Domů » Bleskovky » Služba Google Assistant je nyní dostupná i pro iOS. Má to však háček

Služba Google Assistant je nyní dostupná i pro iOS. Má to však háček

Na dnešní úvodní keynote vývojářské konference Google I/O jsme se dočkali představení celé řady zajímavých novinek, které jsou ovšem určené především pro americké uživatele. Velká část úvodní přednášky byla věnována umělé inteligenci, na kterou se nyní Google usilovně zaměřuje. Během představování novinek týkajících se chytrého asistenta Google Assistant jsme se dozvěděli jednu malou, ale poměrně zajímavou novinku, kterou ocení majitelé smartphonů s nakousnutým jablkem ve znaku.

Ano, služba Google Assistant nyní oficiálně míří na zařízení s operačním systémem iOS. Má to ale jeden háček, v tuto chvíli je aplikace dostupná jen pro USA.

Google Assistant vychází ze služby Google Now, ale přidává celou řadu nových funkcí. Ve výsledku se jedná o chytrého hlasového asistenta. Prostřednictvím této služby můžete provádět celou řadu funkcí od těch základních jako je například hlasové diktování zpráv nebo vyhledávání až po ty složitější, jako je ovládání kompatibilních domácích spotřebičů.

Google Assistant v případě operačního systému iOS nebude tak otevřený jako je tomu na Androidu. Pro jeho využití je nejprve nutné spustit aplikaci a až poté zadávat hlasové povely. Zatím ani není možné zadávat povely prostým psaním textu. I tak budou jistě uživatelé iOS potěšeni, i když zatím jen ti v USA.

‎Google
Cena: zdarma

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Diskuze k článku

  1. Timothy Assman

    Dostpuná možná tak v Estados Unidos, ale ne v ČR App Store.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).