Domů » Bleskovky » Siri od Apple možná nebude v budoucnu potřebovat internetové připojení

Siri od Apple možná nebude v budoucnu potřebovat internetové připojení

Společnost Apple hledá cestu, jak díky akvizici společnosti Novaurius vylepšit rozpoznávání lidského hlasu a také jak naučit svoji hlasovou asistentku Siri pracovat v offline režimu. To se může hodit například v zahraničí, kde by se pár hlasových příkazů denně mohlo nepříznivě projevit na vyúčtování za datové služby. Na tomto projektu Apple údajně pracuje od podzimu loňského roku a jisté náznaky již přináší kód poslední betaverze iOS 7, která je dostupná vývojářům.

   

Pochopitelně by v tomto případě byla obsluha hlasem omezena na příkazy, které nevyžadují připojení k internetu, čili standardní ovládání telefonu nebo diktování textu, také se ale tato funkce může hodit například při obsluhování iPhonu v režimu CarPlay. Jsme zvědaví, zda tuto novinku Apple představí ještě v letošním roce jako jednu ze zbraní proti konkurenčním hlasovým asistentkám, například Cortaně od Microsoftu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Velda (neregistrovaný)

  To si děláte srandu? Siri potřebuje internet k tomu, aby rozuměla příkazu „call someone“…?

  • Hlasové příkazy je jednodušší zpracovávat na serveru než v telefonu.

  • Velda (neregistrovaný)

   Mnoho věcí je jednodušší zpracovat na serveru, přesto se zpracují na telefonu.

 2. Spamek (neregistrovaný)

  Upřímně tomu nevěřím. Vždyť se Apple nevzdá ani potřeby neustále sledovat své uživatele, natož aby určitým způsobem přestal monitorovat to, co uživatelé po telefonu chtějí. Obzvláště v době, kdy je internet v telefonu (např. v případě Mobil.cz) naprosto zdarma.

  • Apple zrovna není ta společnost, který by uživatele nutila „bez netu ani ránu“. Viz. např. volitelné kapacity až do 128GB, lokální synch/záloha pomocí iTunes App, instalace aplikací z PC. Naopak, iOS věci umí být „plnohodnotné“ i bez datového přípojení.

  • S mobil.cz mám internet zdarma po celém světě? Tak to je bomba! A to fakt nic neplatím? Nemusím si dobíjet SIM kartu nebo tak něco? Fakt?!? Kde to koupím?

  • stan (neregistrovaný)

   UNI, neplacej tolik.

  • stan (neregistrovaný): Sorry, těsnopis neumím, kdybych uměl, budeš si stěžovat, že to nepřečteš:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).