Sony chystá nový vlajkový kompakt: má dostat Snapdragon 835 a Android O

Společnost Sony by mohla být jedním z prvních výrobců, kteří na trh uvedou smartphone s novým Androidem O, alespoň podle posledního záznamu v benchmarku AnTuTu. Ten zachytil dosud nepředstavený smartphone s kódovým označením G8441, který se bude pyšnit vlajkovými parametry, a patrně i malým tělem.

Benchmark odhalil přítomnost čipsetu Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM, 32GB úložiště a dvou fotoaparátů o shodném rozlišení 8 Mpx. Zajímavostí je kromě nového Androidu 8.0 také nízké rozlišení displeje 720 × 1 280, které Sony dosud používalo u svých Compactů. Toto rozlišení navíc potvrzuje soubor UAProf pro model G6441 na stránkách Sony, což dodává této spekulaci na váze. Telefon, který patrně ponese pojmenování Xperia XZ1 Compact, bude údajně odhalen na berlínském veletrhu IFA; Sony koná svoji tiskovou konferenci již v jeho předvečer 31. srpna.Nepřehlédněte

Sony zbrojí do Berlína: takto by mohla vypadat nová bezrámečková Xperia

Kromě tohoto modelu by měla být představena i regulérní vlajková loď kódově označovaná G8341 (Xperia XZ1?), jejíž karta se již s předstihem objevila na polském eshopu Komp.Tech. Ten také prozradil očekávané ceny obou chystaných novinek – model G8341 má přijít na 3 207 PLN (asi 19 800 korun), model G8411 pak na 2 750 PLN (asi 17 tisíc korun). Oba telefony mají podle eshopu přijít v černé, modré, růžové a stříbrné barvě.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku