Snapchat má nové filtry. Jsou extrémně realistické a fungují jen s iPhone X

Sociální síť zaměřující se především na mladší publikum Snapchat konečně vydala nové obličejové efekty, které slíbila na loňské tiskové konferenci. Nové efekty jsou určené pro uživatele iPhonu X a nabídnou tři nové „masky“, kterými se mohou uživatelé zkrášlit.

Realistických efektů si užijí jen majitelé iPhone X

Nová verze aplikace využívá TrueDepth kameru, která se nachází ve výřezu iPhone X (recenze), a která umožňuje umístit masku na obličej uživatele přesně a věrohodně. Na výběr jsou aktuálně zlatá zdobená škraboška, maska k příležitosti masopustu, který je ve Spojených státech velmi populární, a také maska, která se inspirovala mexickým Svátkem mrtvých.

‎Snapchat
Cena: zdarma+

V souvislosti s novinkou vyvstaly také obavy, k jakým datům budou mít podobné aplikace přístup. Podle Applu budou smět využívat pouze vizuální data, nikoli matematické výpočty, které jsou nutné pro odemčení telefonu pomocí FaceID. Vzhledem k politice Applu také nebude možné, aby aplikace využívaly vaše výrazy obličeje k tomu, aby mohly přesněji zacílit reklamu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku