Sony LinkBuds vypadají jako vesmírná loď a slibují prvotřídní zvuk

Sony LinkBuds 1

Sony je v hudebním světě legendou. Jeho bezdrátová sluchátka patří mezi špičku, ať na poli kvality zvuku, nebo aktivního potlačení hluku, kde Sony jen obtížně hledá konkurenta.

Sony LinkBuds 13
Sony představilo nová bezdrátová sluchátka LinkBuds

Nyní se Japonci rozhodli pro odvážný krok v podobě sluchátek LinkBuds, která se snaží zaujmout nejen neotřelým designem, ale také otevřenou konstrukcí, díky které mohou uši lépe „dýchat“.

Design zaujme na první pohled

Jednotka s kruhovým měničem má otevřený střed membrány pro zvukovou transparentnost, takže zřetelně uslyšíte okolní zvuky a vždy zaregistrujete, když vás někdo v okolí během telefonátu osloví, nebo snadno s někým prohodíte pár slov, aniž byste museli sluchátka vytahovat z uší. Sluchátka váží přibližně 4 gramy a na rozdíl od jiných sluchátek je ochranná plocha kryjící membránu reproduktoru integrovaná do pouzdra.

LinkBuds jsou vybavena technologií snímání hlasu, která provádí pokročilé zpracování hlasového signálu. Algoritmus pro redukci šumu vyvinulo Sony za pomoci umělé inteligence a využívá více než 500 milionů hlasových vzorků k potlačení okolního hluku, aby zřetelně extrahoval váš hlas.

Sony LinkBuds 2
Otevřená konstrukce propouští zvuk do ucha, takže nebudete úplně odříznutí od okolí

O bohatý a vyvážený zvuk se stará speciálně navržený 12mm kruhový měnič společně s integrovaným procesorem V1 a technologiemi Digital Sound Enhancement Engine či Adaptive Volume Control, která automaticky upravuje hlasitost podle toho, kde se právě nacházíte. LinkBuds jsou také vybavena technologií 360 Reality Audio.

Ovládání poklepáním na tvář

Sluchátka od Sony se ovládají poklepáním na tvář skrze funkci Wide Area Tap – dvojitým nebo trojitým poklepáním před levým či pravým uchem si můžete nastavit přehrávání podle svých představ a samotných sluchátek LinkBuds se vůbec nedotýkat.

Sony LinkBuds 12
Sony i přes otevřenou konstrukci slibuje špičkovou kvalitu zvuku

Funkce Speak-to-Chat navíc automaticky pozastaví hudbu, jakmile s někým promluvíte. Jakmile konverzace skončí, hudba se opět začne automaticky přehrávat. Nechybí ani hlasoví asistenti Amazon Alexa či Google Assistant.

Párování sluchátek je s telefony s Androidem vyřešeno pomocí technologie Fast Pair a pro případ, že byste chtěli sluchátka propojit i s notebookem či tabletem, jsou LinkBuds vybavena také funkcí Swift Pair, která umožňuje rychlé párování se systémem Windows 10 nebo Windows 11.

Sony LinkBuds 11
Odolnost proti vodě dle certifikace IPX4 dělá z LinkBuds společníka i pro sportovní aktivity

Rozšířené funkce ale nekončí u možnosti párování. Quick Access umožní sluchátka LinkBuds nakonfigurovat tak, aby obnovila přehrávání Spotify pouhými několika klepnutími. Nechybí ani začlenění do systému Microsoft Soundscape.

Sony LinkBuds by měly disponovat výdrží až 5,5 hodiny, přičemž nabíjecí pouzdro nabídne dalších 12 hodin poslechu. Rychlé nabíjení poté zajistí, že za 10 minut budou sluchátka nabita až na 90 minut přehrávání. Nechybí ani odolnost proti stříkající vodě a potu dle standardu IPX4.

Ekologie, cena a dostupnost

Japonská firma myslí také na přírodu – LinkBuds a nabíjecí pouzdro jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, stejně jako obalový materiál. Sluchátka budou v prodeji v šedé a bílé barevné variantě od února 2022 za cenu 4 799 Kč.

Představujeme sluchátka Sony LinkBuds
Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku