Domů » Bleskovky » Siri bude fungovat i na zařízeních jiných výrobců. Má to ale háček

Siri bude fungovat i na zařízeních jiných výrobců. Má to ale háček

Na úvodní keynote vývojářské konference WWDC toho Apple představil po softwarové stránce skutečně hodně, nicméně povětšinou šlo o drobné změny, které žádné velké nadšení u nezaujatého diváka nezpůsobily. Jedno oznámení je nicméně vcelku zásadní z pohledu chytré domácnosti.

apple siri
Siri dostává podporu zařízení třetích stran

Chytrá asistentka Siri byla až doposud přítomna výhradně v produktech Applu, ať už jde o iPhone, MacBook či HomePod. Konkurence se přitom „neštítila“ poskytnout svého asistenta třetím stranám, takže Assistenta či Alexu můžeme vídat v celé plejádě chytrých reproduktorů a jiných zařízení. Tato strategie Siri do značné míry limitovala, čehož si v Cupertinu byli vědomi.

800 600 Apple HomePod mini
Bez HomePodu to stále nepůjde

Na keynote proto Apple oznámil, že Siri už nebude dostupná pouze pro jeho vlastní zařízení, ale že bude rovněž k dispozici výrobcům produktů pro chytrou domácnost, jako to Apple předvedl s termostatem Ecobee. Má to však jeden háček – Siri nebude moci fungovat v produktech třetích stran samostatně, ale vždy ve spolupráci s HomePodem. Produkty třetích stran tak budou fungovat jako vysílačky, které přepošlou zadaný příkaz na zařízení od Applu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Vzhledem k dlouhodobé politice Applu a uzavřené platformě, to snad nemůže nikoho překvapit. Jen blázen by si myslel, že narvou plnohodnotnou Siri do produktů třetích stran, když mají celkem vysoké (nestandardní) požadavky na bezpečnost/soukromí a snaží se maximum věcí zpracovávat lokálně (tam je ten rozdíl proti jejich konkurenci).

  2. Urcite jenom s HomePodem?
    Nebude to fungovat na stejnym principu jako HomeKit, tj. ze doma musi bejt HomePod, Apple TV nebo trvale zapnutej iPad, co je vzdy doma?

  3. Je mi úplně jedno na jakých zařízeních to fungovat bude nebo nebude.
    Hlavně abych se někdy dožil toho že to bude fungovat v ČR.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).