Smartphony Nokia v TOP 5? Podle generálního ředitele HMD Global do 5 let realita

HMD Global, výrobci smartphonů značky Nokia, rozhodně nechybí ambice. Alespoň to lze vyčíst z prohlášení generálního ředitele společnosti, který oznámil, že HMD Global se chce dostat v horizontu 3 až 5 let mezi největší pětku výrobců mobilních telefonů.

Na patnácti trzích se to držitelům slavné značky již podařilo. Zajímavostí ovšem je, že HMD Global se pokusí dostat mezi elitní pětku bez jednoho z největších trhů – bez Spojených států. Všechny nové Nokie, které byly představeny na probíhajícím MWC, totiž na americký trh prozatím nezamíří. HMD Global se tak bude dále zaměřovat na trhy jako Evropa, Indie, Rusko nebo Indonésie. Do Spojených státu se nicméně smartphony značky Nokia chystají.

Že se HMD Global vyhýbá americkému trhu, není nic překvapivého. Proniknout na žádaný trh totiž znamená prodávat smartphony u operátorů a u těch je velmi těžké se prosadit. O tom se přesvědčila i trojka na trhu, čínská společnost Huawei. Nicméně i bez Spojených států lze být mezi největšími výrobci, což potvrzuje právě Huawei nebo Oppo.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku