Domů » Články » ScreenShield: Kvalitní ochranné fólie od českého výrobce (recenze)

ScreenShield: Kvalitní ochranné fólie od českého výrobce (recenze)

Spousta uživatelů při  koupi nového telefonu přemýšlí, jak ochránit displej před poškrábáním. Vhodná je zejména investice do ochranná fólie, která displej nebo celý telefon chrání při každodenním používání a přenášení. V dnešním článku vám představíme fólie ScreenShield, které se přímo vyrábějí v České republice.

Výrobce má aktuálně v portfoliu ochranné fólie pro několik stovek telefonů, tabletů, fotoaparátů, elektronických čteček či GPS navigací. Ve firmě se rovněž soustředí na rychlé zaměřování novinek na trhu, aby mohli zájemcům včas nabídnout ochranu právě pro jejich zařízení. Materiál, ze kterého jsou fólie vyrobeny, se v upravené formě používá například pro ochranu laku automobilu a jeho pevnost a odolnost je tedy velmi vysoká. Fólie má čirou barvu a jak jsme se mohli při testování přesvědčit, nedochází u ní po nanesení na displej k barevnému zkreslení, jako tomu bývá u některých neznačkových fólií za pár desítek korun. My jsme fólii otestovali na telefonech HTC Desire Z, LG Optimus 2X a Apple iPhone 4 a nyní se s vámi podělíme o celkové dojmy.

- - -

- - -   

Obsah balení a aplikace fólie
Výrobce fólii dodává v úhledném balení, ve kterém dále naleznete hadřík pro očištění displeje, aplikační tekutinu a plastovou stěrku, pomocí které po nanesení fólie vytlačíte vzniklé bubliny a nežádoucí tekutinu.  Aby fólie plnila svůj účel, je nutné dodržet postup, který si můžete prohlédnout na přiloženém videu.

- -

Fólii byste rozhodně neměli na telefon umísťovat v prašném prostředí, protože hrozí riziko, že se nečistoty na fólii nalepí a pak budete mít na displeji nepříjemné bubliny, které nikdy nezmizí. Před celým procesem si rovněž doporučuji pečlivě umýt ruce a přiloženým hadříkem z mikrovláken důkladně očistit displej.

Ochranná fólie ScreenShield: Jak ji nanést na telefon? (návod)

Následně budete potřebovat aplikační tekutinu, který si naneste na konečky vašich prstů. Roztok byl dermatologicky testován, takže by nemělo docházet k žádnému podráždění nebo alergickým reakcím, což mohu potvrdit. Poté můžete fólii odlepit z podložky a přední stranu opět postříkejte aplikačním roztokem. Pak už jen stačí správně umístit fólii na displej vašeho zařízení a mírným tlakem ji upevnit.

- -

Na pomoc si nyní vezměte dodávanou stěrku a pomocí tahů směrem od středu displeje vytlačte zbylou tekutinu a zarovnejte případné nerovnosti/vzduchové bubliny. Při vytlačování doporučuji do druhé ruky uchopit hadřík, kterým přebytečnou kapalinu odsajete, což je důležité zejména v prostoru s tlačítky a reproduktorem.

- - -

Po zarovnání a usazení fólie mohou na ploše zůstat malé bublinky, ty by měly během 12 až 24 hodin zmizet. Jestliže po nanesení fólie budou vzduchové bubliny příliš výrazné, můžete fólii zkusit odlepit a celý postup znovu opakovat. Já jsem takto jednu testovací fólii úspěšně přendal mezi třemi telefony a při opatrné manipulaci to nebylo nijak znát. Aplikačního roztoku je v lahvičce naštěstí dostatek i pro několik pokusů.

Vlastní zkušenosti s fólií
Na svém iPhone 4 jsem dříve používal ochrannou fólii InvisibleShield, ale stále jsem si nemohl zvyknout na příliš výraznou měkkost fólie, kvůli které se mi prstem špatně posouvalo po displeji. To bylo celkem nepohodlné nejen při provádění různých gest, ale i při hraní her, kdy je zpravidla aktivní pohyb prstů po displeji vyžadován. S čitelností jsem v případě InvisibleShieldu problém neměl, avšak fólie ScreenShield nejsou tak měkké jako konkurenční americká značka, a z tohoto důvodu jsem si na fólii zvykl téměř okamžitě a telefon se mi s ní ovládal mnohem lépe.

- - -

Co se týče čitelnosti, tak ani zde jsem se ScreenShieldem nenarazil na žádné problémy. Barvy zůstaly stejné a nezpozoroval jsem ani žádné snížení jasu. Někomu může vadit, že fólie ScreenShield nejsou antireflexní, což by pomohlo odvrátit zrcadlový efekt při pohledu na displej. Na druhou stranu právě u antireflexních fólií často dochází ke zkreslení barev nebo snížení jasu vlivem lámání světelného paprsku pod různými úhly, s čímž se klasické čiré fólie potýkat nemusejí.

- - -

Výrobce na fólie navíc poskytuje doživotní záruku, takže pokud se vám fólie při běžném používání roztrhne nebo výrazně poškrábe, máte možnost si ji vyměnit za novou, ale pouze v případě, že jste dodrželi postup pro správné nanesení fólie. Doživotní záruka se tedy nevztahuje na případy, kdy je fólie chybně umístěna a vlivem toho se pod ní dostanou nečistoty nebo dojde k jejímu poškození. Fólie je velmi pevná a odolná proti poškrábání, ostatně podívejte se na přiložené video a posuďte sami. 

Vyplatí se investovat
ScreenShield fólie by se měla stát nutnou součástí každého zařízení s dotykovým displejem. Opravdu to funguje! Levné fólie pro ochranu displeje sice seženete už za několik desítek korun, jejich kvalita je ale povětšinou dost bídná, jsou příliš tenké a snadno se poškodí, takže vás ve většině případů stejně brzy bude čekat výměna. Fólie ScreenShield nejsou ve srovnání s konkurencí nikterak drahé, pro telefony od HTC začínají ceny fólií na 350 Kč a obdobné je to i u zařízení dalších výrobců. K dispozici jsou pak i varianty s kompletní ochranou krytu, kdy je součástí balení také polep na zadní část zařízení; cena tohoto kompletu se pohybuje okolo 490 Kč. Kompletní přehled fólií naleznete na webu ScreenShield.cz.

- - -
Takto vypadá výroba fólií a motivů

Na své si samozřejmě přijdou i majitelé telefonů dalších značek jako je Apple, BlackBerry, LG, Nokia, Samsung, Sony Ericsson nebo Motorola. Výrobce fólií ScreenShield rovněž provozuje internetový obchod SkinZone.cz, který se specializuje na dekorativní motivy nejen pro notebooky, ale také pro telefony a tablety. Výrobce dále nabízí zajímavé polepy s různými motivy (případně lze dodat vlastní) pro telefony, nechybí dokonce ani imitace karbonu, kůže a dalších materiálů. Nyní navíc můžete polep získat zdarma, stačí si v některé z partnerských prodejen (Alza.cz) zakoupit ochrannou fólii ScreenShield, ke které dostanete voucher na výběr motivu. Podrobnosti o celé akci naleznete zde.

- - -

Pokud byste si s výběrem motivu nebo naneseným fólie náhodou nevěděli rady, rozhodně doporučuji navštívit videokanál výrobce na serveru Vimeo.com, kde naleznete celou řadu instruktážních videí a ukázek.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

97 komentářů

 1. „Co se týče čitelnosti, tak ani zde jsem se ScreenShieldem nenarazil na žádné problémy.“

  Opravdu žádné problémy? Já mám přesně opačnou zkušenost. Když jsem si na telefonu zobrazil bílou plochu (kde je efekt nejviditelnější) bylo už zdálky vidět, že fólie vytváří na displeji film z drobných barevných „zrníček“. Jejich barevnost se mění při náklonu, ale intenzita zůstává stále stejná.

  Podobný efekt dělá i InvisibleShield, který mám nalepený nyní, ale není ani zdaleka tak silný (odhadl bych to tak na 20%). U ScreenShieldu je to velmi nepříjené a opravdu špatně se mi s tim pracovalo, stejný efekt viděli i další tři lidé, kterým jsem ho dával na posouzení.
  Navíc v případě, že na displej svítílo přímé slunce, vytvářelo mi světlo na displeji barevnou „duhu“.

  Chápu, že fólie bude mít vždycky nějaký negativní vliv na dislej, beru to jako daň za jeho ochranu. Ale toto už bylo na mě příliž, když už dávám velké peníze za špičkový přístroj s nádherným displejem, také bych si ho přecijen rád užil :)

  Recenzi jsem psal zde: [odkaz]

 2. geeknet: Díky za reakci. Nemohlo jít nějaký vadný kus fólie? Zkoušel jste kontaktovat výrobce? Mrkněte se na přiložené fotky v recenzi, snažil jsem se tam vyfotit rozdíl kdy je na polovině displeje fólie nalepená a na druhé ne a vámi popisovaná zrnitost se neprojevila.

 3. Na těch fotkách to vidět není. Vadný kus to samozřejmě být mohl.
  Zkoušel jsem to dokonce nalepit dvakrát (podruhé jsem si vystříhl fólii na displej z fólie určené na zbytek těla) pokaždé s trochu jinou technikou, jiným množstvým tekutiny a napodruhé důkladným čištěním displeje, ale výsledek byl naprosto stejný.

  Jednalo se o testovací vzorek, takže jsem to ani nereklamoval a výrobce jsem nekontaktoval. Ale zklamaný jsem byl. Tak třeba časem přispějí další uživatelé. Ten efekt „barevného šumu“ byl nepřehlédnutelný.

 4. Michal Javůrek

  taky přidám svůj postřeh, Invisible Shield jsem teda nezkoušel, ale Screen Shield používám já i přítelkyně a s čitelností ani tou zrnitostí problém nemáme nebo alespoň nic nepozorujeme. Jinak ty fotky s těmi androidy jsou super!

 5. Máte naprostou pravdu. Cca 1 týden jsme vyráběli z vadného kusu role fólie, kde se projevovali přesně tyto problémy, nejednalo se o žádné velké množství. Bohužel se tento demo kus dostal pravděpodobně do série, který jsme zaslali prodejcům jako „kvalitní“ ukázku. No zkrátka smůla. Až následně jsme na ten problém byli upozorněni. Pakliže je někdo ze čtenářů recenze, kdo má obdobnou zkušenost, pak prosím neváhejte a napište na [odkaz]. Zdarma zašleme novou a všem postiženým se omlouváme. Petr Svoboda. Skinzone

 6. Aha, díky za vysvětlení. Pokud je to opravdu tak jak píše kedushapa, tak je to jasné.

  Po všech ostatních stránkách a vlastnostech byla fólie skvělá, takže když ani ostatní problémy nemají, lze jedině doporučit.

 7. Tak jsem to chtel na svem BB Torch zkusit, bohuzel neni v nabidce.

 8. Michal Javůrek

  Tak tomu říkám profi přístup, to se už v ČR tak často nevidí, aby se k problému někdo takhle postavil. No je vidět, že slušní lidé ještě existují.

 9. jj, taky se mi moc líbí přístup. Dell Streak v nabídce je, tak brzy objednám ;-)

 10. BB Torch se k nam bohuzel zatim nedostal, kazdopadne kdyz se u nas zastavite (paklize nejste z daleka) zamerime a dame Vam ochranu na vas smartphone zdarma…

 11. „Na druhou stranu právě u antireflexních fólií často dochází ke zkreslení barev „

  Neni pravda. Ke kresleni barev dochazi u tzv. „zrcadlovych folii“ a to tak, ze je to nepouzitelne? Jinak k cene? Od 350 Kc? Dobry vtip. To radeji koupim proverene Brando za 250,-

 12. Používám ScreenShield na HD2 a mám s touto fólií jen ty nejlepší zkušenosti – oproti třeba originální fólii od HTC se mnohem lépe lepí na displej (je super, že v balení dodávají vše potřebné – roztok, čistící hadřík, stěrku) a je i mnohem lépe vidět na slunci – nahází takové odlesky. Takže super, můžu jen doporučit.

 13. 2kedushapa: Tomu rikam zajimava nabidka. Jsem z Prahy, takze by to nemel byt problem.

 14. 2Fido: akorat nam prosim predem zavolejte, abychom na vas meli cas a kapacitu. Zamereni je otazkou 1 hodiny cca. Jedna se o BB Torch 9800? predpokladam…

 15. Na svém TP2 používám fólie Brando, již jsem asi 3x měnil. Jednou jsem zkusil antireflexní, a již nikdy více. Že by to byl až takový rozdíl, to se říct nedá – fólie působila dojmem „pískováním“ zdrsněného povrchu, možná neměla tolik reflexů, ale snížila o dost jas a kontrast displaye, na denním světlu to bylo k ničemu. Také se pak telefon hůře ovládal (TP2 je rezistivní technologie). Teď mám Brando obyč, a je to o dost lepší, fólii jsem už i přelepoval – očistit povrch, omýt fólii, a v pohodě – žádné speciální roztoky. Tyto nové fólie klidně a rád u příštího phone vyzkouším ….

 16. Pěkná recenze, která ovšem tak docela neplní svůj účel, protože zde schází to nejdůležitější, dojmy z dlouhodobého používání. Čtenář se v podstatě nedozví nic o odolnosti této fólie. Firemní scratch test je k smíchu, protože je poškrábaná fólie rychle odstraněna a ukázán je pouze nedotčenost displeje. U nárazníků závodních aut je takovéto jednorázové použití asi běžné, ale displej je něco jiného, zde člověk fólii nemění po každém poškození a odolnost zde hraje větší roli. Příslušenství dodávané k fólii je pěkné, ale je to zase daň za její konstrukční tenkost. Tvrdé fólie lze nalepit dokonale bez jakýchkoli nástrojů.

 17. -pekr- Brando používám už od dob, co jsem měl P910i. V té době jsem používal rozpoznávání písma psaného stylusem a i při častém psaní a ovládání telefonu stylusem, mi tam ta folie vydržela skoro dva roky. Tenkrát jsem měl matnou a téměř jsem zkreslení nepozoroval. Na HTC TP jsem měl lesklou a vydržela mi, co jsem měl telefon, takže s Brandem jen ty nejlepší zkušenosti.
  Má někdo zkušenosti s fóliemi Brando i ScreenShield, zajímalo by mě nějaké porovnání.

 18. Chtel jsem se zeptat autora clanku, kterej je moc hezky a moc dobre se cte ale nijak sem si nevsiml srovnani s konkurenci kde vlastne tento vyrobce jde primo proti invisiblu. Zajmal by mne duvod proc opustit osvedceneho vyrobce (vim mozna to je spis dotaz na vyrobce), mozna by bylo fajn udelat rovnou nejaky srovnavaci testik :D

 19. elcrys: Díky za komentář. Po necelých 2 měsících používání nemám s fólií žádný problém. Zkusím pak článek třeba po 6 měsících používání doplnit o dalších zkušenosti, ale jistě chápete, že čekat půl roku na vydání recenze se nám nechtělo :-)

 20. Jakoliv může být hodnocení od nás, tedy výrobce, pro čtenáře „objektivní“, přidám komentář. Fólie ScreenShield jsme poprvé začali testovat v lednu 2010. Testovací vzorek byl řádově 20 lidí ve spřátelených firmách kolem Skinzone. Výsledek byl, že při správné aplikaci fólie drží zcela perfektně. Problém nastal ve chvíli, kdy uživatel displej/tělo řádně neočistil a před aplikací zůstal na ploše prach. Stejně tak byly potíže nesprávného přiložení, kdy fólie nebyla umístěna přesně dle výřezu. Já osobně jsem měl na iPhone 3GS fólii od května loňského roku (až do minulého týdne, kdy mi kamarád hodil telefon do Vranovské přehrady – abych nebyl otrokem telefonu :)) a naprosto bez problémů, stejně tak i zadní polep z překládané laminace/carbon. V případě polepů zadní strany používáme monomerické PVC s následnou laminaci s UV filtrem. Filtr obsažený v laminaci zabraňuje vyblednutí
  barev po dlouhé roky. Nová technologie s mikrokanálky zajišťují snadné vytlačení vzduchu mezi polepovanou plochou a skinem. Lepení se tím stává maximálně jednoduché, pohodlné a bez bublinkové aniž by ovšem lepidlo ztrácelo na kvalitě…takže takto kompletně polepený telefon je perfektně chráněn na straně displeje i těla a navíc je originální díky vlastnímu motivu…

 21. Jiří Hrma: To určitě chápu, ale text na mne působil, jako kdyby byl napsán včera (a za takovou dobu se odolnost fólie při běžném používání posoudit nedá) – viz. formulace „Po zarovnání a usazení fólie mohou na ploše zůstat malé bublinky, ty by měly během 12 až 24 hodin zmizet“. Zda bublinky opravdu zmizely se už v tomto případě nedozvídáme.

 22. 2elcrys: ihned po aplikaci folie, vytlačení tekutiny a očištěni jsou patrné nerovnosti na fólii. Ty zmizí po vyschnutí aplikačního roztoku, proces skutečně trvá 12-24 hodin. Po tu dobu doporučujeme nepokládat telefon displejem na plochu, ani jej vkládat do ochranného pouzdra. Aplikační roztok je nejen čistící, ale obsahuje i složku, která způsobuje přilnavost fólie k materiálu…

 23. Nemáte někdo zkušenosti jak je to s nošením v kapse? Mám na iPhonu 4 folii od Zaggu a na silvestra se mi nějak ten předek při vkládání do kapsy odlepil a přilepil se na něj papírový kapesník :/ psal sem na ZAGG a že není problém ji vyměnit v rámci doživotní záruky, ovšem nějak na to nebyl čas a teď pro změnu nevím kde je :D tak uvažuju právě nad koupi ScreenShield folie ;) myslíte že se zase neodlepí? Protože i na zadní části těla se mi ta folie sem tam odlepí :/…. Za odpověď předem děkuju :)

 24. citace: „Ve firmě se rovněž soustředí na rychlé zaměřování novinek na trhu, aby mohli zájemcům včas nabídnout ochranu právě pro jejich zařízení.“

  Jasně, nikde na českém trhu nemůžu sehnat folii na Desire S!!!

 25. toDiaJee: folii Desire S můžete zakoupit v Sunnysoftu nebo u nás na [odkaz] a to bud jako ochranu displeje nebo celého těla. Z novinek, které na trh teprve přicházejí máme Xperia NEO a ARC ci HTC Flyer (A chystame radu dalsich zhavych „podpultovek“)…

 26. u sunnysoftu sem nic folii na Desire S nenašel a o [odkaz] sem nevěděl ani google mi nenašel nic

 27. toDiaJee: Google si na nás zvykne a Vám napovím [odkaz]

 28. Ja zustavam verny antistaticke Brando,pokladani bez roztoku,na N900 mam tuto folii jiz pres rok,stale jako nova,nikde se neodchlipuje,zachova uplne totozny hladky a klouzavy povrch jako originalni dotykova vrstva,coz mnoho techto folii nema..Ale jinka fajn ze je tu dalsi vyrobce a tim padem sirsi vyber.Na HTC 7 PRO jsem take zvolil Brando,jediny vyrobce,ktery folii na toto zarizeni vcas ma.

 29. tohtcjirka: vzhledem k tomu, ze zaciname a jsme na trhu cca 2 mesice, tak by nas zajimalo i objektivni nahled uzivatele jine znacky. Kdyz srovnani udela Skinzone, nikdy to nebude brano jako objektivni. Nabizim, ze vam zdarma zasleme folii na HTC 7 Pro, ktery mame zamereny cca 10 dni a v pripade, ze ScreenShield nebude vyhovovat posleme vam zpet Vasi Brando folii…jedine co po vas budeme chtit je vas subjektivni nazor sepsat do mailu..diky PetrS

 30. kedushapa – upřímně řečeno Vám fandím a je mi jasné, že není snadné začít a vyrábět levně kvalitní výrobky. Bohužel, když to vezmu z mého pohledu, tak fólie nebudou kvalitnější než prověřené Brando a mohou se jim maximálně vyrovnat. Pokud by mě někdo přesvědčil, že se kvalitě těchto fólií vyrovnáte, tak bych neměl problém si ScreenShield pořídit, ale pokud bude o 100 až 150 Kč dražší, tak rozhodně není důvod experimentovat. Pokud se Vám podaří veřejnost přesvědčit, že Váš výrobek je stejně kvalitní jako výše uvedená konkurence, tak by i cena musela odpovídat. Jinak dle mých zkušeností zrovna v článku uvedený IvisibleShield nepatří zrovna k nekvalitnějším fóliím, takže tady jsem si celkem jist, že je bez problémů převálcujete. Držím palce

 31. Zajímavá diskuze, takže si dovolím přidat svoji zkušenost. Byly doby, kdy jsem si kupoval drahé (značkové) fólie za cenu 150 Kč a více. Zkušenost byla taková, že fólie splnila svůj účel – kryla displej a dalo se po ní „psát“ stylusem. Čitelnost displeje v místnosti vyhovovala, na slunci to bylo marné. Teď si kupuji fólie noname za cenu cca 30- 80 Kč/ks a výsledný efekt je stejný jako se značkovou fólií, akorát mě stojí (mnohem) méně.

  Každopádně Vám přeji mnoho úspěchů a pokud bych se někdy v budoucnu rozmýšlel nad koupí dražší fólie, určitě podpořím českého výrobce než nějakého jiného. Takže mnoho zdaru!

  PS. Pousmál jsem se, jak ve svém hodnocení píšete, že fólie obsahuje UV filtry, které zaručují stejné barvy po několik let. Opravdu si myslíte, že nějaký uživatel použije stejnou fólii/ polep po dvou letech? :-)

 32. At me nikdo nekamenuje,za vice jak 6 let jsem vyzkousel dosti folii a Invisible Shield je zatim ta nejhorsi folie z kterou jsem se setkal.
  To kedushapa: Nad vas nabidkou rozmyslim..velice rad objektivne vasi folii zhodnotim.

 33. htcjirka – nechtěl jsem to psát tak natvrdo, ale s tou InvisibleShield souhlasím

  p.a.Ť.o – ony dnes ty fólie na kapacitních displejích nemají takový význam jako na rezistivních. Každý má ale jiné priority. Já když si koupím telefon, tak jednou zainvestuju do fólie a používám ho s ní tak dlouho, jak mám ten telefon. Koupit na aukru 4 kousky za pade a měnit každých 14 dní, protože se mi sloupne při vyndávání z kapsy, dostane se pod ní prach atd., mě zas tak moc nebaví. Navíc jsou obykle moc měkké, některé nejdou použít opakovaně, když se nepovede první nalepení bez bublin apod.

 34. Hm…..já jsem zas nikdy folii nepoužíval. Teď mám HTC Dream už 2. rokem, nosím ho normálně v kapse a na skle nevidím naprosto žádné neduhy.

 35. TO: Radiiimek – měl sem podobný problém, folii od ZAGG mě synek v nestřeženém okamžiku odlepil a já blb ji vyhodil. Tak sem zkusil napsat pánům od invisibleshieldu a úplně jsem čučel dostal jsem novou …. zkus to taky určitě pořídíš

 36. TO: kedushapa – zajímavá nabídka na otestování, škoda že nemáte celotělovou folii na Desire Z, rád bych vám ji porovnal s invisiblem….

 37. Měl jsem invisibleshield na iPhone 3G a byl jsme spokojený. Pro iPhone 4 jsem si koupil screenshield. Takže si myslím, že můžu srovnávat. Jednak při aplikaci jsem musel screenshield aplikovat v rukavicích, v lahvičce je snad denaturovaný alkohol nebo nevím co a měl jsem z toho vysušené ruce. Fólii nalepit kolem telefonu, byl teda docela problém, buď neseděl otvor na sluchátka nebo +/- tlačítka. Každopádně se mi to povedlo. Jenže co jsem nesnesl, tak to je ten pach PVC. To opravdu mít u hlavy nemusím. Navíc začínám přemýšlet, zda to PVC nebude toxické. Jelikož nejsem auto tak mě by to docela vadilo. Takže jsem milou fólii sundal a objednal si zase invisibleSHIELD.

 38. to Triple: HTC Desire Z jsme meli ve firme na testovani pouze na par minut a nikdo z naseho okoli jej nema. Paklize se u nas zastavite (nejste-li zdaleka) a pujcite nam jej, radi vam pak folii dame zcela zdarma.

 39. to ogscz: mrzi nas kazdy nespokojeny zakaznik. Nase strategie je mit zakazniky vracejici se pri kazdem nakupu noveho zarizeni s dotykovym displejem. Jste prvni, kdo si na zapach folie stezuje, paklize tedy referujete k cire folii. Aplikacní roztok je koncentrat cisticiho pripravku, ktery zaroven zpusobuje vyssi prilnavost folie k materialu, a vody (doporucovany pomer od dodavatele folie). Ani folie, ani aplikacni tekutina nejsou toxicke. Zapach je citit pouze pri aplikaci, pri vyschnuti si opet jak pisu vyse, nikdo nestezoval.

 40. Zajímala by mně výdrž ScreenShieldu u iP 4. Mám zkušenost s InvisibleShieldem, že cca po 3-6 měsících nejpozději se začne folie odlepovat. Nejdříve u krajů a jakmile tento stav nastane, ihned v kapse zachytí prach a již na tom místě nechytne znova. Konkrétně vím o 4 kusech, které s tím měly problém a je to velmi nepříjemné, hlavně když se pak ještě musí fólie odesílat pryč a pak má člověk používat mobil bez fólie. Kvůli tomu by připadala v úvahu jakákoliv stejně kvalitní fólie, která by dokázala tento problém řešit. Prý to vzniká kvůli sklu, které by mělo být něčím ošetřeno od výroby proti viditelným otiskům.

 41. toxetron: jak jsem popisoval vyse opet pouze osobni zkusenost. Jsme na trhu 2 mesice a i pres fakt, ze jsme nekolik stovek folii jiz prodali, tak to urcite nebude zkusenost delsi nez 3-6 mesicu. Osobne jsem pouzival iPhone 3GS od kvetna 2010 az do minuleho tydne, drzela bez jakehokoliv odlepovani. Nicmene dulezite je spravne folii umistit, displej/tělo poradne vycistit a nedovolit prachu dostat se pod folii.

 42. 4ogscz…Opravdu to bylo tak špatné? Já jsem po přečtění článku a navštívení stránek výrobce zvažoval, že si od ScreenShieldu nechám obléct iPad a možná právě zmiňovaný iPhone 4. Zkusím se s tebou spojit přes PM a zeptat na nějaké doplňující info, pokud by ti to nevadilo. Díky

 43. já kupuju folie na Ebay za par dolacu vcetne postovneho, pred tim jsem kupoval Brando. Jiste Brando bylo lepsi, ale ze by nejak vyrazne …..
  Ty folie z Ebay mame na X telefonech doma a i spousta mych kamosu kterym jsem taky objednaval a v zasade spokojenost, rozhodne to neni o nejakem sloupavani apod., cena 350 mi prijde totalne mimo misu – z Brando shopu mam folii za 10USD vcetne postovnyho, takze ……

 44. cha cha ted koukam na stranky vyrobce – jeste postovne a balne za 90 kc
  no coment

 45. to Pipa: …cetl jsem prvni radky Cha Cha a mel jsem radost, ze si nekdo vsiml nabidky zamerenych HTC Cha Cha a vy komentujete jen nasi cenu :(…(kazdopadne mame v nabidce HTC Flyer, Sensation a Wildfire S)…

 46. V tom případě asi počkám na první zkušenosti majitelů iP4 než se unáhlím s nákupem. Na druhém iPhonu 3GS drží výborně bez problému i folie od konkurence(InviSh) ale právě na čtyřce s tím je problém, takže ještě počkám. Nicméně děkuji za odpověď.

 47. Zdravím všechny,
  nejdříve bych se rád představil, jmenuji se Andrew Seemann a jsem zodpovědný za výrobu ochranných folií ScreenShield. Rovněž mi rukou projde takřka 90% všech zařízení, pro které zároveň vytvářím ořezy.

  to -> ogscz:
  Jak psal kolega, s agresivní reakcí na naši aplikační kapalinu jsme se ještě nesetkali! Bohužel ji nemohu vyloučit, když v dnešní moderní době máte alergie prakticky na vše kolem nás. Já jsem člověk s citlivou kůží a žádné dermatologické problémy za půl roku prakticky denního kontaktu s tekutinou se neobjevily. Naše fólie jsou vyrobeny z vysoce kvalitního uretanu, který se stal jedním z nejpoužívanějších materiálů v průmyslu, právě díky tomu, že je prakticky bez zápachu. Pokud si myslíte, že fólie je toxická, můžete se obrátit na příslušné úřady, které vám velmi rádi udělají chemickou analýzu.
  Tolik můj osobní názor.

 48. Som zvedavy ako je to na iPhone 4 pretoze asi niesom sam komu sa invisible shield odlepuje, stava sa to hlavne ked je iP zohiraty tak nech niekto da skusenost

 49. Tak jsem trochu pátral po dalších informacích a na youtube jsem narazil na toto video: [odkaz]
  Když nebudu komentovat co tam s tím dělají, vypadá to že z iPhonu 4 to leze stejně snadno jako invisibleshield…

 50. Zajimalo by mě jak bude držet na LG Optimus 2X, ten má zaoblené hrany displeje.
  Na předešlém founu jsem měl Invisible Shield – po celém těle (škoda peněz) odlepoval se po pul roce,již nikdy více a navíc to drhnutí prstu po folii mě dohánělo k šílenství.
  Taky používám obyčejné za 40/80 kaček a jsem spokojenej.Jen teď na den oblý displej nevím co nalepit a jestli vůbec něco !

 51. harmon: to by mě taky zajímalo, škoda že nejsem z Prahy, hned bych zkusil jak drží na zaobleném těle mého Zetka. A nevím proč tu řešíte, že se folie odlepuje, ať jsem měl jakoukoliv folii Brando, Screenprotector, invisibleshield, noname, vždy po několika měsících se buď doškrábala, že přes ni nebylo nic vidět nebo se odlepila. U invisiblu mě potěšila ta jejich záruka, kdy mě prostě dali novou.

 52. to Triple/Kejchal: rad bych uveril, ze nalepena folie uvadena na youtube video je skutecne screenshield. Zvuk pri snimani folie vubec neodpovida realite zvuku pri snimani originalni folie ScreenShield z iPhone 4. Krome reklamaci na ostrost obrazu, popisovanou vyse (vadna serie pri vyrobe) nemame zadnou reklamaci. Folii ScreenShield je nyni na trhu jiz nekolik tisic kusu. Jsem si jisty, ze se reklamace (smerujte je na [odkaz]) vyskytnou a radi je vyridime dle reklamacniho radu. Kazdopadne jsme pozadali o nezavisly odborny test na ČVÚT…nasledne jej budeme publikovat prostrednictvim naseho webu…nepochybujeme o tom, ze nase konkurence z video (vitez testu) nabizi kvalitni produkt. Uzivatel folie ScreenShield necht si udela vlastni nazor na kvalitu. Skinzone jako vyrobce doplnuje nabidku na trhu a ma vlastni strategii s vyhodami, ktere vychazeji z lokalni vyroby. Je-li mezi ctenari nekdo z prodejcu chytrych telefonu, necht se ozve, mame zajimave obchodni podminky a jasnou obchodne-marketingovou strategii…

 53. Pane kedushapa, nějak milně mě spojujete s autorem videa. Aby jste nalezl toto video nemusíte se vůbec snažit, stačí na google.com zadat „test screenshield“…. Každopádně až bude k dispozici Desire Z na celý telefon rád vás srovnám s léty prověřenou a odzkoušenou konkurencí….

 54. Diky za článok! Aj ja som mal problémy s fóliami ale asi vyskúšam tieto o čom si písal:) Ja mám tiež iphone..a neviem sa na ňom normálne hrať ani nič :( Verím že táto ochranná fólia bude užitočnejšia:)

 55. to Triple: Nemel jsem v umyslu Vas nijak spojovat s autorem videa. Na video se nam opravdu zvuk snimani folie nezdal. ScreenShield je vyrazne mekci a ten praskavy zvuk nevydava. Nicmene nemohu soudit, nebyl jsem u toho. HTC Desire Z budeme mit zamereny (cele telo) pristi tyden (tim se nam aktualni potfolio chytrych telefonu HTC alespon pro jaro/leto2011 uzavre). takze kdyz nam zaslete na [odkaz] Vasi adresu, posleme Vam folii k testu. ScreenShield folie ma jine vlastnosti nez na trhu osvedceny vyrobek a vitez testu. ScreenShield folie je tenci a kdyz budete skrabat klicem do jednoho mista urcite ji casem protrhnete. Paklize toto bude soucasti testovani, konkurence bude vzdy vitez. V USA tento typ marketingove komunikace urcite zabira, ale nedomnivam se, ze v realite jsou bezne podminky pri uzivani takto vyhrocene…

 56. Objednal jsem si ochrannou fólii na celé tělo pro telefon HTC Desire S v domnění, že půjde opravdu o ochranu celého těla. Překvapilo mě hned na začátku, že fólie na diplej je menší o cca 3 mm na výšku a 2 mm na šířku. Fólie na zadní spodní kryt je jen částečná (snad z důvodu zaoblení?), ochranné fólie na boky, které jsem viděl na videu Invisibleshield, chybí úplně. Jinak lepení jednotlivých částí bylo bezproblémové, fólie drží, snad zmizí po čekací době i dvě malé bublinky pod fólií displeje. Nakonec ještě dotaz. Opravdu je možné bez problémů fólii třeba po týdnu sundat a znovu nalepit? (třeba v případě, že by bublinky nezmizely :-))

 57. to Moulis66: …omlouvám se za zpoždění s rekací. Doufám, že bublinky zmizely po čekací době. Většinou se stává, že i malé zrnko prachu může způsobit bublinku. Proto klademe důraz na maximální vyčištění displeje. Fólie zaměřujeme, tak že je nedáváme až úplně ke kraji. V testovací fázi, kdy jsme ořez měli až ke krajům, se nám stávalo, že se po čase pod fólii začala dostávat nečistota a měla tendenci se odlepovat. Proto jsme na každé straně o cca 0,5mm zmenšili fólii. Od kompletního pokrytí, tzv. maximální pokrytí, jsme raději ustoupili, protože to je z pohledu aplikačního komfortu většině z nás na obtíž, nicméně snažíme se tomu, při zaměřování blížit…v případě jakýchkoliv připomínek, tak nám prosím napište na [odkaz]

 58. to kedushapa: zdravím, pročetl jsem celou diskuzi a měl bych pár otázek. Mám Samsung Galaxy S II a rozhlížím se po fólii.Mám zkušenosti s foliemi Brando i s Invisible shield (zajímá mne pouze ochrana displeje). U produktu Invisible shield se mi po cca 3-5 měsících folie začla na krajích odlepovat, což nevypadalo hezky-ale vždy mi ji vyměnili za novou. Jelikož nejste na trhu dlouho, nemůžu čerpat ze zkušenosti uživatelů a zajímalo by mne, jestli tuto reklamační politiku máte stejnou? – dejme tomu v jasném případě kdyby k aplikaci došlo Vaším pracovníkem při vyzvednutí zboží. Můj druhý dotaz se týká opětovného nanášení po vyčišťění nebo jiném důvodu-určitě jste testovali několikanásobné aplikování a zajímalo by mne jak se poté folie chová? (i ostatní kdo budou diskuzi číst, jistě ocení v tomto ohledu detailnější odpověď).
  Zároveň, pokud Vás již moje dotazy nezdržují od práce:D by mne docela zajímalo-co se týče Skinzone s.r.o. , zda-li plánujete do budoucna rozšíření vašich produktů i na jiná „příslušenství“ kromě fólií a dekorativních skinů. Jsem tak trochu „z oboru“, tedy náročný uživatel a velmi rád dám přednost kvalitnímu českému produktu před konkurencí. Co se týče skinů-tady vidím veliký potenciál, nicméně nabídka motivů (i na starší zařízení) je velmi úzká-nevím jaká je poptávka, ale plánujete rozšíření nabídky, či ještě lépe (ať na úkor vyšší ceny) možnost podpory vlastních motivů-zaslaných přímo od uživatele? Děkuji za odpověď a trpělivost, mimochodem na Vašich stránkách mi chybí možnost dotazů či diskuze-pro uživatele jistě příjemnější než e-mailová komunikace či hledání jinde na fórech…

 59. to Carano: děkuji za plno podnětů. Nejprve k první části…z našich zkušeností vyplývá a pár měsíců prodejů to dokazují (několik tisíc prodaných kusů), že v případě správného postupu při aplikaci zůstává fólie na svém místě. Fólie nezaměřujeme záměrně až ke krajům, ale cca 0,5mm od kraje, tak aby se nezachytával prach a ten následně pomáhal zdvihu fólie, která se pak má větší tendenci odlepit. Nicméně musíme počkat delší dobu. Předpokládám, že během několika málo týdnů i samotný test na SmartMania.cz bude mít pokračování, kdy recenzent předloží několika měsíční své vlastní zkušenosti s používáním. Každopádně platí náš reklamační řád. V případě, že dojde k poškrábání či poničení fólie měníme samotnou fólii. Zákazník musí uhradit pouze logistické náklady. K druhé otázce. Máme zkušenosti (možná jsem to popisoval výše), pakliže fólii sejmete a odložíte nepřilnavou stranou na pár hodin (pokus možno v beprašném prostředí!!), pak s použitím aplikačního roztoku (doporučujeme při opětovné aplikaci tekutinou nešetřit) ji můžete opět nalepit a postupovat naprosto stejně. V rámci Skinzone se nezaměřujeme pouze na notebooky či telefony, ale také na kávovary, ledničky, klimatizace, foťáky, herní konsole (dnes máme zaměřených cca 1500 různých zařízení)…jsme schopni zaměřit téměř cokoliv. Napište nám o co se jedná a co bychom měli zaměřit a následně polepit. My pak odhadneme cenu za práci a materiál. Tiskneme výhradně na vinylové fólie s mikrokanálky s následnou laminací s UV filtrem pro stálost barev. Není to levný materiál, ale jdeme raději cestou vyšší kvality a uživatelského komfortu. A poslední…diskusní fórum na našem webu…určitě plánujeme společně se spuštěním nových html stránek…děkuji za vaše názory a budeme se těšit stanete-li se naším zákazníkem…hezký víkend

 60. to kedushapa: děkuji za vyčerpávající odpověď. měl bych ještě jeden konkrétní dotaz, a to zda-li máte přímou zkušenost s aplikací právě na tel. Samsung Galaxy SII? Na jednom fóru jsem se totiž dočetl, že v Samsungu použili na displej jako povrch zřejemě „oleofobní vrstvu“ – což uživatelům po odlepení jakékoliv folie způsobilo poškození této vrstvy (jakési mastné skvrny,které nešly dolů) a nabízí se tedy otázka, jestli se tímto Galaxy SII stává nevhodným pro použití folie. Jelikož je telefon na trhu krátce a více příspěvků jsem na toto téma nenašel, zajímá mne jestli k tomuto máte nějaké postřehy. Děkuji a ať se daří!

 61. to Carrano: Shodou okolností nám do firmy přistál Samsung Galaxy S II a tak jsme to ihned otestovali. Po aplikaci fólie a následném odlepení nezůstávají na displeji žádné popisované efekty (mastné skvrny). K vlastní oleofobní vrstvě, ta primárně slouží právě k zamezení mastných skvrn a nečistot, které se při mohou při pocení vytvářet. Naše zkušenost je taková, že u například iPhone 4 displeje je fólie ScreenShield téměř návyková. Osobně mám tuto kombinaci a ve chvíli, kdy musím fólii odlepit (kvůli testování kvality fólie po výřezu) a nedám ji tam hned zpět, displej se začne neskutečně mastit. Takže u nás už nebude chodit kovářova kobyla chodit bosa a displej na všech Skinzone telefonech jedině s fólií…

 62. Tak…dnes mi dorazila folie Screenshield na galaxy s2… na svem starem galaxy mam folii od zaggu… takze muzu srovnat… folie od zaggu je o dost mekkci coz me opravdu stvalo… a hlavne i po preciznim nalepeni je videt ze je takova „vlnita“ coz uz ve vetsine recenzi je popsano… jinak aplikace se nelisi.. zpet ke screenshieldu.. vemu to postupne… po zavolani vyborna komunikace, vysvetleni, objednani a pri prosbe o poslani jeste tyz den – vyhoveno… druhy den jsem ji tu mel.. tudiz dnes… docela me mrzi ze folie prisla v jinema baleni nez je v recenzi… v pytliku bylo vse srovnano ale bohuzel se i tak pri preprave folie lehce poskrabala…dale… pokud se vam ji nepodari nalepit na poprve + jestli mate folii na cele telo, tak je tam aplikacniho roztoku opravdu malo… folii jsem jednou prelepoval.. pouze displey.. a zbylo mi minimum… dale… zamereni by mohlo byt trochu lepsi… protoze jsem si musel vybrat kde bude folie „precuhovat“ pokud jsem to zarovnal se „sluchatkem“ tak u tlacitka mi precuhovala (absolutne minimalne, ale jde to videt a bojim se ze casem se tam dostane prach..) a naopak… dale bych rad upozornil vyrobce at dodavana sterka je takzvane „odjehlená“ protoze uprostred hrany sterky (dlouhe strany) byl „nalitek“ nebo jak to mam nazvat.. proste byl tam hrbolek… ktery pri vytlacovani delal do folie ryhu… kdyz to mam secist a podtrhnout, tak folie od zaggu ma lepsi zamereni, mekkci a „odjehlenou“ sterku.. a dost roztoku na nekolikere pouziti… na druhou stranu je folie znacne mekka a „vlnita“… Folie od screenshieldu… je po nalepeni nadherne rovna, nezkresluje ale zamereni, sterka, mnozstvi roztoku a baleni pro prepravu nemaji zrovna „tiptop“ viz. vyse.. pri takle drahe folii jsem cekal trochu vic…

 63. to -Jack-: velmi si vážím těchto věcných komentářů. Pomáhají nám se učit…Jsme na trhu pár měsíců a zpětná vazba se nám nedostává tak jak bychom potřebovali, takže upřímně děkuji. Mé komentáře k jednotlivým bodům. Balení pro zásilky objednané přes web nedáváme do standardních krabiček, které používáme v běžném „pultovém prodeji“. Kdybychom web objednávky posílali PPLkem, krabičky by dorazily příšerně dodrbané. Nicméně ode dneška zasíláme fólii ve více zpevněné formě (takže díky za podnět). Aplikační roztok jsme plnili do 3/4 lahvičky pro aplikace menších ploch (smartphones, e-reader, GPS, etc.) a maximální plnění pro větší plochy (tablet PCs). Ode dneška plníme plných 10ml. Co se týče přesného zaměření by nám pomohlo, kdybyste mohl nafotit místo, ve kterém problém vznikl a my to napravíme. Na odjehlení stěrky upozorníme našeho dodavatele a zlepšíme se. Zatím se k nám tato výtka nedostala, takže opět děkujeme. V každém případě máte u nás fólii novou a to i v případě, že budete s tou stávající spokojen (třebas na jiný typ telefonu pro vás či vaše známé). Pochopitelně zdarma. Děkujeme!!!

 64. Asi budu opakovat to co jiz drive bylo receno, ale doufam ze na nasem nemilosrdnem trhu vydrzite, protoze firem s takovym pristupem se vidi uz opravdu malo… za to vam dekuji… Jinak k memu predchozimu prispevku… Chvalim za provedene zmeny, urcite je oceni mnoho lidi a jeste zpet k te gumove sterce. To jsem spis nemel psat, protoze kdyby to vyrobce takto vyrabel, stezovalo by si urcite vice lidi… takze si myslim, ze to byla pouze nahoda… K tomu zamereni… pokusim se to detailne vyfotit a zaslat na nejaky mailik.. pokud mi ho napisete do diskuze nebo poslete SZ… A abych rekl pravdu, tak novou folii na sve zarizeni (pokud mozno uz po novem zamereni) urcite nepohrdnu… Takze jeste jednou dekuji za vas pristup a jednani se zakazniky… Mate muj obdiv a drzim vam palce…

 65. to Jack: Urcite napiste na [odkaz] nebo [odkaz].

 66. to -Jack- : moc díky za zaslanou fotku. Výřez jsme opravili, tak že teď lícuje ve všech ohledech…fólii vám zasíláme poštou do Frýdlantu…mějte se a děkujeme

 67. to kedushapa: Chtěl bych se Vás zeptat, jestli lze již nalepenou fólii sundat, očistit od prachu a znovu nalepit? Předem děkuji za odpověď.

 68. Dobrý den.Přesto,že jsem ještě nikdy nepsal do žádného fóra,tak na dnešní dobu celkem nezvyklý a málo vídaný přístup k zákazníkovi ze strany spol.SKIZONE ,mě popostrčil k napsání tohoto příspěvku.Při objednávání folie došlo z mé strany k chybě a následně rušení objednávky.Pracovník firmy ochotně a okamžitě poradil a vyšel vstříc.Také při objednávání folie na starší HTC HD2 jsem byl velmi spokojen s jednáním firmy a nakonec i se samotnou folií,která mi slouží celou dobu co mám své HD2,k naprosté spokojenosti.Folii jsem používal i na starších přístrojích,(a byl jsem spokojen),ale se ScreenShieldem a přístupem české firmy je to pro mě to pravé.Díky a jen tak dál.

 69. Dobrý den,nechal jsem si od Vás poslat ochr. folii na můj mobil samsung galaxi mini.Po přečtení návodu a shlédnutí videa,jsem se do toho pustil.Postupoval jsem přesně podle návodu a výsledek: je druhý den po aplikaci folie a drobné bublinky stále nemizí,po odstraňování bublinek je v těch místech folie odspoda (pod určitým svět. ůhlem) jako by svráštělá(to také nemizí)Dával jsem si záležet a výsledek pochybný.Podle mě v návodu zásadně chybí jak dlouho je možné bublinky po aplikaci folie odstraňovat.Protože vás to vede k tomu aby jste jich odstranil co nejvíc,protože nedokážete v tu chvíli posoudit jestli ten zbytek bublinek opravdu sám zmizí.Nevím, co mám s tím dělat dál,protože když si od Vás koupím další folii tak to už si můžu rovnou nechat vyměnit displej za nový.S pozdravem Roman Škarda

 70. to Pech7: …fólii lze sejmout, pakliže je to nutné. V tomto případě opatrně sejměte fólii a usaďte ji přilnavou stranou zpět na spodní stranu originální zbytkové části (máte-li jí)..nechte fólii odpočinout alespoň 2h. Zbavit prachu je nicméně obtížné. Pakliže při aplikaci na displeji zbyly smítka prachu a k fólii se přilepily, myslím že se Vám očištění fólie nepovede

  to heros12: prohlédl jsem si fotky, které jste na mail zaslal. Řešení najdete také tam. Netuším jak jste postupoval při aplikaci, nicméně věřím, že přesně dle návodu. V každém případě dbejte na maximální čistotu displeje, proti světlu zkontrolujte, že na displeji nezůstává žádná smítka prachu. Při odstraňování tekutiny postupujte vždy od středu displeje. Určitě se Vám to povede napodruhé…

 71. Takže jsem neodolal a fólii ScreenShield vyzkoušel na svém HTC Diamond 2.
  Shrnu to takhle… Rozměry perfektní, balení a výbava pro aplikaci perfektní, kvalita se zdá také perfektní, ale…ale pro mě to asi není to pravé. Folie je pořád příliš měkká a na displayi se mi proto nyní pracuje velmi špatně…je to jako chtít bruslit po dřevěné ploše.
  Aplikace je sice jednoduchá, ale může se „vytelit“ tolik věcí, že je to prostě příliš riskantní úkon (zejména po stránce finanční). Folii jsem aplikoval v práci na počítačovém sále, čili maximálně bezprašné místo, které jsem mohl využít. Přesto se mi pod folii dostaly dvě černé „tečky“. Nezlobte se, ale jsem přesvědčen, že tyto tečky odpadly z přiloženého hadříku. Ten sice nepouští chloupky, ale jakoby se částečně drolil – minimálně! – ani to nebylo vidět. Ovšem co teď s černými tečkami na folii…samozřejmě nešly sundat…nakonec jsem ze zoufalství udělal to co se dá udělat třeba s foliemi Brando – umyl jsem folii pod tekouci vodou :( Teček jsem se zbavil až pomocí škrábání nehtem, protože se velmi kvalitně přilpily. Jenže tohle folii nevratně poškodilo – tam kde jsem ji šimral mám teď takovou zámlhu :(
  Nakonec se mi ji ovšem podařilo usadit celkem pekně (aplikační tekutiny je skutečně dost a dost), kromě „zámlhy“ sedí pěkně, ale je oproti mé původní Brando docela hrbolatá – nejsou to bublinky, jsou to opravdu hrbolky (je to jako sklo naleptané kyselinou a přeleštěné)…budu čekat týden a jestli se to dle informací výrobce usadí. Jestli ne, folie jde do koše a já mám jedinou a jasnou zkušenost :(

  Nepopírám, že se mi aplikace nepovedla. Jistě, je to jen moje chyba. Ale co je mě jasné je to, že folie je pro mě příliš měkká a pro tahy prstem je to (pro mě) nepoužitelná technologie.
  Další problém mám s aplikací. Jsem jistě běžně zkušený a zručný člověk, ale jakmile jsem za něco zaplatil zvýšenou cenu a to NĚCO se dokáže při aplikace takhle „podělat“…pak to je pro mě příliš velký risk.

  Podotýkám, že tímto příspěvkem nechci říct, že ScreenShield je nekvalitní. To v žádném případě!! Věřím, že jsem ji prostě jen nezvládl aplikovat. Přiznávám :(
  Bohužel ale musím konstatovat, že nechci měkkou folii, vadí mi při práci s telefonem. A také její aplikace se může natolik nepovést, že o folii prostě lusknutím prstu přijdu.
  Jsem zklamán, ale rád, že jsem to vyzkoušel. Kdybych do toho nešel, neměl bych tuto osobní zkušenost…

  Čili…pro zájemce můžu říct jen: Ano, jděte do toho, vypadá to skvěle…ale dejte si skutečně BACHA PŘI APLIKACI!!!

 72. Takže dodávám, že jsem folii právě sloupnul a asi už nechám svůj HTC dožít bez jakékoliv folie… :( Nevím, kde konkrétně jsem při aplikaci udělal chybu, ale asi musela být velká. Folie zůstala „hrbolatá“ a mobil s ní vypadal příšerně. Už jsem to nevydržel a folie šla do koše (350kč v *$@#&^!) :( Škoda, asi jsem na tohle levej :(

 73. No ale přece jen ještě můžu dodat jednu zkušenost…když už jsem se rozhodl k vyhození folie, tak jsem si ji bezohledně otestoval ;) Inspirován videi na Youtube jsem vzal klíč (FAB) a pokusil jsem se udělat to samé…ale ani jsem ji tím klíčem nepropíchl, ani nepoškrábal…roztrhat taky nešla… Takže je to opravdu štít pro display…škoda jen že se mi ho nepodařilo nasadit :(

 74. Hasapimapetilon

  No tak jsem neodolal a s 50% slevou jsem objednal ScreenShield celého těla na Nexus S. Tvar a rozměr folie sedí perfektně, nemám jedinou výtku. Nyní k aplikaci, je pro mě trochu nezvyklá, vždy jsem používal folie bez aplikačního roztoku, ale aplikace jako taková při dodržení postupu je poměrně nenáročná a průměrně zručný člověk by neměl mít problém. Aby aplikace proběhla s co nejméně komplikacemi, doporučuji aplikovat na místě s vysokou vlhkostí (nejlépe „zapařená“ koupelna), vyhnete se nepříjemnostem s prašností prostředí. Bohužel po předchozích zkušenostech s foliemi Brando, musím říci, že mi nevyhovuje měkkost folie a její hrbolatý povrch (taková jakoby pomerančová struktura), myslím, že by bylo mnohem lepší, kdyby folie (na přední část) byla tvrdší a hladká, je pak sice v průběhu používání náchylnější na poškrábání, ale práce na displeji je mnohem příjemnější. Neříkám, že je špatná, ale mě osobně nevyhovuje. Ještě bych zmínil, je-li zobrazena bílá barva, folie vytváří lehký barevný šum. Jinak oceňuji Váš přístup k zákazníkům a do budoucna přeji hodně štěstí ;-) a taky bych uvítal vývoj nějaké tvrdší a opravdu hladké folie :), pak bych u Vás určitě zůstal a myslím, že bych nebyl sám…

 75. fleet_admiral

  Tak jsem dneska na Alze objednal fólii pro celé tělo HTC Sensation a jsem zvědavý, až otestuji funkčnost, ale neméně na to, jak bude celek vypadat opticky a jak se bude držet – přecejen je zadní strana částečně kovová a částečně pogumovaná, celý přístroj je navíc zaoblený. Snad to nebude dělat paseku a hlavně se nezmění zobrazení – jemnost displeje byla hlavním důvodem pro koupi tohoto smartphonu při přechodu na Android.

 76. fleet_admiral

  Tak fólii došla. Hned při převzetí mě zarazilo, že místo úhledné krabičky z videa jsem dostal slídový výlisek na dvou místech secvaknutý „festovními“ svorkami, které se špatně oddělávají (už kvůli toho, že dolní je pod hranou vystouplé části se s roztokem a stěrkou).

  Fólie samotná není moc příjemná na dotyk, zadní komponenty by mohly pokrývat větší část těla. Potvrzuji i to, že z hadříku odpadávají malé tečky, které nejsou při aplikaci viděl a všimnul jsem si jich až při zapnutí přístroje. Přilepí se na fólii a ani po sundání, pokusu je odstranit a nové aplikaci nejsem zcela spokojen. Zároveň zůstalo celkem dost mikrobublinek, které snad do týdne zmizí, jak stojí uvedno v návodu.

  Jak jsem už zmínil, fólie není na dotyk zrovna dvakrát příjemná, bez ní se přístroj držel líp (o estetickém dojmu nemluvě). Co je horší, tak se bez ní i výrazně lépe ovládal. Markantní je to například při surfování, kdy si člověk čte zprávy a chce přes multi-touch rozáhnout velikost textu. Prsty po displeji drhnou.

  Celkově jsem (za ty peníze) zklamaný a silně uvažuji, že fólii brzy sundám.

 77. Jsem rád, že aspoň někdo potvrdil moji zkušenost s „černýma tečkama z hadříku“ :) Každopádně musím zopakovat, že fólie tohoto typu (záměrně nehodnotím pouze značku ScreenShield) je pro mě naprostý hnus a že jsem zbytečně vyhodil 350kč…doslova do koše :(

  To fleet_admiral: Při objednávce přímo od výrobce jsou folie zasílány jinak balené než při koupi v jiných obchodech. Já tu svoji koupil v Sunnysoftu a dostal jsem ji v poctivé krabici…potud spokojenost, která vydržela pouze do aplikace… ;)

  • marty (neregistrovaný)

   Musim rict ze po dnesku s foliema koncim. Pri aplikaci jsem pouzil cerny prilozeny hadrik, ale po nalepeni folie jsem toho hned litoval. Cerne tecky mozna nekomu nevadi, ale mne ano. Po odlepeni folie se mi tecek zbavit nepodarilo. Cena folie dle meho nazoru neodpovida riziku pri aplikaci.

 78. Matěj (neregistrovaný)

  Zakoupil jsem si ScreenShield asi po 4 měsících používání šla dolů… Obecně řečeno všechny folie co se aplikují pomocí roztoku mi vůbec nevyhovují, protože i po správné aplikaci mi zůstává mezi folií a displejem nějaký mastný film, který jde vidět převážně na přímém slunci, asi jsem moc náročnej, ale za 350 kč bych čekal něco lepšího. Jak už někdo psal folie je až moc pružná, měkká, nevyhovuje mi její povrch, který mě ruší, prostě pěkně neklouže…

  Folie mě překvapila svou věrností barev, na iPhonu 4 naprosto minimálně zkresluje obraz oproti InvisibleShield, je jasnější, barvy jsou hezčí…

  Abych to shrnul, pro mě vyhozené peníze, pořád se mi zdá jako nejlepší výrobce folií Brando, které používám již několik let na spoustě zařízení, vždy bez problémů, bez nutnosti aplikace pomocí tekutiny a za cca poloviční cenu, než ScreenShield.

 79. MILAN (neregistrovaný)

  Môžem potvrdiť komentár prvý toje priklad tejto folie folie nedokažete bez mikroprachu alebo jedneho vlasku ju aplikovať na displej vždy sa najde nejaka nečistota ktora sa vám prilepí pri nanašani folie na telefon ,toje nevýhoda tej folie ak ide ode tie nečistoty prrilepenyých na folie na lepiacej strane vznutra tak nato zabudnite žesa ich zbavite foliu môžete lepiť aj labaku alebo uplne čistom prostredí ale aj tak sa vám po nanesení na displej objavi nečistota daka , preto tieto foie niesu ochotný dať na displej ani predajcovia dobre vedia očom toje a ide mi len o zisk z predaja

  klady a minusy

  +vinilová folia odolna voči poškriabaniu

  +pevná

  -vysoka cena

  -neochota predajcov všetkých aplikovať foliu na displej kedže vedia že bez prachu alebo vlasku to nejde ani neviem v akom labaku , či čistom prostredí

  -výrobca (dizajn produktu obal )v angitčine-prečo nieje v česťine ked je to čeký výrobok

  či sa hanbi za pôvod svojho produktu

  -handriča púšta vlákna asi nekvalitná handrička inak sito neviek vysvetliť vôbec ju nepoužívam inak aj ona urobí prach na displeji ktorý uvidite po prilepeni folie na displej

  -skor zabudnite nato že nejaky ten mikroprach alebo vlasok maly sa vám na foliu neprilepí pri nanašabni na displej

  -po druhý raz ak ju date dole zvačša sa to prejavi na tej folie to miesto kde ste ju odlepovali teda tam folia bude vyzerať ako skrčena neviem to odborne vysvetliť

 80. Dobrý den.

  Mínulý týden mi přišla z Alzy folie Screen Shield na displej Nikonu Coolpix L 120.Samozřejmě jsem se nemohl dočkat až jí nalepím a vlastní vinou jsem jí odepsal.Tak jsem jí podrobil testu na výdrž.Musím uznat že vydržela nejen propichováni propiskou ale i jiné drastícké procedury.Určitě nebyla mojí poslední folii Screen Shield.

 81. Jiri (neregistrovaný)

  fólie vydrží asi i drží, ale bohužel, přestože jsem ji lepil na zcela nový a tudíž čistý telefón, neodpustil jsem si přetření dodaným hadříkem, takže pár teček a po pokusu jednu co mne rozčilovala mlha :(

  návod v english taky asi není ideální…

 82. Martin (neregistrovaný)

  Rozhodl jsem se ze na novy mobil zkusim podporit ceskou vyrobu a koupil jsem screenshield misto invisible shield, ktery jsem mel na starem mobilu. Musim rict, ze pro me osobne je mnohem lepsi nez americka konkurece, folie mi pripadne mnohem tensi, je taky tvrdsi, takze se mi mnohem lepe ovlada telefon prejizdenim prtsu po displaji. No a taky ta folie nejde skoro videt ze by na telefonu byla(ikdyz se mi tam dostalo smitko prachu, to trochu kazi a diky tomu to tam videt je), coz se o invisibleshield zrovna rict neda. Prozatim naprosta spokojenost, uvidime jak na tom bude screenshield po dlouhodobem pouzivani.

 83. Lenka (neregistrovaný)

  práve som aplikovala fóliu na moj Sony Xperia T a musím povedať, že povrch sa mi teraz stále zdá dosť nerovný a bublinkovy…aj ked som postupovala podla navodu…a dokladne vycistila displej…a druha vec je, že neviem ako tie folie vyrezavaju…ale hore ju mam skoro uplne pri vrchu…(keby je viac, tak uz je zakryte sluchatko) a aj tak mi dole pretrca asi pol milimetra…nerozumiem tomu nejak ….uvidim co to spravi…ci to este nedam dole :(

  • Dobrý den, většina menších bublinek během 24 hodin zmizí. A ty velké je nutné vytlačit přiloženou stěrkou :)

  • LENKA (neregistrovaný)

   No..musim povedat..ze bubliny naozaj zmizly…ale ta folia je fakt vacsia …na spodku skoro az pretrca…a pritom by mala byt z kazdej strany kusok od kraja nie?

 84. Andrea (neregistrovaný)

  Musím povedať, že fólia screenshield je naozaj skvelá. Okrem bezproblémovej manipulácie s telefónom po aplikovaní fólie by som chcela vyzdvihnúť takisto klientský servis, s ktorým som mala skúsenosť, a nemôžem o ňom povedať absolútne nič zlé. Navyše neobmedzená záruka na fóliu robí z tohto produktu takmer bezkurenčný výrobok. Kúpu jednoznačne odporúčam!

 85. Pvael Eyem (neregistrovaný)

  Ještě jednou děkuji za ochotu a vstřícnost při úpravě folie na mém mobilu.

 86. Martina (neregistrovaný)

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na ten obal celého těla telefonu… Vzory se mi líbí, ale bojím se že mi na mém telefonu dlouho nevydrží (jak ho strkám do kapsy atd.). Mám XPERIU arc s a ta je částečně zaoblená… aby se mi po nalepení nezačala hned odlupovat a já ji nemusela sundat. Moc děkuji za radu.

 87. Fólii screenshield musím pochválit, naprostá spokojenost s viditelností i s ovládáním telefonu.

  Bohužel naprosto nespokojen jsem s motivy, skinzone už nikdy. Dost peněz za něco, co na zařízení nakonec vůbec nevypadá pěkně (vyzkoušeno telefon LG a eee1215), fotky jsem postnul ve foru [odkaz]

 88. marekr (neregistrovaný)

  Dobry den je možne nechat si u vas vyrobit folii na tegra note 7 ??? popřípadě prodavate universalní folii na 7 tablet ??dekuji

 89. lvochy (neregistrovaný)

  Dobrý den, je možné u Vás vyrobit fólii na dotykový notebook Lenovo IdeaPad S210 TOUCH, 11,6″ ? Děkuji za odpověď

 90. Pavel (neregistrovaný)

  Dobrý den, je možné u Vás vyrobit folii na Alcatel One Star 6010? Děkuji za odpověď

 91. Silvie (neregistrovaný)

  Dobrý den, máte prosím vyzkoušeno, zda ScreenShield fóli lze aplikovat i na jiné povrchy, než plastové obaly, např. dřevěné lakované povrchy?

  Děkuji za odpověď

 92. Tonda (neregistrovaný)

  Dobrý den, měl bych zájem o nabízenou folii pro mobilní telefony, přesněji pro Iphone 4. Můžete mi zdělit z jakého materiálu se folie vyrábí?

 93. štěpánka (neregistrovaný)

  Dobrý den.Přítel mi koupil folii screenshield a há si ji nemihu vynachválutJejí nalepení bylo bezproblémové a rychlé což se mi u těch běžnějšich folii absolutně nedařilo.Jsem max spokojená i při ovládání telefonu.Z mé strany za 1*.Ráda by koupila tuto folii i dcerce na telefon Huawei Ascend Y330,a také pro sebe i s folií na zadní kryt pro Telefon lenovo A 706.

 94. Honza (neregistrovaný)

  Dobrý den. I když jsem četl pečlivě uvedené komentáře, týkaly se všechny jen mobilních telefonů. Zajímala by mne zkušenost vašich zákazníků s aplikací vašich folií na dotykové displeje fotoaparátů (Olympus OM D-E M10). Jedná se zde přece jen o přístroj pro dosti odlišné použití s vyšší náročností na odrazy světla, barevné zkreslení a pod. nežli u telefonu, i když v poslední době uvidíte „fotografa“ s mobilem asi v 99% případů. Jsem asi stará škola ale telefon je na telefonování a fotoaparát na fotografování. Při kombinaci je vždy něco ošizeno. Podle toho přistupuji i k ochraně displeje fotopřístroje. Děkuji za názor a ochotu, případně doporučení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).