Domů » Bleskovky » Snapdragon 820 slibuje obrovský výkon: V AnTuTu získal přes 80 000 bodů

Snapdragon 820 slibuje obrovský výkon: V AnTuTu získal přes 80 000 bodů

Není žádnou novinkou, že Qualcomm pracuje na nástupci poněkud kontroverzního Snapdragonu 810 s označením 820. Nyní výrobce uveřejnil informaci, která říká, že novinka nabídne oproti předchůdci až dvojnásobný výkon a současně o polovinu nižší energetickou náročnost. Tomu napomohou čtyři nová Kryo jádra vyrobená 14nm FinFET technologií se 64bitovou architekturou doplněná o grafický akcelerátor Adreno 530 a DSP (digitální signálový procesor) Hexagon 680.

 

Že Snapdragon 820 nebude žádné ořezávátko dokazuje také první benchmark, kterému byl podroben. Testu v AnTuTu bylo podrobeno zařízení s označením Green Orange X1 Pro, jenž mimo zmiňovaný čip nabídne také Full HD displej, 16Mpx fotoaparát, 4GB RAM a interní úložiště s kapacitou 64 GB. Jako operační systém je poté přítomen Android 4.4.2.

 

Skóre, kterého výše uvedená sestava v benchmarku dosáhla, činí dechberoucích 83 774 bodů. Jakkoliv mu mohlo lehce napomoct nižší rozlišení displeje, je stále zřejmé, že Snapdragon 820 bude oproti současným procesorům z hlediska výkonu představovat znatelný krok vpřed. Prvním produkčním zařízením, ve kterém se čip objeví, by se mělo stát Xiaomi Mi 5, jehož odhalení očekáváme v březnu.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

15 komentářů

 1. A k čemu že je to dobré? Bude mi rychleji běhat internet, budu rychleji psát, nebo snad mi telefon rychleji vytočí hovor? Dnešní výkon zcela telefonům stačí a když už nerostou kapacity baterií uvítal bych inovace procesorů, displejů…. které mají třeba poloviční nebo nižší spotřebu tak abych místo 1 dne u zařízení s 3500 mAh baterí, dosáhl na dva dny a telefony s 2000 mAh mi dali aspoň den.

  • každý rok je to vždy o tom že sa zvyšuje výkon a zároveň znižuje spotreba…

  • Ano vím, každý rok roste výkon, jenže ta spotřeba se snižuje velmi pomalu a neúměrně takže současné top telefony Dají jeden den jako ty 2-3 roky staré. Kdyby udělali procesory, displeje se stejnými parametry jen s novějším výrobním procesem a zaměřili se jen na spotřebu třeba by to k něčemu bylo….

  • Spotreba displeju se odviji od plochy a svitivosti na plochu (podpurne obvody maji zanedbatelnou spotrebu). A u LED podsviceni se efektivita zvysuje obtizne. Proto spotrebe pomuze napriklad automaticka regulace jasu. Rozliseni displeje zde nehraje velkou roli.

   Rozliseni muze pouze vice zatezovat obvody graficke jednotky.

   Nejvetsi rezervy jsou v softwaru. CPU se zbytecne probouzi kvuli spatne napsanym aplikacim.

  • Souhlasím s tebou, s androidem je to katastrofální, člověk si nainstaluje nějakou aplikaci a hnedka se mu telefon nehodí do spánku.

  • Aaron: Tak posílat napětí do 2M (FullHD) pixelů nebo do 8M (UHD) pixelů je rozdíl, to se okecat nedá. Přitom máš v zásadě stejný výsledek. Vítězí marketing, bohužel.

 2. Jo to je fakt. Ty baterie u smartfounů to je velký nedostatek.

 3. No mě se hlavně líbí, že podle dostupných informací je to „jen“ 4 jádro. Výkon se hodí vždy a pokud by podle údajů měl být ještě úspornější, tak se možná dočkáme výdrže několika dnů, pokud to nezabijí 4k displayem a podobnýma kravinama.

  • SkyDevilCz (neregistrovaný)

   To je blbost, protože série 800 od Qualcommu je vždy osmijádro. Série 400 je čtyřjádro proto ta čtyřka na začátku.

  • Pane bože! Někdo mi ukradnul z mého Snapdragonu 800 4 jádra! I kolegovi z 801 vyfučely 4! A teď se dívám, že nejsme samy! Všem chybí jádra v Snapdragonech 805 a 808. A v 808 by jich přitom mělo být 64, protože ta nula uprostřet znamená násobení, že?

   Prosím pověz mi kde to mám reklamovat? :-)

 4. Lukáš (neregistrovaný)

  Mmmm už vidím to zníženie spotreby… z 1 dňa na 1 deň, tak ako vždy…toto trepú vždy pri novom procáku a je to stále pri tom istom….

 5. Spotřebu to právě nesníží v reálu v laboratoři při určitém vytížení ano jenže to bude tak že výkon vzrostl o 80% spotřeba klesla o 50% oproti starší generaci takže ve výsledku si to veme o pár procent víc nebo stejně podle využití…. Né že skutečně spotřeba klesne na půlku oproti současným procesorům.

  • Honza (neregistrovaný)

   Přesně tak, s každou novou generací se chlubí, jak méně topí a je o 50% úspornější. Jsou to jen kecy, to by ty chipsety skoro nic nežrali a přitom žerou čím dál více a topí také čím dál více. Nicméně jinak ten S820 vypadá dobře a jsem na něj celkem zvědav.

  • To spíše záleží, jestli výrobci telefonů budou chtít dělat úsporná zařízení, nebo se jen budou honit za „NEJ“ parametry. Pokud udělají 5″ FullHD telefon s 3000 a víc mAh baterií, tak věřím, že tento telefon vydrží se Snapdrgonem 820 při běžném používání 2-3 dny. Pokud udělají 5.5″ placku se stejnou baterií a 4K LCD,tak z toho bude zase jen denní výdrž.

  • Tak vliv SoC je marginální. Naprostou většinu času jede stejně na desítky procent (běžná činnost, standby) a při zátěži, kdy se projeví lepší efektivita ti aku stejně sežere displej, při standby data na pozadí nebo telefonáty.

   Musíte to zasazovat do kontextu celého přístroje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).