TOPlist

Seriál Rick a Morty v problémech. Jeho autor byl z projektu vyhozen

rick a morty justin roiland
  • Justin Roiland, tvůrce seriálu Rick a Morty, je nyní bez práce
  • Kvůli obvinění z domácího násilí skončil také jako šéf vývoje videohry High on Life

Nad bavičem Justinem Roilandem se stahují mračna. Autor populárního animovaného seriálu Rick a Morty nebo komediálně-akční hry High on Life je obviněn z domácího násilí a nedobrovolného věznění své ex-přítelkyně. S podezřením na tyto trestné činy byl zadržen již v roce 2020, avšak následně byl propuštěn na kauci.

42letý Roiland je v tuto chvíli pouze obviněn, soudní slyšení je naplánováno až na 27. dubna. Fenomén tzv. cancel culture (moderní forma ostrakismu založená na presumpci viny) zafungoval i v tomto případě a společnost Adult Swim, která seriál Rick a Morty produkuje, s Roilandem ukončila spolupráci. Firma to potvrdila na svém twitterovém profilu s tím, že vývoj seriálu samozřejmě dál pokračuje.

Justin Roiland tam zastával důležitou roli – kromě režie a psaní scénáře totiž daboval obě hlavní postavy. Bude zajímavé sledovat, kdo ho zastoupí a jestli půjde o důstojnou náhradu. S vyjádřením přispěchalo též videoherní studio Squanch Games, které Roiland založil. Sám obviněný podal rezignaci k 16. lednu, a tak se nadále nebude podílet ani na vývoji High on Life.

Později se od komediálního tvůrce distancovaly i produkční společnost 20th Television Animation a streamovací služba Hulu, se kterými spolupracoval na seriálech Solární protipóly a Koala Man.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku