Domů » Bleskovky » Sluchátka Huawei FreeBuds 3 míří do prodeje. Známe českou cenu

Sluchátka Huawei FreeBuds 3 míří do prodeje. Známe českou cenu

Společnost Huawei na letošním veletrhu IFA představila novou generaci bezdrátových sluchátek FreeBuds 3. Ty mají podobný design jako předchozí generace a dostupná budou v bílé a černé barvě.

Huawei FreeBuds 3 01
Sluchátka Huawei FreeBuds 3 míří do prodeje

Sluchátka obsahují nový čip Kirin A1, který se stará o chytré funkce a o komunikaci. Čip poskytuje dvoukanálové připojení skrze Bluetooth (verze 5.1), což má znamenat o 30 procent nižší latenci (190 ms) a o 50 procent nižší spotřebu energie. Komunikace se spárovaným zařízením probíhá skrze nový protokol BT-UHD, který papírově zvládne propustit až 2,3 Mb/s; to však pouze u telefonů Huawei s prostředím EMUI 10. U ostatních zařízení je používán standardní kodek LDAC.

Aktivní potlačení okolního hluku

Poslech hudby má být zaručen po dobu 4 hodin, dodávaná krabička má výdrž prodloužit až na 20 hodin. Krabičku lze dobíjet kabelem i bezdrátově, přičemž v obou těchto disciplínách došlo mezigeneračně ke zrychlení. Sluchátka se chlubí aktivním potlačením okolního hluku, což je prý u tohoto designu vůbec poprvé na světě. Díky zachycení vibrací z kostí umí sluchátka vyhodnotit, co jsou okolní zvuky a co váš hlas, což může být nápomocné při telefonních hovorech.

Cena Huawei FreeBuds 3 byla stanovena na 4 799 Kč včetně DPH a s uvedením do prodeje se počítá v nejbližších dnech.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Pecky s ANC … geniální kombinace. Proč to asi nikoho nenapadlo dřív …

uni
Uživatel
uni

A někteří dokonce dokáží tento nápad vyčítat Apple, že to takto neudělal, LOL

Nicméně článek není úplně jasný, v podstatě to vyznívá, že sluchátka prostě jen filtrují signál hlasu a okolí při telefonátu, tedy běžná funkce. Ale jiná, než potlačování hluku.

Jan Vaňha
Anonym
Jan Vaňha

Zrovna jsem si koupil galaxy buds, protože Huawei FreeBuds 2 nebyli pořád k prodej tak jsem to vzdal a zrovna schválně přijdou nové a hned jdou do prodeje.