Seznam potvrdil příchod hlasové autonavigace do aplikace Mapy.cz

Seznam.cz dosud tvořil mobilní aplikaci Mapy.cz především pro turisty, avšak delší dobu se spekuluje i o automobilové navigaci. Zástupci Seznamu sice vždy tyto fámy popírali, avšak kroky posledních dní naznačují, že navigace je skutečně na spadnutí. Ostatně následující video zveřejněné na oficiálním Twitteru Mapy.cz hovoří za vše.

Video zachycuje hlasové zadávání cílové destinace, přičemž není zapotřebí uvádět přesnou adresu, ale postačí např. název firmy; v tomto konkrétním případě TEPfaktor, což je česká obdoba Pevnosti Boyard. Z videa se zdá, že se zatím jedná o velmi základní navigaci bez možnosti natočení pohledu, avšak Seznam nás může v následujících dnech a týdnech překvapit.

O tom, že se Seznam chystá potěšit motoristy, svědčí i nová funkce zobrazování cen pohonných hmot v aplikacích Mapy.cz i na webu. Stačí kliknout na vybranou čerpací stanici a v detailu se objeví cena Naturalu 95 a dieselu. Data, která má Seznam.cz od společnosti CCS, jsou dostupná pro 1 663 čerpacích stanic v ČR a 428 na Slovensku. U více jak čtyř stovek stanic v ČR navíc lidé najdou také aktualizované informace, jako jsou otevírací doba nebo telefon.

„Mít cenu pohonných hmot na Mapy.cz je výhodné i pro samotné benzínky. Ikonka těch, kterým informace o cenách zveřejňujeme, je oproti ostatním na mapě zvýrazněna, protože vstupuje jako jeden z dalších faktorů do řazení výsledků vyhledávání na službě. Na Mapy.cz upřednostňujeme místa i firmy, o kterých máme maximum důležitých informací. Jednou z nejhorších situacích na cestách je totiž nejistota. Chceme, aby se lidé s Mapy.cz cítili všude jako doma a měli veškeré podstatné informace vždy po ruce. I proto kromě samotných cen doplňuje tým Mapy.cz čerpacím stanicím, telefony, otevírací doby a nabízené služby. Zatím máme takto kompletní informace pro 400 stanic a zbytek dále aktualizujeme,“ vysvětluje Jan Štěpán. Mapy.cz také momentálně shání ceny pohonných hmot v dalších zahraničních lokalitách, kam Češi nejčastěji jezdí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. kecy v klecy (neregistrovaný)

  Super zpráva, teď ještě jak bude použitelná.

 2. To jsem zvědavej, zda tento update dorazí i na Windows 10 Mobile. Kéž by. Tam pořádná navigace stále chybí.

  • Tak tohle je primárně mapová aplikace, navíc zdarma. Takže „pořádnou navigaci“ musíš tak jako tak hledat jinde. TomTom, apod. To není cíl takových aplikací. Navíc si k tomu přičti tržní „sílu“ W10M, trocha rozumu do hrsti;-)

  • Medvid (neregistrovaný)

   Já myslím, že Mapy.cz oznámily konec vývoje na platformě Windows. Je to podle mě škoda. Kdyby udělali universální aplikaci pro W10, tak si to své uživatele najde.

   • Mr. Arakin (neregistrovaný)

    Jo, mozna i dva…

   • Aleš (neregistrovaný)

    Neoznámili konec, ale pozastavení. Hledali údajně nové programátory. A zrovna včera mi proběhla aktualizace, takže asi tak

  • Xoo (neregistrovaný)

   Počkej si na nějakou skvělou navigaci jako „univerzální aplikaci“ na W10M to je přece největší přednost systému, jak tvrdí Windows ovečky v diskuzích…. :-))))

 3. Velda (neregistrovaný)

  Myslím, že by jim měli dát do ruk nějaký telefon nižší střední třídy. Pak by se možná zabývali i tím, jak to udělat trochu rychlejší…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel