Sony bere esport vážně, koupilo firmu pořádající virtuální turnaje

PlayStation 5

Esport je v posledních letech na vzestupu, který sledují miliony lidí po celém světě. Například v Česku se objevilo klání ve hře FIFA na obrazovkách veřejnoprávní televize ČT Sport a 37 titulů se objeví na Asijských hrách 2022 pořádaných v čínském městě Chang-čou. Trend virtuálních sportovních klání nepodceňuje ani japonská společnost Sony, která stojí za výrobou konzole PlayStation.

Japonci nyní vyrazili na nákupy a do svého portfolia pořídili turnajovou platformu Repeat.gg, která má za sebou více než 100 tisíc turnajů s celkovým počtem přes 2,3 milionů účastníků. V jejich repertoáru nechybí pořádání klání v populárních hrách jako jsou Fortnite, League of Legends či Call of Duty.

playstation 5 ben iwara unsplash
Sony bere esporty vážně, o čemž svědčí jejich poslední akvizice

„Těšíme se, až společně s talentovaným týmem Repeat.gg, prozkoumáme nové možnosti pro hráče, jak se zapojit do kompetetivního hraní a jak rozšířit naše esportové aktivity. Toto je pouze začátek naší cesty a těšíme se, až vám budeme moci sdělit více detailů,“ řekl Steven Robeerts ze Sony Interactive Entertament pro server GamesIndustry.biz.PlayStation 5 recenzeNepřehlédněte

Recenze PlayStation 5: nastoluje nová pravidla hry

Sony se v případě akvizicí poslední dobou nedrží zpátky (byť na Microsoft a jejich nákup Activision Blizzard ani zdaleka nemají). Kupříkladu pod jejich křídla zavítala herní společnost Bungie, která vyvíjí populární hru Destiny 2, Haven Studios talentované vývojářky Jade Raymond a v loňském roce rovněž oznámila firma velké partnerství s komunitní platformou Discord.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku