Domů » Bleskovky » Sítě 5G v Česku raketově rostou. T-Mobile zdvojnásobil své pokrytí

Sítě 5G v Česku raketově rostou. T-Mobile zdvojnásobil své pokrytí

Sítě 5. generace jsou klíčové nejen pro běžné spotřebitele, ale také průmysl. T-Mobile během uplynulého měsíce více než zdvojnásobil pokrytí Česka signálem sítě 5G, když zvýšil počet vysílačů s podporou 5G o 270 na současných více než 600. Rychlý internet přes síť 5G je nyní k dispozici 10,4 procentům populace České republiky.

T mobile operator 5G
Síť 5G od T-Mobile je aktuálně dostupná pro 10,4 % populace v ČR

Mobilní sítě 5G poskytují přenosovou rychlost až 1 Gb/s, vynikají minimální latencí na úrovni 1 ms a dostupností v řádu 99,999 %. Především pro aplikace průmyslové digitalizace a automatizace je vedle extrémně nízké latence důležitá i kapacita sítí 5G, která umožňuje připojení až 1 milionu zařízení na ploše 1 km².

T Mobile operator 5G 1
Do konce roku má T-Mobile v plánu pokrytí zdvojnásobit

„Přínosy sítí 5G jsou aktuálně zajímavé především pro podniky, které se vydaly cestou Průmyslu 4.0, stejně jako pro výzkum a vývoj na univerzitní půdě. I proto se při nasazování mobilních technologií 5G soustředíme na kampusové privátní mobilní sítě, které umožňují vědcům, studentům a firmám rozvíjet koncepty chytrých továren budoucnosti a digitalizované výroby. Nezapomínáme ani na naše ostatní zákazníky, které zajímá především možnost neomezených datových přenosů v mobilní síti. Pro ně jsme od září připravili nové tarify, u kterých nikdy nenarazí na limit přenesených dat,“ říká Tomáš Verner, manažer rozvoje ICT řešení ve společnosti T-Mobile Czech Republic.

Do konce roku plánuje T-Mobile pokrytí opět zdvojnásobit

Kampusové sítě budované společností T-Mobile představují privátní mobilní sítě postavené na standardech digitální komunikační technologie podporující LTE, 5G a Internet věcí pro pracovní, výrobní a provozní účely. Jedno z nejvyspělejších řešení kampusové sítě vybudoval T-Mobile na CIIRC ČVUT, kde se využívají nejrychlejší a nejmodernější digitální technologie podporující LTE, 5G a IoT pro komplexní testování aplikací, komunikace, zařízení, strojů i robotů.

Do konce letošního roku T-Mobile pokrytí opět více než zdvojnásobí na více než 25 % obyvatel. Aktuální mapa pokrytí území ČR signálem 5G v síti T-Mobile je k dispozici na webu tuzemského operátora.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. Tak tmobile je v tomto bez konkurence. Signál chytám i ve sklepě a to mám nad sebou dvě patra. Navíc jejich skvělý tarifiy, se kterými si mohu surfovat celej den.

 2. To děláš dealera T-mobilu ? Jestli jo tak ještě napiš na sebe kontakt ať máš na tom nějaké love :-)

  • Nedělám, ale stačí si projít jejich nabídku, srovnat si s ostatními a pak ještě potřebuješ kousek selského rozumu, což u mě nebyl problém a zjistíš to sám.

 3. A opět tu máme ten stejný klíč pokrytí. Praha pak Brno, pak většinu Čech a potom možná Moravu. Ale cenu za tarif mají všichni stejnou, bez rozlišení rychlosti. Zase to Pražáčkovství.

  • Já mám v Jablonci 5G už asi dva měsíce. Malý město a je to tady….. T-mobile.

  • O2 to tlačilo jako první i do menších měst jako například Bílina. Výsledek byl, že téměř nikdo v místě neměl 5G telefon s podporou 3700Mhz a zároveň jeden z tarifů, kde je 5G možno spustit s aktivovaným 5G.

   A ohledně 5G v Praze u T-mobilu – není tam žádná změna. 5G tam jede na 2100Mhz a není ani rychlejší než LTE, ani nemá rychlejší odezvu. Je to jen ikonka na displeji. Až T-mobile rozjede další frekvence, tak se teprve něco změní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).