Cena:

Snapdragon 835 vs. Exynos 8895: kdo vítězí na poli surového výkonu?

Nové vlajkové modely společnosti Samsung – Galaxy S8 a Galaxy S8+, přijdou v celkově dvou verzích, lišících se pouze ve volbě procesoru. Většina světového trhu dostane variantu s vlastním řešením Samsungu – čipem Exynos 8895, USA a některé další trhy pak dostanou řešení od Qualcommu – procesor Snapdragon 835. Jak si ale oba čipy vedou na poli surového výkonu? To se nám podařilo zjistit díky benchmarkingové aplikaci GeekBench.

Samsung Galaxy S8 v kostce

  • oficiální představení: 29. března, 16:00, Londýn
  • termín spuštění předobjednávek: 7. dubna (nepotvrzeno)
  • uvedení na trh: pravděpodobně 21. nebo 28. dubna
  • barevné varianty: stříbrná, zlatá, černá, matně černá, modrá, fialová a růžová
  • operační systém: Android 7.0 Nougat + vlastní uživatelské prostředí
  • procesor a RAM: Snapdragon 835, 6 GB (USA a Čína)/ Exynos 8895, 4 GB (Evropa)
  • očekávané ceny: Galaxy S8: 799 euro (21 599 Kč), Galaxy S8+ za 899 euro (24 399 Kč)

gsmarena_002

Aplikace zachytila telefon s označením SM-G955F, které by mělo podle odhadů poukazovat na model S8+. Výsledky jsou celkem impozantní. Podle nich dosahuje S8+ ve variantě s čipem Exynos hodnoty 1978 bodů na jedno jádro a hodnoty 6375 bodů ve vícejádrových aplikacích. Varianta s procesorem Snapdragon 835 dosáhla hodnoty 1929 bodů na jedno jádro, hodnoty 6084 bodů na více jádrech. Jak jde vidět, hodnoty to nejsou příliš rozdílné, ale opět se ukazuje, že jsou čipy Samsungu mnohem dravější, alespoň co do výkonu procesoru (nebereme v potaz výkon grafiky).

galaxy_s8_render

Tip: Očekávané parametry Samsungu Galaxy S8 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů. Zde najdete specifikace většího modelu Galaxy S8+, a nezapomeňte se podívat na porovnání parametrů se Samsungem Galaxy S7 edge.

Uvedené výsledky však byly zaznamenány na testovacích verzích zařízení s nefinálním hardwarem, je tak tedy možné, že se budou v reálu ještě o něco málo lišit. Dále se z výsledků benchmarku můžeme dovědět, že se ve verzi pro Evropu dočkáme 4 GB RAM, verze pro Čínu by pak měla dostat RAM paměť o velikosti 6 GB.Nepřehlédněte

Samsung Galaxy S8: vše, co jste chtěli vědět (velký přehled)

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.