Sluchátková redukce od Sony se moc nepovedla, má výrazné nedostatky

Japonská společnost Sony představila nedávno na MWC v Barceloně novou generaci vlajkových lodí Xperia XZ2/XZ2 Compact, které přišly o 3,5 mm jack na sluchátka. S tímto trendem poslední doby se pojí nutnost používat různé redukce, které umožňují poslech ze sluchátek, která ještě mají klasický 3,5 mm jack. Sony se rozhodlo představit redukci, která umožní poslouchat hudbu a zároveň nabíjet telefon. Není to však tak jednoduché a nevýhod je poměrně hodně.

Redukce od Sony

První překážkou pro uživatele této redukce je nemožnost ji použít s jinými telefony než Xperia XZ2/XZ2 Compact, což je trochu škoda, jelikož by ji možná využili i majitelé jiných mobilních telefonů, které také přišly o výstup na sluchátka. Stejný postup používá i Apple, ten má však svůj vlastní konektor a jeho tah je tak ospravedlnitelný.

Další nepříjemností je znemožnění rychlého nabíjení, takže i když by uživatel nabíjel svůj telefon při poslechu hudby, parametry napětí 5V a proud 0.5 A jsou na poměry dnešní doby nedostatečné a nabíjení bude velmi pomalé. Při zátěži se tak může stát, že procenta baterie budou zůstávat na stejné úrovni, nebo dokonce klesat.

A jednou z výrazných negativ je cena, jelikož v originálním balení telefonů XZ2/XZ2 Compact se bude nacházet pouze běžná redukce z USB-C na 3,5 mm jack a výše zmíněnou redukci umožňující zároveň i nabíjet, si budete muset dokoupit. Cena téměř 20 euro (cca 500 Kč) je za tuto redukci poměrně vysoká a je otázkou, jak úspěšný tento produkt bude. Ze zřejmých důvodů však nelze očekávat velké prodeje.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku