Sharp Aquos S2: nový rekordman mezi bezrámečkovými telefony

Éru bezrámečkových smartphonů neodstartoval Samsung, LG, ani XIaomi, ale již mnohem dříve japonská společnost Sharp se svými telefony řady Aquos. Ta ve svém trendu pokračuje a představuje slušně vybavený model Aquos S2, který opět ukazuje konkurenčním výrobcům, jak správně využívat čelní plochu.

Displej „ode zdi ke zdi“

Sharp tvrdí, že displej modelu Aquos S2 zabírá 87,5 % čelní strany, čímž předčí jak Samsung Galaxy S8, tak Xiaomi Mi Mix. A to má telefon ještě poměrně výraznou bradu, na kterou se vešlo logo výrobce a čtečka otisků prstů. Úspora rámečků se odehrála po stranách, a hlavně při horní hraně, kdy displej zasahuje až k okraji telefonu s výjimkou výřezu pro čelní kamerku. Podobné řešení před nedávnem ukázal i Essential Phone od Andyho Rubina.

Samotný zobrazovač využívající technologie IGZO má úhlopříčku 5,5″ a rozlišení 1 080 × 2 040 pixelů, poměr stran je tedy 17:9. Výrobce slibuje pokrytí 135 procent gamutu sRGB a maximální jas 550 nitů. Telefon je tak se svými rozměry 141,8 × 72,04 × 7,9 mm a hmotností 140 gramů kompaktnější a lehčí než Samsung Galaxy S8.

Rámeček telefonu je hliníkový, záda jsou tvořena z jednoho kusu skla se zakřivením všech hran. Do spodní části zad je vyryto logo výrobce, z horní pak vystupuje modul hlavního fotoaparátu.

Ten je tvořen dvěma vertikálně umístěnými snímači o rozlišení 12 a 8 Mpx se světelností optiky f/1.75, přičemž dohromady má toto kombo umět vytvářet bokeh efekt v sedmi různých úrovních. Fotoaparát na čelní straně displeje disponuje rozlišením 8 Mpx a světelností f/2.0.

Hardware z vyšší střední třídy

Sharp bude nabízet svůj smartphone ve dvou konfiguracích s čipsety Qualcomm Snapdragon 630 a 660. Slabší model dostane do výbavy 4 GB RAM a 64GB úložiště, silnější 6 GB RAM a paměť o kapacitě 128 GB. Ve vývoji je údajně ještě třetí varianta se 4K displejem a vestavěnou čtečkou otisků prstů v něm, zatím však na ni ještě nepřišel čas. Telefon si bere energii z akumulátoru o kapacitě 3 020 mAh a pohání jej Android ve verzi 7.1.1 Nougat.

Cena a dostupnost

Telefony Sharp se na našem trhu oficiálně neprodávají, a ani model Aquos S2 zřejmě nebude výjimkou. Dostupný bude 14. srpna v Číně za cenu startující na 2 499 juanech (asi 8 400 korun bez DPH). Do prodeje půjde v černé, bílé, modré a zelené barvě.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku