Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Snapdragon 820 slibuje obrovský výkon: V AnTuTu získal přes 80 000 bodů

Snapdragon 820 slibuje obrovský výkon: V AnTuTu získal přes 80 000 bodů

Není žádnou novinkou, že Qualcomm pracuje na nástupci poněkud kontroverzního Snapdragonu 810 s označením 820. Nyní výrobce uveřejnil informaci, která říká, že novinka nabídne oproti předchůdci až dvojnásobný výkon a současně o polovinu nižší energetickou náročnost. Tomu napomohou čtyři nová Kryo jádra vyrobená 14nm FinFET technologií se 64bitovou architekturou doplněná o grafický akcelerátor Adreno 530 a DSP (digitální signálový procesor) Hexagon 680.

 

Že Snapdragon 820 nebude žádné ořezávátko dokazuje také první benchmark, kterému byl podroben. Testu v AnTuTu bylo podrobeno zařízení s označením Green Orange X1 Pro, jenž mimo zmiňovaný čip nabídne také Full HD displej, 16Mpx fotoaparát, 4GB RAM a interní úložiště s kapacitou 64 GB. Jako operační systém je poté přítomen Android 4.4.2.

 

Skóre, kterého výše uvedená sestava v benchmarku dosáhla, činí dechberoucích 83 774 bodů. Jakkoliv mu mohlo lehce napomoct nižší rozlišení displeje, je stále zřejmé, že Snapdragon 820 bude oproti současným procesorům z hlediska výkonu představovat znatelný krok vpřed. Prvním produkčním zařízením, ve kterém se čip objeví, by se mělo stát Xiaomi Mi 5, jehož odhalení očekáváme v březnu.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

15 komentářů

 1. AIKON (neregistrovaný)

  A k čemu že je to dobré? Bude mi rychleji běhat internet, budu rychleji psát, nebo snad mi telefon rychleji vytočí hovor? Dnešní výkon zcela telefonům stačí a když už nerostou kapacity baterií uvítal bych inovace procesorů, displejů…. které mají třeba poloviční nebo nižší spotřebu tak abych místo 1 dne u zařízení s 3500 mAh baterí, dosáhl na dva dny a telefony s 2000 mAh mi dali aspoň den.

  • Xwert Is (neregistrovaný)

   každý rok je to vždy o tom že sa zvyšuje výkon a zároveň znižuje spotreba…

  • AIKON (neregistrovaný)

   Ano vím, každý rok roste výkon, jenže ta spotřeba se snižuje velmi pomalu a neúměrně takže současné top telefony Dají jeden den jako ty 2-3 roky staré. Kdyby udělali procesory, displeje se stejnými parametry jen s novějším výrobním procesem a zaměřili se jen na spotřebu třeba by to k něčemu bylo….

  • Aaron (neregistrovaný)

   Spotreba displeju se odviji od plochy a svitivosti na plochu (podpurne obvody maji zanedbatelnou spotrebu). A u LED podsviceni se efektivita zvysuje obtizne. Proto spotrebe pomuze napriklad automaticka regulace jasu. Rozliseni displeje zde nehraje velkou roli.

   Rozliseni muze pouze vice zatezovat obvody graficke jednotky.

   Nejvetsi rezervy jsou v softwaru. CPU se zbytecne probouzi kvuli spatne napsanym aplikacim.

  • tslany (neregistrovaný)

   Souhlasím s tebou, s androidem je to katastrofální, člověk si nainstaluje nějakou aplikaci a hnedka se mu telefon nehodí do spánku.

  • uni (neregistrovaný)

   Aaron: Tak posílat napětí do 2M (FullHD) pixelů nebo do 8M (UHD) pixelů je rozdíl, to se okecat nedá. Přitom máš v zásadě stejný výsledek. Vítězí marketing, bohužel.

 2. OldCar (neregistrovaný)

  Jo to je fakt. Ty baterie u smartfounů to je velký nedostatek.

 3. tomogo (neregistrovaný)

  No mě se hlavně líbí, že podle dostupných informací je to „jen“ 4 jádro. Výkon se hodí vždy a pokud by podle údajů měl být ještě úspornější, tak se možná dočkáme výdrže několika dnů, pokud to nezabijí 4k displayem a podobnýma kravinama.

  • SkyDevilCz (neregistrovaný)

   To je blbost, protože série 800 od Qualcommu je vždy osmijádro. Série 400 je čtyřjádro proto ta čtyřka na začátku.

  • tomogo (neregistrovaný)

   Pane bože! Někdo mi ukradnul z mého Snapdragonu 800 4 jádra! I kolegovi z 801 vyfučely 4! A teď se dívám, že nejsme samy! Všem chybí jádra v Snapdragonech 805 a 808. A v 808 by jich přitom mělo být 64, protože ta nula uprostřet znamená násobení, že?

   Prosím pověz mi kde to mám reklamovat? :-)

 4. Lukáš (neregistrovaný)

  Mmmm už vidím to zníženie spotreby… z 1 dňa na 1 deň, tak ako vždy…toto trepú vždy pri novom procáku a je to stále pri tom istom….

 5. AIKON (neregistrovaný)

  Spotřebu to právě nesníží v reálu v laboratoři při určitém vytížení ano jenže to bude tak že výkon vzrostl o 80% spotřeba klesla o 50% oproti starší generaci takže ve výsledku si to veme o pár procent víc nebo stejně podle využití…. Né že skutečně spotřeba klesne na půlku oproti současným procesorům.

  • Honza (neregistrovaný)

   Přesně tak, s každou novou generací se chlubí, jak méně topí a je o 50% úspornější. Jsou to jen kecy, to by ty chipsety skoro nic nežrali a přitom žerou čím dál více a topí také čím dál více. Nicméně jinak ten S820 vypadá dobře a jsem na něj celkem zvědav.

  • tomogo (neregistrovaný)

   To spíše záleží, jestli výrobci telefonů budou chtít dělat úsporná zařízení, nebo se jen budou honit za „NEJ“ parametry. Pokud udělají 5″ FullHD telefon s 3000 a víc mAh baterií, tak věřím, že tento telefon vydrží se Snapdrgonem 820 při běžném používání 2-3 dny. Pokud udělají 5.5″ placku se stejnou baterií a 4K LCD,tak z toho bude zase jen denní výdrž.

  • uni (neregistrovaný)

   Tak vliv SoC je marginální. Naprostou většinu času jede stejně na desítky procent (běžná činnost, standby) a při zátěži, kdy se projeví lepší efektivita ti aku stejně sežere displej, při standby data na pozadí nebo telefonáty.

   Musíte to zasazovat do kontextu celého přístroje.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel