Sgnl: telefon netřeba, vyřizovat hovory půjde s prstem v uchu

Přijdou vám všechny telefony dnešní doby stejné? Co takhle nepoužívat k telefonování klasickou černou placku se zaoblenými rohy, ale pouze vlastní prst přiložený k uchu. Přesně s tímto nápadem přišla jihokorejská společnost Innomdle Lab, která vznikla jako „garážový“ projekt v laboratořích Samsungu.

Technologie je postavená na náramku nazvaném Sgnl, který vysílá vibrace do zápěstí a tyto vibrace jsou pak přenášeny skrze kosti až do konečků prstů. Náramek nepracuje autonomně, ale je zapotřebí jej spárovat skrze Bluetooth se smartphonem, který hovory zprostředkovává, V pásku je také zabudovaný mikrofon, který zaznamenává hlas volajícího. Redaktoři serveru TheVerge již měli možnost si náramek na veletrhu CES vyzkoušet, a kvalitu zvuku hodnotí jako velmi slušnou.

Sgnl Overview- Make Phone Calls with Your Fingertip, literally.

Sngl také funguje jako fitness náramek a či jako notifikační centrum na příchozí události. Zařízení má hmotnost 116 gramů vydrží nabité až 4 dny, případně zvládne až 4 hodiny hovoru. Náramek poskytuje odolnost s certifikací IP56 a je možné jej spárovat s jakýmkoliv telefonem s Androidem (verze 4.4 a vyšší) a iOS (verze 9 a vyšší).

Třešničkou na dortu je fakt, že Sgnl je možné použít jako pásek ke klasickým či jiným chytrým hodinkám. Výrobce nabízí adaptéry na délku osičky 18, 20, 22 a 24 gramů, případně speciální konektor pro připojení Apple Watch. Sgnl má jít na pulty obchodů již v březnu, nabízen bude v šesti barvách.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku