Domů » Bleskovky » Snapdragon 670 má přinést do střední třídy 10nm proces a jádra Kryo

Snapdragon 670 má přinést do střední třídy 10nm proces a jádra Kryo

Zatímco se v mobilních zařízeních vyšší střední třídy začíná pomalu usazovat čipset Snapdragon 660, Qualcomm již údajně připravuje jeho nástupce, který přinese mnohá vylepšení. Nový čip by měl být vyroben 10nm technologií (oproti 14nm), což má přinést vyšší efektivitu, tedy nižší požadavky na energii při stejném výkonu.

Procesorovou jednotku má tvořit osm jader Kryo třetí generace v kombinaci 2 + 6 (výkonná + úsporná). Kupředu má jít i výkon grafické jednotky, namísto čipu Adreno páté série bude použita šestá generace. Snapdragon 670 má být údajně připraven k počátku příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Chybí tu docela podstatná informace, a sice kdo to bude vyrábět. Protože jestli to bude opět pyčung, tak to budou zas jen nefunkční, přeznačený, topivý a zasekaný Cortexy, žádné Kryo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).