Domů » Bleskovky » Smartphone S2 od Lenova neurazí ani nenadchne

Smartphone S2 od Lenova neurazí ani nenadchne

Společnost Lenovo dnes kromě desetipalcového tabletu IdeaPad S2 představila i nenápadně vyhlížející smartphone s operačním systémem Android 2.3 doplněným o výrazně upravené prostředí Magic 3.0. Pohánět jej bude 1,4GHz procesor od Qulacommu (MSM8255, singlecore) doplněný 1 GB operační paměti RAM a 16 GB vnitřní paměti. V prodeji bude i levnější varianta s 512 MB RAM a 8GB úložištěm; se slotem na microSD karty se nepočítá. Displej nabídne úhlopříčku 3,8″ a WVGA rozlišení (480 x 800 px), o přísun energie se postará 1500mAh akumulátor. Výbavu završuje microUSB konektor s možností výstupu na HDMI skrze MHL redukci. S uvedením na trh se počítá nejprve v Číně, ale později by se společně s tabletem IdeaPad S2 měly dostat i do zbytku světa.

- - -

Zdroje: AndroidCentral, TheVerge

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).