Domů » Bleskovky » Snapchat má nové filtry. Jsou extrémně realistické a fungují jen s iPhone X

Snapchat má nové filtry. Jsou extrémně realistické a fungují jen s iPhone X

Sociální síť zaměřující se především na mladší publikum Snapchat konečně vydala nové obličejové efekty, které slíbila na loňské tiskové konferenci. Nové efekty jsou určené pro uživatele iPhonu X a nabídnou tři nové „masky“, kterými se mohou uživatelé zkrášlit.

Realistických efektů si užijí jen majitelé iPhone X

Nová verze aplikace využívá TrueDepth kameru, která se nachází ve výřezu iPhone X (recenze), a která umožňuje umístit masku na obličej uživatele přesně a věrohodně. Na výběr jsou aktuálně zlatá zdobená škraboška, maska k příležitosti masopustu, který je ve Spojených státech velmi populární, a také maska, která se inspirovala mexickým Svátkem mrtvých.

‎Snapchat
Cena: zdarma+

V souvislosti s novinkou vyvstaly také obavy, k jakým datům budou mít podobné aplikace přístup. Podle Applu budou smět využívat pouze vizuální data, nikoli matematické výpočty, které jsou nutné pro odemčení telefonu pomocí FaceID. Vzhledem k politice Applu také nebude možné, aby aplikace využívaly vaše výrazy obličeje k tomu, aby mohly přesněji zacílit reklamu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. 3,14covina na n-tou, nic vic

  2. Kam jsme to jako lidstvo dopracovali?!
    To je opravdu vrchol k čemu měly telefony dospět?!

  3. Co tak to jeste spojit s dalsi kravovinou, a udelat masku v podobe amojihovinka? iphoniste bude silet nadsenim

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).