chystaných aplikací totiž ze Sony ještě nepadlo ani slovo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments