Sony připravuje další selfie telefon: Xperia C5 Ultra dostane bezrámečkový displej

Selfie mánie nepřestává polevovat a výrobci chtějí této situace beze zbytku využít. Japonský výrobce Sony patřil k prvním společnostem, které představily smartphony vybavené kvalitním čelním fotoaparátem doplněným o přisvětlovací LED. Posledním takovýmto počinem je model Xperia C4. Tento model se ještě ani nedostal na český trh a už se chystá jeho nástupce, který ponese označení Xperia C5 Ultra.

Na první pohled zaujme bezrámečkový 5,5palcový displej s rozlišením FullHD (1080 × 1920 px). Čelní fotoaparát se dočkal výrazného vylepšení a měl by být vybaven 13Mpx senzorem. Nechybí samozřejmě ani čelní přisvětlující LED. O zadním fotoaparátu zatím nepadla zmínka, předpokládáme, že se dočkáme stejného senzoru jako u selfie kamery. Jako operační systém zvolil výrobce Android Lollipop s vlastní grafickou nástavbou.

    

Zbytek hardwarové výbavy zatím nebyl odhalen. Podle posledních spekulací by měl výpočetní výkon zajišťovat osmijádrový čipset z produkce MediaTeku, který bude doplněný o 2 GB operační paměti. Kapacita vnitřního úložiště není známa, jisté je pouze to, že jej bude možné rozšířit prostřednictvím micro SD karet. K oficiálnímu odhalení by mohlo dojít na zářijovém veletrhu IFA. Cena nebyla oznámena.

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku