Domů » Bleskovky » Snapdragon 855 má být vůbec prvním 7nm čipsetem. Podporu 5G patrně nedostane

Snapdragon 855 má být vůbec prvním 7nm čipsetem. Podporu 5G patrně nedostane

Společnost Qualcomm v minulých dnech představila nové modemy, které bychom měli vidět v jejích příštích čipsetech. Jedním z nich je i modem Snapdragon X24, který má zvládnout přenos dat teoretickou rychlostí až 2 Gbps. Tento modem je vyroben moderní 7nm technologií, která je očekávána i u příštího vlajkového čipsetu Snapdragon 855, s nímž by mohl být spárován.

Qualcomm má na přípravu příštího vlajkového čipsetu spoustu času, dosud nejsou v prodeji zařízení poháněná o generaci starším Snapdragonem 845, první z nich uvidíme až za dva týdny na veletrhu MWC v Barceloně. Modem Snapdragon X24 má být oficiálně dostupný až počátkem příštího roku, tudíž jeho přítomnost ve Snapdragonu 855 by byla logická. Znamenalo by to ovšem, že příští generace vlajkových smartphonů by se ještě musela obejít bez podpory sítí 5G. Díky modernějšímu výrobnímu procesu by však mohly tyto telefony excelovat v disciplíně výkon/spotřeba.

Qualcomm má nové modemy: Snapdragon x24 s 2gbit LTE a x50 s podporou sítí 5G

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments