Domů » Bleskovky » Segway se vrací. Nové vozítko vypadá jako levitující sedačka z animáku Wall-E

Segway se vrací. Nové vozítko vypadá jako levitující sedačka z animáku Wall-E

Vzpomínáte si ještě na firmu Segway? Její boom přišel v roce 2001 spolu s dvoukolovým elektrickým vozítkem. To se poměrně rychle stalo městským dopravním prostředkem především turistům, ale také policejním složkám, které však obyvatelstvu byly spíše k smíchu. Firma nyní představila další produkt, na kterém už však nemusíte stát, ani se naklánět ve směru, kam chcete jet.

segway s pod

Novinka nese označení S-Pod a připomíná vaše křeslo z obýváku (nebo také levitující sedačku z populárního animáku Wall-E), se kterým se v kombinaci se třemi koly, elektromotorem a baterkami můžete pohybovat po městě. Pokud již nyní pohrdáte jakýmkoliv pohybem a vědeckým studiím, které konstatují, že sezení je pro člověka velmi škodlivé, nevěříte, mohlo by se vám vozítko líbit.

Segway S-Pod looks weird, but it's really fun

S-Pod dokáže vyvinout rychlost až 40 km/h a ovládá se manuálně pomocí páčky, se kterou vozítku přikazujete směr. Pokud byste chtěli povozit někoho, u koho se obáváte, že by divokost vozítka nezvládl, můžete páčku z vozítka vyndat a ovládat jej bezdrátově. Zajímavý je i dojezd, ten má být téměř 70 kilometrů a vozítko zvládne desetistupňové stoupání.

segwayVzpomínáte ještě na původní vozítka značky Segway?

Zvláštností je, že Segway se prozatím nechystá S-Pod prodávat jednotlivcům, jeho využití vidí především v zábavních parcích a nákupních střediscích. Do budoucna by však vozítko mohlo sloužit jako poměrně výkonná náhrada současných elektrických vozíků pro zdravotně postižené osoby. Namísto nich však prozatím nejspíše uvidíme kolony turistů, kteří se v křeslech projíždí hlavními městy rozličných zemí.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments